Какво мислите за НТБГ и НФС

  • 25 468
  • 19
  •   1
Отговори
# 15


Цитат
Никъде няма 1000 часа или 1500 часа по език. По наредба - езиковите гимназии изучават 648 часа годишно език.

Според мен цитираният от jujenceto брой часове представлява хорариумът на търговската гимназия  и съответно на езиковите за целия курс на обучение, не за една година.. newsm78

Здравей, not stubborn enough!
Аз лично не съм цитирала никакви брой часове, тъй като не знам колко са на теория, а за да ги сметна ще ми се наложи доста сериозно да се разровя из спомените си кое колко точно съм учила.
На първо четене се сещам, че в 8ми клас имах по 13 или 14 часа седмично английски и един куп домашни, които тогава не ми се виждаха много смислени, но сега наистина осъзнавам, че са били изключително полезни. А вече през следващите године беше по 3-4-5 часа и 2 години втори чужд език.

# 16
В момента аз уча в НТБГ и определено съм много доволна! В 8ми клас се изучават 14 часа седмично 1ви език, в 9ти мисля че бяха 4 и сега в 10 клас изучавам 3часа 1ви и 2часа 2ри език.
Причината която ме накара да предпочета да кандидатствам беше нивото на обучение. В НТБГ се залага предимно на практиката, като постоянно се организират всякакви проекти. (давам за пример освен панаирите зад граница и практиката в Швейцария, най добрия ми приятел прекара месец и половина в Япония, също имаше и проект за обмяна на опит със САЩ).Също доста показателен е факта че от всички международни панаири фирмите и банките които са сформирали учениците печелят призови места!
Много важно е и когато се избира училище да се вземе в предвит и това в каква среда ще попадне! Когато аз кандидатствах преди 3 години с профил "Банково дело с АЕ" това беше 2ратай или 3та та паралелка по височина на бала в София което говори за едно малко или много по-голямо отсяване. Също така смея да твърдя че вътрешния правилник е изключително строг- отсъствия, униформи, поведение и всичко за което се сетите, и точно това е причината всяка седмица да има съвети където се налагат съответните наказания и се стремят да коригират тези неща. Мога да пиша още много и затова ще си оставя имейла - g.ivanova93@abv.bg ако някой има по-конкретни въпроси Simple Smile
Имайте в предвид че в момента изучавам право, икономика и счетоводство по които се учи в УНСС. И в този случай учениците завършили едно икономическо училище много по лесно и с по добър успех завършват висшето си. А дори НТБГ има и подписани договори с някои университети и се пропуска 1вата година заради подготовката която имаме по специализираните предмети.
И последно да кажа за това дали се учи 5 или 6 години - учи се само 5години, ката часовете от 6та та година се заложени в учебната програма на предишните 5 - т.е. взима се преждевременно 13 клас.

# 17
Здравейте, аз лично предпочитам НТБГ.Там учиха и двете ми деца и искам да кажа,че съм изключително доволна от обучението им в НТБГ.Приеха ги без проблем в чуздестранни унивеситети и то благодарение на добрите преподаватели в техникума Grinning Grinning

# 18
  • Мнения: 1
Ще се местя от Плевен в София, в плевен уча в подобно училище в паралелка "Икономическа информатика".
Препоръчвате ли ми НТБГ като гимназия, в която ще мога да взема добро образование в тази сфера("Иконом. информатика")?
Ще съм благодарен да ми дадете адекватен отговор, който няма да е от типа "Ама разбера се че ви я препоръчвам(САМО ЗАЩОТО УЧИХ ТАМ)", бих желал отговор, по който наистина да се ориентирам, който ще ми даде възможност да се замисля дали наистина си струва да уча точно там.
Аз съм 10-ти клас, ще живея в София другата година и съответно ще уча 11-ти клас там и искам да продължа с информатиката.
Та моля ви кажете ми как е нивото на образование в училището, след като завърша ще ми е лесно ли в живота, ще ми е лесно ли да продължа във ВУЗ и т.н..
Бих искал да бъда програмист за в бъдеще и училището ще ми даде ли нужната основа?
Ще съм благодарен на искреният ви отговор.
Благодаря предварително!

# 19
  • София
  • Мнения: 403
Синът ми тази година завърши НТБГ. Дори не съм чувала за учене 6 години. Завърши си нормално с останалите набори. Изключително съм доволна от нивото на обучението там, дисциплината, базата и т.н. Синът ми попадна в една много добра среда, създаде си много нови приятелства. На матурите се представи много добре, без допълнителна подготовка, само със знанията от училище. В офиса имаме негов съученик, с една година по-голям, при кандидатстване за работа се взима като плюс ако си студент и си завършил НТБГ. Единственото, което е като минус е, че не се научава чужд език на добро ниво. Въпреки, че синът ми беше в паралелка с билингвално обучение и ДЗИ беше на френски не мога да кажа, че е усвоил езика добре. Но това според мен не е болка за умиране. Той и много негови съученици изучаваха чужд език допълнително на курсове и покриха нужните нива и взеха международни сертификати.

Общи условия

Активация на акаунт