Отговори
# 435
  • Мнения: 9 427
124 - на сина ми сега на 6 м. Изключително кърмен и захранен на 6 м., на дъщеря ми не помня, но също беше висок преди 3 год. И сега и е висок. Но пък аз без месо на масата не сядам, сигурно и затова не съм отслабнала, макар че кърмя Sad

# 436
  • София
  • Мнения: 432
Беше 105, и то тогава още не се бяхме захранили. Започнахме захранването няколко дни след навършването на 6 месеца. Пихме желязо само месец.

# 437
  • Бургас
  • Мнения: 10 361
116 беше на 6 месеца и малко при изключително кърмене, не захранен и не пиещ вода. Grinning

# 438
  • Мнения: 304
108 беше.Беше захранена със зеленчуково,но нищо не ни предписаха да пием.Според моята педиатърка е нисък,но щом детето прояде месо ще се оправи.

# 439
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
На Люс май беше 115, нещо ми се губи и не ми се рови назад в темите. Още не знам дали има ефект от яденето на месТни пюрета, а и жълтък в началото (от 3-4 месеца не го ще).

# 440
  • Мнения: 1 691
Няма как да гласувам втори път за второто си дете, затова допълвам: и тя като батко си е с прекрасни резултати (цитирам педиатърката), хемоглобин - 125. На практика незахранена и непила вода.

# 441
  • Мнения: 372
107 - беше хапвала по 30-40гр пюренце от картофи и моркови няколко дни поред.
Аз съм също с нисък хемоглобин, не обичам много месо. Според референтните стойности на листа от лабораторията на бебе от 3 до 6 трябва да е от 107 до не помня колко, а от 6 до 9 месеца трябва да е от 98 до 140. Така че сме в долната граница.

Педиатърката каза, че ще се оправи като захраним с месо по нататък.

# 442
  • София
  • Мнения: 1 621
116 беше на 6 месеца и малко при изключително кърмене, не захранен и не пиещ вода. Grinning

Абсолютно същото и при нас. Peace

# 443
  • Мнения: 103
На 6 месеца хемоглобинът на дъщеря ми беше 104. Доки каза, че е малко нисък. Но така си беше и на 1 година. ПРосто захраних на 6 месеца-зеленчуци, на 7 - меса, 7 - жълтък. Сега яде всичко и е с страхотен апетит - на 1г и 4м

# 444
  • Мнения: 1 020
Не гласувах, понеже хемоглобина при двамата беше коренно различен Sad

На каката беше около 125  Simple Smile, а на малкия почти 100 Sad

И двамата са изключително кърмени до 6-ти месец, като кърмата ми със сина ми беше повече  Rolling Eyes
Малкия е по-болнав, а малко преди 6-ти месец бяхме в болница с него.

Не знам болнавостта в резултат на ниския хемоглобин ли и или обратното. Дали има връзка?

# 445
  • Мнения: 2 401
Elichka_mama, мисля че след боледуване е нормално хемоглобинът да е по-нисък, а и 100 не е чак толкова малко, още повече ако кръвта е взимана от пръста, често резултатите са по-ниски от реалното!

# 446
  • Мнения: 1 020
Звездичка, мерси  Hug
ДоФторите ме нападнаха веднага, че съм закъсняла много със захранването, детето имало анемия  ooooh!

Наистина той си беше болен няколко дена преди приема в болницата и кръвта му беше взета от пръстчето.

# 447
  • Мнения: 205
Над 120 беше, мисля че 122 или нещо такова. На една година, когато вече ядеше месо, жълтък, спанак, елда и всякакви други желязосъдържащи  Rolling Eyes, хемоглобина й беше 101

# 448
  • светлата страна на Луната
  • Мнения: 67
Над 125 беше на каката и на малкия също! PeaceИ двамата са изключително кърмени бебета до 6-ия месец без вода, залъгалкки, сокчета, чайчета!  HugКато с малкия  продължаваме успешно да се кърмим!  bouquet

# 449
  • Мнения: 2
107 от кръв от пръстче на изключително кърмено бебе - и вода не давах, с анемична мама. Захраних няколко дни по-късно с картоф и морков по ЗВБ. Педиатъра искаше да въведа веднага жълтък - до другия месец трябваше да яде вече по 1 цял жълтък през ден  #Crazy . Въведох го чак в 9-ти! А на 10 навършени даже пи желязо - 10 ампули Тотема (хемоглобина беше паднал до 90), защото ме притискаха три лекарки-педиатърки и таткото. На годинка - 93, без да яде месо и железен препарат! Е, малко е под долната граница от 95, но смятам, че е заради не добре взета проба - в лабораторията така я стискаха, че вдигна температура!  #2gunfire

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт