Някой икономист тук може ли да ми обясни нещо?

  • 2 252
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 991
На мен по-интересно ми е защо в България олиото (например) е по-скъпо, отколкото в Западна Европа? newsm78
Ами не само олиото, аз в Гърция си купувах кашкавал Ементал за 6 евро килото ,а тука е 30 лв. , и много други работи, едни дънки Левис в Америка са 45 долара , а тука са 200лв. поне, китайските стоки в Гърция са по 2, 3 евро тука си ги купуваме на цени като за маркови. Ами продават си търговците , слагат си каквито си цени искат, ние купуваме, няма къде да ходим. Да не говорим за цените на апартаментите ,че ми е по евтино да с взема апартамент в Атина от колкото в центъра на София или Варна

# 31
  • Мнения: 47 981
Всъщност колко струва килограм череши при вас?! Защото тук е 2лв/кг, по-малко от цената на бананите Mr. Green
Череши 6-8 лв, ягоди 3,5-5 лв

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен по-интересно ми е защо в България олиото (например) е по-скъпо, отколкото в Западна Европа? newsm78

Защото цените на стоките от първа необходимост в България и по-точно на храните са "картелни". Затова и черешките струват толкова, не защото ценовата им еластичност е толкова ниска - все пак не става въпрос за хляб, млечни или месни изделия, без които не може човек, а за плод, чиято консумация не е ежедневна, освен ако не си вегетарианец или по една или друга причина не ядеш само плодове или зеленчуци.
И защото в България няма адекватни санкции срещу картелните цени, а само някакви смешни глоби.

# 33
  • Мнения: 3 268
Моето обяснение е следното-банани има целогодишно,а череши и ягоди само 1 месец в годината.То е като секса-ако го правиш всеки ден си е направо рутина.Ако го правиш веднъж годишно си е цяла еуфория. Wink

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Всъщност колко струва килограм череши при вас?! Защото тук е 2лв/кг, по-малко от цената на бананите Mr. Green
Череши 6-8 лв, ягоди 3,5-5 лв
А не мерси, дръжте си ги Shocked Череши 2-3лв, ягоди 2, 50-3,50. Български. А специално има ягоди и на полето, излизат много по-евтино ако си ги набереш сам. Т.е. отиваш, береш колкото ти трябват, теглят ти ги, плащаш прилично ниска цена (миналата година бяха по 1лв/кг, тази не знам колко).

Общи условия

Активация на акаунт