Бабешки мъдрости

  • 8 688
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 212
..."Бивола като рине пръстта си я хвърля на главата" - гузен да не създава повече скандали и увъртания...

Напомни ми за друго едно ...

"Волът  с краката рине, на главата му пада"
В контекст на :
"Каквото сам си направиш (лошо) , и друг не може да ти го стори"

# 61
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


Мъж без пари е като жена без гърди  Sunglasses


Или пък:

Мъж без мустаци е като жена с мустаци.
Joy Joy

# 62
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Моето бабче беше голям зевзек и чешит и много работи ми е казвала, но не помня всичките. Сега ме е яд, че не съм ги записвала. Помня, че за мъжете викаше, че за нищо не стават - ръцете им били наврени в г**а, в смисъл за домакинска работа. Освен това ме съветваше да не се разправям със свекървата, като се омъжа - "Викай й "да, добре" и си прави, каквото си знаеш ти!"

# 63
  • Мнения: 1 352
Най-великата мъдрост на баба ми:

Акъла му у гъзъ!

# 64
  • Мнения: 143
Да почета и моята пра-баба. Много неща ме е съветвала, но това което сега ми идва на ум е:" И от най-простия можеш да научиш нещо умно"

# 65
  • Русе
  • Мнения: 278
Докато ви четях се сетих и аз за:

"Рак,мерак и простак не се лекуват"

И също:

"Всеки ден гиздава,на свят ден риж дава"

# 66
  • Мнения: 371
аз не мога да споделя бисери,но се записвам да следя темата Peace

# 67
  • Мнения: 995
Помня това и даже го употребявам:
 "ПУсти глад и едри въшки!"- когато някой много капризничи.

# 68
  • Мнения: 576
На мъжа ми баба му, когато не е искал да яде нещо от манджите й - Яж, бе , на г..а си цедка нямаш Party
На моята баба - След всяко зло винаги идва добро !!!
 

# 69
  • Мнения: 143
Моят курсов ръководител, когато беше възмутен от действията на мой съученик, каза :  Глупакът не се полива, той сам расте!
Дядо ми, за високите на ръст хора (той също беше от тях), казваше: По високите дървета, само гаргите кацат!

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
На мъжа ми баба му, когато не е искал да яде нещо от манджите й - Яж, бе , на г..а си цедка нямаш Party

 

Това ме подсети, че и аз съм го чувала по свой адрес Laughing От нея също съм чувала често " то не може и китки и фитки". И другото "като не било в тикви та в кратуни" за нещо което не е свършено на време и сега вече е безсмислено.

# 71
  • Мнения: 434
Някои от максимите на моята баба

 "Мъж с гъз прави и с гъз жали"

"Лявата ръка да не знае какво прави дясната" - т.е не давай много обяснения на мъжа си

# 72
  • Мнения: 1 841
Ето и два лафа от свекърва ми (тук е мястото да кажа, че много си я обичам и много си я уважавам - тя е обикновена, селска жена, но е по своему мъдра):

"Оти два дома да горат, като може един да гори" - използва се за семейство, при което и мъжът, и жената не са много свестни.

"Това, що най го мразим у дунята, ми е дошло у домата" - т.е. това, което най-не ми харесва в света, ми е дошло вкъщи (примерно снаха, която не отговаря на очакванията на свекървата и др.подобни)

А, сещам се и за още нещо, но то вече не е от свекърва ми:

Какво е снахата - див звяр, доведен с музика.  Joy

# 73
  • София
  • Мнения: 38 711
Къса пола и къс к.р, колкото и да ги опъваш - по дълги няма да станат.

# 74
  • Мнения: 1 212
 Laughing ... Последното ми напомни един лаф на баща ми :
" Тази като пръдне на село, прахта дига от мегдана" 
За някоя не много снажна и по-късокрака мадама.

Общи условия

Активация на акаунт