кисело мляко от кой месец?

  • 2 307
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
кърмих две седмици,после минахме на АМ,но онзи ден реших да дам кисело мляко.бебо е на месец и половина.сега ми отказва да пие АМ.мога ли да му давам само кисело ?хапва си добре от него 100-120мл.а от другото едва 30-40 Crazy Thinking

# 1
  • Мнения: 2 374
На 1 месец кисело мляко??? ShockedЕ много е рано според мен аз лично дадох на 6.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
 #Crazy #Crazy #Crazy

защо АМ не е ли достатъчно добро?
Кисело мляко давам след навършена годинка.А синът ми пиеше АМ до 2 години даже.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моя приятелка кърми 2 месеца-от 3-я започна да храни бебчето с кисело,защото не искаше АМ  Peace Аз дадох йогурт на 8 месеца.АМ въобще ли не пие?Пробва ли друга марка?

# 4
  • Мнения: 4 111
Че можеш - ясно че можеш, а дали е редно е друг въпрос. Лично моят съвет е - не. Майка ми ми е захранила с кисело мляко горе-долу на възрастта на твоето дете преди 26 години. Не съм привърженик на доводите от рода "щом на едиси кое бебе му няма нищо - няма проблеми", проблеми може да има. Детското стомахче не е готово да поема и преработва добре друга храна освен кърма или адаптирано мляко. Защо е адаптирано - защото съдържа много съставки, които го доближават максимално до майчината кърма, а в киселото мляко те липсват. Бебето ти се нуждае от тях. И моят съвет е да опитате с друго адаптирано мляко мляко. И все пак изборът е само твой, дано поне е информиран. В библиотеките на подфоумите за кърмене и за хранене с адаптирано мляко има много информация за киселото мляко, прочети я, ще ти е от полза. Успех!

# 5
  • Мнения: 686
Кисело мляко ,след 12-я месец.

# 6
  • Мнения: 75
Моя приятелка кърми 2 месеца-от 3-я започна да храни бебчето с кисело,защото не искаше АМ  Peace Аз дадох йогурт на 8 месеца.АМ въобще ли не пие?Пробва ли друга марка?
[/quoteпие ама много малкои му се мръщи.освен утре да пробвам друга марка АМ]

# 7
  • Мнения: 6 442
Много му е рано на детето Peace Пробвай др марка АМ.Ти каква даваш сега?
Лилянчо много добре го е обяснила  Peace
Аз дадох на 1 год и 1 месец.

# 8
  • Sf
  • Мнения: 978
Смело решение.  newsm78 Аз не бих си правила експерименти с толкова малко бебе, впрочем.

# 9
  • Мнения: 864
Дадох на 11 месеца,но не му е фенка.

# 10
  • Мнения: 27 524
Защо питаш, след като вече си дала и си направила избор?
Горкото дете...  Sad
Кисело мляко се дава след годинка  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 721
След годинка!

# 12
  • Мнения: 75
Защо питаш, след като вече си дала и си направила избор?
Горкото дете...  Sad
Кисело мляко се дава след годинка  Peace
[/quo
 питам защото бебе предпочита киселото пред ам,аз ползвам НАН и него харесва]

# 13
  • Sf
  • Мнения: 978
питам защото бебе предпочита киселото пред ам,аз ползвам НАН и него харесва]

НАН е от невкусните млека. Пробвай с друго.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 734
Няма да напиша нещо по-различно от всички,писали преди мен.Не се дава нищо по-различно от кърма или АМ на толкова малко бебе!

# 15
  • Мнения: 27 524
Защо питаш, след като вече си дала и си направила избор?
Горкото дете...  Sad
Кисело мляко се дава след годинка  Peace
[/quo
 питам защото бебе предпочита киселото пред ам,аз ползвам НАН и него харесва]

Хем предпочита киселото, хем харесва НАН?  newsm78
Преди да се започне толкова драстична постъпка, като кисело мляко за бебе на един месец, е добре най-вече да се попита и да се прочете толкова многобройната и подробна информация. Защото след като веднъж си дала, и да спреш, вредата е нанесена.   Confused

# 16
  • Мнения: 6 442
Аптамил и Милумил са много ароматни и децата ги предпочитат,заради леко ваниловият аромат.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Хмммм... Ами най - добре е да е след годинка... По - добра идея ми се струва да смениш АМ с друга марка.

# 18
  • Мнения: 27 524
Аптамил и Милумил са много ароматни и децата ги предпочитат,заради леко ваниловият аромат.  Peace

Аптамил изобщо няма ванилен аромат  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6 442
Аптамил и Милумил са много ароматни и децата ги предпочитат,заради леко ваниловият аромат.  Peace

Аптамил изобщо няма ванилен аромат  Simple Smile
Да,вярно объркала съм се,но Аптамила също е достатъчно вкусно за децата(защото на мен всичките АМ са ми  SickMr. Green Не че могат да ни кажат,но си го пият  Peace Grinning

# 20
  • Sf
  • Мнения: 978
НАН има вкус на мръсен мокър чорап. Не, че съм пробвала чорапи, но на това ми прилича - пробвала съм го.
Примерно ХИПП и Лактана Био имат съвсем нормален вкус - разликата е голяма.

# 21
  • Мнения: 75
ами и аз мислех утре да пробвам с хипп

# 22
  • Мнения: 4 111
Моят син много харесва вкуса на мръсни чорапи.  Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 1 524
Най-добре се консултирай с педиатърката и спри това кисело мляко, което не е същото като при нашите баби. На времето моята баба не е имала кърма и майка ми от 20-тия ден е била на кисело мляко.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Пробвай с Мулумил,моята щерка като ми намаля кърмата
на шестия месец ,пробвах какви ли не АМ и не искаше нито едно.
Като и дадох Милулумил го пиеше с удоволствие Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
питам защото бебе предпочита киселото пред ам,аз ползвам НАН и него харесва]

Хем предпочита киселото, хем харесва НАН?  newsm78

Мисля, че авторката е имала предвид "не го" харесва... Thinking

По темата вече са се изказали! Не искам да бъда крайна, за това ще замълча. Бебетата на възраст поне 4 месеца, а най-добре 6 или повече в хранителен план нямат нужда от нищо друго, освен кърма и/или АМ. Naughty А видове адаптирани млека на пазара има бол.

# 26
Аз лично бих се посъветвала с педиатърката!Ама честно казано според мен лично е много рано за КМ.Препоръчвам Лактана Био от личен опит Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 312
Много рано е още,малко е бебето.Аз дадох кисело мляко на 9 месеца и се замислям,че можех да поизчакам още малко!

# 28
  • Мнения: 3 804
моята отказа НАН на 7 месеца,и тогава запо4нах с кисело мляко,но след 15-20 опитах пак и се върна на НАН,и аз мисля 4е е малко още за кис.мляко-опитай с нещо друго

# 29
  • Мнения: 4 292
Моят син много харесва вкуса на мръсни чорапи.  Joy
И моят го харсваше.  Laughing

П.П. Да се дава кисело мляко от такава ранна възраст е, меко казано, лекомислено. Аз не бих го направила.

# 30
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
мойта кукла също ми отказва АМ от няколко дни, сега сме на НАН 1 и мисля за 2-ка да взема ХИП, а ако не го хареса и него чак тогава кисело мляко но ще се консултирам с педи, така че пробвай според мен с друго АМ  Peace

# 31
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Кисело мляко дадох преди годинка  Wink някъде 8 или 9 м беше малчо , причаната бе че тотално ми отказа да пие АМ  Crazy

# 32
  • Мнения: 14 133
Желателно е да е след първата годинка. Сменяй марките АМ. Маже някоя да му хареса.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
кърмих две седмици,после минахме на АМ,но онзи ден реших да дам кисело мляко.бебо е на месец и половина.сега ми отказва да пие АМ.мога ли да му давам само кисело ?хапва си добре от него 100-120мл.а от другото едва 30-40 Crazy Thinking

 Shocked
Незнам какво да кажа просто. Твоя си работа защо си спряла да кърмиш и защо дори при това положение си сметнала, че киселото мляко е по - полезно от АМ...? Crazy
Аз кърмих бебчо 9 месеца, захранен е почти на 6, а кисело дадох след годинката. АМ давах 3 месеца, но никога не го е харесвал.

# 34
  • Мнения: 4 753
Желателно е да е след първата годинка. Сменяй марките АМ. Може някоя да му хареса.

По принцип навремето са давали отрано кисело мляко, не е имало АМ и майките без кърма не са имали толкова избор... Но сега при този голям избор, може да опиташ няколко вида АМ... все ще му хареше някой.... А лично мойто човече още не съм го захранила с нищо (включае сокчета) и сме само на АМ...

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Дадох кисело мляко на 8-9 мес., но като следобедна закуска от време на време.Иначе още сме на АМ.Но твоето дете е много малко  Confused

# 36
  • Мнения: 2 478
Дадох кисело мляко,когато сина ми беше на 11 месеца.И то не да заместя млечно хранене,което е с АМ.
Давам го само през нощта.Иначе АМ ще давам доста време.По-добро и обогатено е.
Можеш да направиш консултация с гастроентеролог.

# 37
  • Мнения: 5 940
-скрито кървене на червата
-риск от алергични реакции
-натоварване на бъбреците с трудноусвоими протеини
-желязодефицитна анемия
Това са част от рисковете при ранно въвеждане на кисело мляко. От това, което прочетох, ми стана ясно, че заменянето на адаптирано мляко с кисело при вас въобще не е оправдано и наложително.
Дадох на сина ми преди две седмици като следобедна закуска, докато пие адаптирано мляко, ще му предлагам.

# 38
  • Мнения: 1 155
Много ви е рано за кисело мляко. Аз започнах да го давам, когато Бояна стана на 10,5 месеца. Обади се на педито попитай го за друг вид адаптирано мляко.

# 39
  • Мнения: 320
Кисело мляко ,след 12-я месец.
определено

# 40
ние опитахме кис.мляко в 9 месец  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 408
Твърде рано си започнала- дано детето не развие алергия. Странно ми е обаче защо си предпочела киселото мляко пред адаптираното- особено ако е купешко  newsm78, че то в него няма нищо полезно- даже напротив.
Ето едно полезно сайтче с малко инфо : http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html

# 42
  • Мнения: 2 090
Моето дете опита кисело мляко на 10 навършени месеца.

# 43
  • Мнения: 2 447
Мои познати дадоха на децата си кисело мляко от третия месец вместо АМ

# 44
  • Мнения: 493
Дадох йогурт на 7 месеца Peace

# 45
  • Мнения: 770
Раничко е за кисело мляко.
Аз им дадох на 6-7 месечна възраст, при това защото госпожичката отказа АМ. От около годинка и 2 месеца вечер отнова сме на АМ. Понякога давам и кисело за разнообразие.

# 46
  • Мнения: 2 897
Към годинката започнах да му давам.
А ти си го въвела твърде твърде рано Naughty

# 47
  • Мнения: 141
Аз съм давала кис.мляко и на двете деца на по 3 месеца,първо разредено с вова 1към 1,след това разредено 2към3 и към края на 4-тия мес. -неразредено.според мен не си го въвела рано щом не иска Ам,алергия може да се получи и ит него(адаптираното) но пази боже...

# 48
  • Мнения: 8 242
14-15 месеца..

# 49
  • Мнения: 11
ами ние сме вече на 7 мес.и доста се чудя дали да не давам кисело млекце.Но киселите млека хич не струват.Толкова са ги развалили.Едно свястно няма Sad И незнам  Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 3 249
ами ние сме вече на 7 мес.и доста се чудя дали да не давам кисело млекце.Но киселите млека хич не струват.Толкова са ги развалили.Едно свястно няма Sad И незнам  Thinking

Ами ти сама си отговаряш на въпроса! А и мненията в тази тема не те ли навяват на мисълта, че 7 месеца е рано?

Аз дадох кисело мляко на 10 месеца и сега го отчитам като грешка, можела съм да почакам още.

Никакво бързане със захранването и въвеждането на храните не е от полза за детето.  Naughty Има време за всичко.

# 51
  • Мнения: 514
От 7-я месец въведох киселото мляко!
Малката отказа АМ и затова захраних с него!Но не съм замествала хранене и го давам като добавка около 80 мл.с  2 бисквитки Плазмон! Peace Peace

# 52
  • Мнения: 1 477
Още не съм дала кисело мляко.Вие обаче сте напред с материала  ShockedЛично моето мнение е, че за толкова малко бебе не е препоръчително.След кърмата най-добре за мъничетата е АМ.

# 53
  • Мнения: 2 172
Тук ще прочетеш мнгоо противоречиви мнения.Уж не е препоръчително да се дава преди 7-8 месеца,но щом се решила незнам защо се допитваш до майките тук.Все едно сега да седна аз да питам да давам или не.Да не съм малоумна  ooooh! Аз съм му майка и най-добре мога да преценя за собсрвеното си дете и съм сигурна,че ще е най-хубавото за детето ми.
 По темата: давала съм  кисело мляко на 3-4 месечна възраст,но го яде само смесено с плодово пюре,чисто не го иска,любителка е на сладкото  Peace Каквото и да съм дала съм преценила,че не е опасно  Stop

# 54
  • София
  • Мнения: 3 271
Кис. мляко дадох след годинката

# 55
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз също знам за след годинка, но на мен ми се наложи да дам на малкия на 11 месеца, защото отказа да пие АМ.

# 56
  • София
  • Мнения: 928
Момичетата вече са те посъветвали да опиташ да смениш адаптираното мляко, за да пропие. Прекалено рано е за кисело мляко  Stop

# 57
  • Мнения: 502
аз бях решила да давам на бебето ми кисело мляко към 9м, но питах преди това педиатърката и тя се изказа много остро по отношение на това ми желаие. каза след годинката да почна и затова не дадох. но съм чувала за майки, които дават мляко много по-рано, но правено на село. малката обожава адаптирано мляко и засега не ми е отказвала ядене. тя пие нутрилон.

# 58
  • Мнения: 2 231
Аз още не съм давала, но купихме в събота 1 опаковка Данонино. Вече 3 е изяла и нищо и няма (имам впредвид алергии или други противопоказности). А и моного й харесват за десертче следобед.
 Та по-темата. Аз съм отказала да суча на 2 месеца. Майка ми трудно е намирала на времето сухо мляко и са ме хранели с разредено кисело. Станала съм егати "конгерицата". Висока, здрава, права и без алергии (да чукна на дъво), така че всичко е относително. А свекърва ми от 3-тия ден е била на краве мляко (1949г). И на нея нищо й няма. Laughing
Но според мен е още твърде рано за бебето на авторката да пие кисело мляко. То сегашните млека са мани мани #Cussing out По-добре друго адаптирано, та макар и насила с лъжичка.

Общи условия

Активация на акаунт