Приоритети .... ?

  • 1 862
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Цитат
Magesta, всичко зависи до голяма степен и от детето и неговия темперамент.

Много добър отговор. Всичко си зависи от самото дете. Например едно лято, едни мои познати бяха с малко момиченце на море, вечер наистина нямаше ,на кого да я оставят, от друга страна не върви на почивка да се прибират всяка вечер и да заспиват в 9ч. Това детенце никога не му чух гласа, заспиваше на масата в ресторанта, никога не е капризничила, беше като невидима.
Това не мога да си го представя за мойто дете, знам му характера и ще ми е съвестно.
Иначе, аз гледам да балансирам. Като имам дете не значи, че трябва да умирам и всичко да се върти околко него, детето го усеща и после като стане по-голямо може да се възползва вече съзнателно от тази ситуация.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
заспиваше на масата в ресторанта,
Е, супер Grinning Извинявай, но и най-кроткото дете да имах, нямаше да го оставям десет дни да спи по ресторантските маси, защото аз непременно трябва да седя там до 12 часа ooooh! По-скоро бих оставила мойто диване да търчи и да щурее, ще ми е по-малко съвестно, отколкото да ми заспи на масата.

# 17
  • Мнения: 2 478
Приоритет ми е само и единствено детето.
Винаги се съобразявам къде го водя,дали нещо няма да го смущава.
А и хората,с които излизам знаят това и те също се съобразяват с това.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Иначе приоритетите в живота ми са тези:
1.дъщеричката ни
2 моята лична свобода
3.моите родители
4.съпруг
5.работа
6.приятели
7.роднини
8.комшии

Ех, честно, доста се посмях с подредбата на приоритетите ти  Simple Smile Нищо лично, но не си представям как бих поставила съпруга си на четвърто място и как изобщо ще сложа в колонката съседите  Joy
Разни хора, разни идеали.
По темата- естествено, че ще се съобразя с детето си. Още с тръгването си за среща с приятели се знае ще има ли или не деца в компанията. Според това се мисли за място, час на срещата и т.н.

# 19
  • София
  • Мнения: 397
 Че то при излет на открито или разходка, на детето му е най- добре, какво толкова има за съобразяване?

# 20
  • Мнения: 251
Тарталета, комшиите също играят някаква роля в живота.   LaughingОт тях отърване няма. Виждам комшийката всеки ден(по-често отколкото майка ми)  пием кафе, шляем се заедно с децата по парковете. Като закъсам за захар, ходя от комшийката да искам, и въпреки всичко съм я сложила (комшийката) на последно място.
А мъжа , да .Много го обичам, но той не може да замени обичта  ми и ролята  на майка ми и баща ми в живота ми. Така че те са преди мъжа ми, какво чудно има  това?! Така е за мен, трябва ли да сме всички еднакви?

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Когато сме само ние - с детето.
Когато сме с приятели с деца - избора зависи от комфорта на децата /понякога не е точно комфорта на нашето/.
Когато сме с приятели без деца, но сме с детето - предварително се разбираме   за някои ограничения съобразени с него.
Такива обаче почти няма, защото и за себе си не избираме задимени помещения или гръмка музика. Евентуално детето може да иска определена храна и  от там определено заведениe - тогава е според зависи /какво искаме и останалите Wink/.

# 22
  • Мнения: 1 212
Благодаря момичета за отговорите ...
Остава значи и аз да си намеря своя собствен , искайки да няма засегнати и всички да са доволни .
Изводът който си направих е, че явно няма значение какво ще избереш , стига да няма трусове и недоразумения .
Мерси още веднъж !  Peace

# 23
  • Мнения: 679
Рядко излизаме с детето, имам предвид на заведение. Предпочитам или да дойдат гости в къщи или ние да идем на гости, второто рядко се случва ... Затова когато имаме гости гледам изцяло да се съобразя с детето, да е наспано, нахранено, а не гостите да искат да си играят с него, той да иска да спи и да мрънкоти нон-стоп.
Когато сме все пак на заведение също гледам да се събразявам с детенце. Все пак сме родители и това, че на някой от групата му се иска нещо не означава, че детенце трябва да гладува или будува. Щом дойде момента за хранене или спане ставаме и си тръгваме. Такова е положението при нас  Peace

# 24
  • Мнения: 301
Ние пък излизаме с детето 90% от случаите - просто няма на кой да го оставяме, а да седим затворени също не е решение. Сама излизам, но тъи като все пътувам командировки, напоследък предпочитам да съм си с мъжа ми вместо той да седи вкъщи с детето Mr. Green Така че, го водим с нас - приятелите ни и те с малки деца и те си ги водят - съобразяваме се с децата разбира се. Не стоим до среднощите, като го видя, че се оклюмва си тръгваме, избираме не чак толкова задимени заведение - лятото с градина. Но моят син си е дивчо - постоянно търчи нанякъде, иска нещо, бърбори Mr. Green, така че наличието на други деца му действа успокояващо Mr. Green
Детето винаги е на първо място за мен - няма какво да си кривя душата, мъжът ми вече е номер 2 Mr. Green. Той не се сърди на тази подредба - зависи от това колко внимание успявам да му осигуря Crazy
Приоритетите са всички да са доволни - ние сме доволни когато сме тримата Hug

Общи условия

Активация на акаунт