За умалителните

  • 6 704
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 370
Да, но ако питаш в КМ за крем за крака, едва ли ще озаглавиш темата "Крем за краченца"  Laughing Според мен за това става дума.
Joy Joy Joy
Оле, Дона, разбих се, хиля се като тиква. Ми не знаех за тази тема, честно, аз там почти и не влизам, де. Mr. Green

# 76
  • Мнения: X
Там в момента има точно такава тема Wink
Да де, аз за нея  Simple Smile Нормално ми е да кажа на детето "Дай да цункам краче", но не ми е да говоря за своите крака по този начин. Камо ли пък за мъжовите  Mr. Green
Навремето си пишех по скайпа с един образ, който освен,че беше много забавен,беше май и обратен, та току ми заявяваше :"Хайде, отивам да взимам душче и да бръсна краченца" или "Мисля да си направя масчица с водорасли", мисля че говореше така, точно за да предизвика смях...така и не повярвах че дърт човек,па макар и педер може да говори сериозно така.

# 77
  • Мнения: 3 447
Хах, имаше една тема в Д и С, в която авторката се жалваше, че Милото отбивало сексуалните й полазвания с довода "Миличко, не съм си взел душче."

# 78
  • Мнения: 516
Имам такава колежка: Флорченце, кафенце ли пийваш? Искаш ли бисквитчица? Ще ми сканиркаш ли една страничка? ... и т.н.
Влудява ме!

# 79
  • Мнения: 2 978
Ми използвам умалителни, да, когато говоря със Станислав, естествено, че ще го попитам "боли ли те ръчичката", щото е ръчичка, а не голяма ръка.
Да, но ако питаш в КМ за крем за крака, едва ли ще озаглавиш темата "Крем за краченца"  Laughing Според мен за това става дума.

хахаха

Искам да пусна тема за интимен шампоан/крем.
Как да "Я" озаглавя на галено? Laughing

# 80
  • Мнения: 3 447
Искам да пусна тема за интимен шампоан/крем.
Как да "Я" озаглавя на галено? Laughing
С какво шампоанче чипкате дудите си?

# 81
  • Мнения: 799
Хаха, нали знаете вица за "Пахнет как сорок последной" (не претендирам за правописа и падежа  Mr. Green).

Жози, не си ли гледала "Вкусно" или както и да му се казат на Ути предаванията? Или аудиторята му е на възраст от 2 до 7 години, или е от абсолютни идиоти - бъка от умалителни.

Отивам да чета КМ  Mr. Green После ще взема чавенцето от детсктата ясличка да си поиграе на пясъчето  Mr. Green

BTW, свекърва ми (за първи път да кажа и аз нещо за нея) често ме кани на масата с "айде да папкаш"  ooooh! Уф, ако беше майка ми, да съм я спукала от бъзик  hahaha

Е как, бе, Вини, шундичка  Joy
Дона, дудките  Peace

# 82
  • Мнения: 984
"Шампоанче за дудки", разбира се. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 2 978
"Шампоанче за дудки", разбира се. Simple Smile


Абе щото с тез краченца, ми дойде друга дума..ама айде, щом казвате Laughing

# 84
  • Мнения: 1 517
В стремежа си да бъдат интересни, модерни...някои хора просто се оливат. Аз си "гушкам слънчицето" и "цункам ръчичка", но НЕ вземамам "детенце (без -ТО) от градинка  Sick

# 85
  • Мнения: 189
Да си призная, че употребявам "парички", вместо "пари".
"Дай ми пари", " Колко пари имаш в себе си", " Колко пари искате за едикакво си", ми звучат много по-алчно, както някой беше отбелязал по-горе, отколкото същото с "парички". Не се лигавя, струва ми се, че така се смекчава въпроса.

"Краченца", "ръчички", "дупенце" и прочие за себе си не употребявам. Изключение са ми "цицките", по посочените от baibibi причини.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Да си призная, че употребявам "парички", вместо "пари".
"Дай ми пари", " Колко пари имаш в себе си", " Колко пари искате за едикакво си", ми звучат много по-алчно, както някой беше отбелязал по-горе, отколкото същото с "парички". Не се лигавя, струва ми се, че така се смекчава въпроса.

"Краченца", "ръчички", "дупенце" и прочие за себе си не употребявам. Изключение са ми "цицките", по посочените от baibibi причини.

Ето, ти даваш пример точно за това, което писах - мислиш, че "пари" изглежда по-алчно. И използваш "парички", за да изглеждаш по-малко алчна.

# 87
  • Мнения: 189

Ето, ти даваш пример точно за това, което писах - мислиш, че "пари" изглежда по-алчно. И използваш "парички", за да изглеждаш по-малко алчна.

Така да е, ако употребата на "пари" непременно се обвързва с алчност.

"Имаш ли си парички?" не е алчно, но все пак ми звучи по-добре от "Имаш ли си пари?" Мое мнение.

# 88
  • Мнения: 2 401
Аз пък използвам КИНТИ, как ли изглеждам в очите ви?  Embarassed

# 89
  • Мнения: 2 768
на мен пък "парички" ми звучи едно такова жалко, мизерно

парите са си пари, ако ще и 20 стотинки да са

Общи условия

Активация на акаунт