СТАЯ - ГАРДЕРОБ.

  • 24 067
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 380

Не разбрах точно за пълнежа. Обикновените рафтове и закачалки ли имаш в предвид? Мислех си че ще е доста скъпо ако е с гардеробоподобни елементи. Може би греша?

Не само. Всички тези елементи и механизми които ги виждате в гардеробните могат да бъдат направени в обикновен гардероб. Фирмите които правят гардероби по поръчка ще ви го напълнят със всевъзможни механизми по ваше желание и "джоб" разбира се. Разни закачалки за панталони, чекмеджета за вратовръзки и всякакви други екстри за удобство и нагледност.

# 46
  • MJF
  • Мнения: 8 627
аз подкрепям xenia.когато ми казаха във фирмата за преградната подвижна стена ,цената на проекта ми за нишата ,ми дойде в повече и си взех и сама направих с такива системи интериора но се оказа нефункционално достатъчно.после при фирма за гардероби с определено по -ниски цени.това преди година и повече.сега от други правили такива неща по другите теми виждам и трупам контакти на фирми за такива ниши ,стая гардероби.станах фен на подвижните прегради и имам да правия на още пространства.

# 47
  • Мнения: 2 642
Добре дде коло би струвал "пълнежа" за дрешник 1.5 м х 3.0 м? Съвсем грубо?

# 48
  • MJF
  • Мнения: 8 627
не може грубо защото"пълнежа" е пак широко понятие-колко ,какви рафтове,чекмеджета,хитри джаджи.............................вземаш се и минаваш поне 3-4 фирми и се ориентираш колко е средно.механизми има вече от къде ли не.вече дори случайно като се загледам по магазини срещнах доста и различни.въпроса е на мобилност и желание.при мен за пълнежа ми излизаше цена 2 пъти тази на преградата.за ниша дълбока 80 см висока 2,6 м и дълга 2,50 без никакви джаджи а само рафтове 3000 лв и това преди година и половина.

# 49
  • Добрич
  • Мнения: 958
Имах и все още имам такава мечта.
Когато си търсехме жилище, казах на мъжа си, че искам с една стая повече, за да я отделя и мебелирам за целта. Обаче ... не стана. Нищо. Следващият път  Simple Smile Но това не ми пречи, да продължавам да им се възхищавам.

# 50
  • Мнения: 2 642
Аз все още не мога да намеря модулна система за дрешника. Днес бяхме в Практикер и там не са и чували за такаво нещо. От къде бих могла да намеря пълнеж за дрешника?

# 51
  • MJF
  • Мнения: 8 627
в бриколаж има.в практикер няма кой знае какво.има система и има и отделни джаджи иначе джаджи има и по магазини за обков или фирми правещи гардероби и още един вариант са фирми внасящи от чужбина селамор и т.н..

# 52
# 53
  • Мнения: 156
Магазини за мебелен обков. Страшно много интересни неща се намират там. Shocked

# 54
  • Мнения: 2 642
Благодаря ви момичета  Hug

И къде във Варна има магазин за обков за мебели? newsm78

# 55
  • Мнения: 1 144
В новата ми къщурка има предвидени две такива стаи, едната на първия етаж, до входната врата за връхни дрехи и обувки, а в другата се влиза само от спалнята. И в едната детска има такова малко стайче за играчки. Дано най-после успея да побера всичките парцали, играчки и боклуци, че вече ми идва до гуша Simple Smile)) Ще пусна снимчици, ама сигурно ще е чак към края на годината Simple Smile)) А относно проектирането на самите механизми и какво точно да има вътре - добре е да се консултирате с архитект, иначе се получават недомислици - в сегашния ми апартамент имам една подобна ниша-гардероб, уж проектант от магазина ми я прави, а е толкова глупаво направена, че закачалките за колани всеки път "закачат чекмеджетата за ризи, а закачалките за вратовръзки пък са тотално неизползваеми. Затова имайте едно наум и мислете кое как ще се отваря, да не пречи на съседното.

# 56
  • Мнения: 2 642
Благодаря ти С-М  Hug ще имам в предвид.

# 57
  • Мнения: 795
И аз предвиждам стая-гардероб за новия си апартамент, ще следя новостите! Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 408
nivear, в темата за кухните на първа страница има препратки към всички фирми предлагащи механизми за гардероби, доколкото имам спомен, кент импекс са варненска фирма.

# 59
  • Мнения: 1 144
Нивеар, а от клипчето, което си дала, ми харесаха най-много кошниците-рафтове, такива задължително ще искам да си сложа. Сега имам едни плетени рафтчета, но в тях може да се сложат две пуловерчета, много са плитки, ако сложиш повече, се показват отгоре и се разместват и не е красиво. Докато тези кошници ще побират повече и ще е по-подредено.

А какви според вас са най-подходящите шкафове за бельо? Имам едни, в които уж за удобство са направени отделения, но сутиените не се побират добре в тях и се мачкат. Искам нещо по-функционално, дайте идея.

И още нещо - в стаята гардероб е добре да се предвиди и място за дъска за гладене, ако няма да я прибирате в пералното помещение. По принцип според мен е по-удобно да е в стаята гардероб - там се глади и директно на закачалката. Какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт