кисело мляко от кой месец?

  • 2 311
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
мойта кукла също ми отказва АМ от няколко дни, сега сме на НАН 1 и мисля за 2-ка да взема ХИП, а ако не го хареса и него чак тогава кисело мляко но ще се консултирам с педи, така че пробвай според мен с друго АМ  Peace

# 31
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Кисело мляко дадох преди годинка  Wink някъде 8 или 9 м беше малчо , причаната бе че тотално ми отказа да пие АМ  Crazy

# 32
  • Мнения: 14 133
Желателно е да е след първата годинка. Сменяй марките АМ. Маже някоя да му хареса.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
кърмих две седмици,после минахме на АМ,но онзи ден реших да дам кисело мляко.бебо е на месец и половина.сега ми отказва да пие АМ.мога ли да му давам само кисело ?хапва си добре от него 100-120мл.а от другото едва 30-40 Crazy Thinking

 Shocked
Незнам какво да кажа просто. Твоя си работа защо си спряла да кърмиш и защо дори при това положение си сметнала, че киселото мляко е по - полезно от АМ...? Crazy
Аз кърмих бебчо 9 месеца, захранен е почти на 6, а кисело дадох след годинката. АМ давах 3 месеца, но никога не го е харесвал.

# 34
  • Мнения: 4 753
Желателно е да е след първата годинка. Сменяй марките АМ. Може някоя да му хареса.

По принцип навремето са давали отрано кисело мляко, не е имало АМ и майките без кърма не са имали толкова избор... Но сега при този голям избор, може да опиташ няколко вида АМ... все ще му хареше някой.... А лично мойто човече още не съм го захранила с нищо (включае сокчета) и сме само на АМ...

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Дадох кисело мляко на 8-9 мес., но като следобедна закуска от време на време.Иначе още сме на АМ.Но твоето дете е много малко  Confused

# 36
  • Мнения: 2 478
Дадох кисело мляко,когато сина ми беше на 11 месеца.И то не да заместя млечно хранене,което е с АМ.
Давам го само през нощта.Иначе АМ ще давам доста време.По-добро и обогатено е.
Можеш да направиш консултация с гастроентеролог.

# 37
  • Мнения: 5 940
-скрито кървене на червата
-риск от алергични реакции
-натоварване на бъбреците с трудноусвоими протеини
-желязодефицитна анемия
Това са част от рисковете при ранно въвеждане на кисело мляко. От това, което прочетох, ми стана ясно, че заменянето на адаптирано мляко с кисело при вас въобще не е оправдано и наложително.
Дадох на сина ми преди две седмици като следобедна закуска, докато пие адаптирано мляко, ще му предлагам.

# 38
  • Мнения: 1 155
Много ви е рано за кисело мляко. Аз започнах да го давам, когато Бояна стана на 10,5 месеца. Обади се на педито попитай го за друг вид адаптирано мляко.

# 39
  • Мнения: 320
Кисело мляко ,след 12-я месец.
определено

# 40
ние опитахме кис.мляко в 9 месец  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 408
Твърде рано си започнала- дано детето не развие алергия. Странно ми е обаче защо си предпочела киселото мляко пред адаптираното- особено ако е купешко  newsm78, че то в него няма нищо полезно- даже напротив.
Ето едно полезно сайтче с малко инфо : http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html

# 42
  • Мнения: 2 090
Моето дете опита кисело мляко на 10 навършени месеца.

# 43
  • Мнения: 2 447
Мои познати дадоха на децата си кисело мляко от третия месец вместо АМ

# 44
  • Мнения: 493
Дадох йогурт на 7 месеца Peace

Общи условия

Активация на акаунт