рожден ден и варицела?

  • 2 204
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • varna
  • Мнения: 676
Ох, мерси, че сте си казали мненията, ама като гледам са доста противоречиви  newsm78
Вчера, първо реших да го отменя...
После, реших да го отложа за след 2 седмици...
Сега, като ви чета си мисля, че да, няма гаранция до след 2 седмици още да не сме под карантина и положението да е подобно...
А иначе за предупреждението- разбира се, че ще кажа, даже вече казах на почти всички от поканените за карантината. Повечето не ги е страх, тези с по-големите дечица, другите с бебетата ще пасуват разбираемо, бременни няма, освен мен  Wink
Идеята беше след партито- към 2.06 да тръгнем за море ако всичко е ок. Рано е, ама после влизам в 9-я месец та затова...Остава да го оставя за към 20.06, защото дотогава евентуално няма да сме били поне в контакт около 20 дни. Или толкова късно си губи смисъла  newsm78


Ами щом си ги предопредила,даваи смело и си изкарайте весело!А що се отнася до морето-не е препоръчително да се води.Дори и къпане в банята в този период(ако вече е нашарено умам предвид) не се разрешава,защото могат да се инфектират пъпките и да стане по-лошо.Пък и в този период обикновено температурата се покачва.
А по въпроса за "море и варицела" какво ще кажете?  Laughing Laughing Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 6 999
... явно е нормално да си трайкаш, че в груата на детето ти има варицелка Laughing Иса, говоря по принцип, не лично Peace

Не съм го приела лично   bouquet аз наистина не знаех, че трябва да си изолирам детето...

# 32
  • Мнения: 3 219
Когато  големия ми син ходеше на градина и имаха варицела в групата, той беше от последните разболели се, а карантината беше близо 2месеца. Гаранция няма. Инкубационния и период е 14-21дни. Аз самата като дете съм била много,много пъти контактна, но я преболедувах на 25-26години.
Относно риска за бременни-Биляна, като отидеш до магазина, сигурна ли си,че човека до теб не е болен ? Още от предния ден преди да избият пъпките, вече е опасно, тоест видимо на пръв поглед човек е здрав, а вече сее зараза  Confused.

# 33
  • Мнения: 2 448
Това с карантината е много относително, защото миналата година тук при нас в целия град по всички градини масово с месеците удължаваха карантината. Нас ни прескочи,макар, че имахме болни деца от групата.
Обаче после на есен ни сполетя още по гадно Скарлатина, макар, че за нея казват, че е заразнапо малко от варицелата при едно болно дете в градината и то от друга група ние се разболяхме.
Така, че както се казва "гаранция Франция". Wink Нищо не може да се предвиди.

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Относно риска за бременни-Биляна, като отидеш до магазина, сигурна ли си,че човека до теб не е болен ?

 Не, не съм и била никога сигурна!Но е въпрос на елементарно възпитание майката да предупреди гостите в такъв случай.Може би благодарение на такава майка се опазихме с детето да не се разболеем от шарка зимата!

# 35
  • Мнения: 3 219
Относно риска за бременни-Биляна, като отидеш до магазина, сигурна ли си,че човека до теб не е болен ?

 Не, не съм и била никога сигурна!Но е въпрос на елементарно възпитание майката да предупреди гостите в такъв случай.Може би благодарение на такава майка се опазихме с детето да не се разболеем от шарка зимата!
Да, за това спор няма, но не всички хора са отговорни, има и такива, на които не им пука.

# 36
  • Мнения: 3 506
Карантината в групата означава, че в групата не се приемат нови деца, не означава, че всички деца от групата трябва да са изолирани. Ако последователно се разболеят 10 деца, това означава, че останалите 20 трябва 210 дена (7 месеца) да стоят изолирани?! Това е абсурдно...

Не бих отложила партито. Няма гаранция, че детето ще се зарази точно от тази си приятелка. Нито пък, че няма да се опъпчи точно на датата, за която е отложено партито. Бих предупредила единствено бременните, ако има такива, пред останалите вероятно просто бих го споменала.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 713
Да внеса едно малко уточнение от личен опит.Инкубационният период е 11-19/21 дни.
Синът ми се разболя миналата зима.Точно на 12 ден се опъпчи и дъщеря ми.
Аз бих го отложила рождения ден с 2 седмици например.И не бих отишла на море в толкова напреднала бременност /ама това си е мое мнение/.
Дано вземеш правилното за теб решение!

Общи условия

Активация на акаунт