Бездомно куче нахапа момченце на 1,6г пред очите ми

  • 5 166
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 840
Проблемът с детегледачките, който мен лично ме отказа от услугите им, е, че те очакват да си вършат работата перфектно, защото за това им се плаща и са склонни да премълчават някои факти от ежедневието на децата, защото мислят, че ако се случи нещо, вината ще бъде стоварена върху тях. Ако детето се удари, изпадат в паника как ще го съобщят на родителите. И ако няма видими наранявания, просто си замълчават. Това може да се окаже крайно опасно, защото всяко нараняване, макар и без видими белези, трябва да се наблюдава.

Почти съм сигурна, че и гореспоменатата гледачка на нахапаното дете, ако по него не е имало видими следи от ухапване, няма да каже на родителите, ще го мине като някакво банално одраскване, освен ако детето не е в състояние само да им разкаже.

Малко се отнесох, но като зачекнахте темата, рекох да си кажа.

Иначе, детегледачките са понякога много по-предпазливи от родителите. По-рядко се случват инциденти, когато те са с детето, защото те не му позволяват някои рискови волности.
Но не биха се хвърлили под кола, за да спасят дете, което не е тяхно. Инстинкт за самосъхранение. А майката ще го стори, без да се замисли даже.
Виждала съм аналогични случки - изтичква детето на улицата, срещу него кола, а бавачката надава писък. От тротоара!Колата набива спирачки, детето се сепва, а бавачката тогава слиза на платното и го издърпва. При същата ситуация, майка на дете вече беше пред колата, за секунди се хвърли и си гардира детето, с гръб към колата, даже не я гледаше, погледът й беше впит в детето. И в двата случая говорим за грешка. И в двата случая нямаше последици. Всички грешим - хора сме, но реакциите ни за поправяне на грешките в такива ситуации са в полза на родителя.

Като майка на непредсказуемо дете, което като малко беше все в екшън, а аз нямах и миг покой, и секунда разконцентриране, а въпреки това три пъти посетихме "Пирогов" за две години, си давах ясна сметка, че нито мога, нито желая да се доверя на бавачка. То щеше да е едно живо мъчение за мен непрекъснато да мисля къде са и какво се случва.

Та така, темата е за кучетата, все пак. А аз, както вече казах, по отношение на бездомните съм за крайни мерки. А за домашните - само с намордник по улиците и на каишка.

# 61
  • Мнения: 5 370
Уфффф, стига вече с тая Община...
Проблемът далеч не е в Общината, а в десетките дружества за защита на животните (а всъщност - перални за пари), които скачат като настъпени всеки път, щом се заговори за кучета... След всяка хайка отиват в приюта организирано, плащат смешната такса, взимат кучетата и ги пускат обратно ... на улицата  Tired
Да не говорим за толкова "милозливите" хора, които непрекъснато носят храна около входовете да си хранят "любимците" - и не ми казвайте, че не сте виждали такива, защото аз виждам навсякъде - и като направиш забележка, ти викат "Ееее, живо същество е това, и то душа носи..." - носи, ама и хапе... Да не говорим, че същите тези толкова "загрижени" хора няма да се сетят да занесат един хляб в някой дом за деца, ама за кучетата има...  Sick


Бърдс Флу за пореден път ми е облякла мислите в думи. Само да си намеря един предишен постинг от друга тема и ще го пусна и тук, в подкрепа на написаното от нея.

# 62
  • Мнения: 5 370
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=294855.msg7576428#msg7576428

Споделям-бясна съм, и разтреперана от страх. От кучетата, находящи се на територията ни!!!! ЦЯЛА ГЛУТНИЦА  фърчеше ей сега в разни посоки, подир коли, подир момиченце с ролери, лаеше, а и не са кучета като кучета!!! Едри и охранени като телета!!!!
Не се сдържах този път, вдигнах директно телефона, обадих се на мениджмънта, и какво ми казаха оттам:
Значи, от Екоравновесие идвали били, взели кучовете, обезпаразитили ги ..... и пак ги върнали ТУК!!!!
Дето има един лаф-кел ти файда от паркове, басейнчета с риПки и о'люФчета, както и от петзвездни хотели, когато кучетата си вилнеят тук свободно. Дано само не се случи някой "питомец" да сръфа служител, а още по-лошо-някой шеф-чужбинец, че тогава свят ще им се извие от дела и глоби.
А Екоравновесие е просто една бездънна уста за наливане на пари в нея!!!!!!!!!!

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не мога да коментирам детегледачката, но съм голям противник на бездомните кучета . Два пъти са нападали детето ми, но за щастие не са я хапали.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз лично не виждам никакво равновесие в това редом с детето ми да се разхождат огромни, безстопанствени животни.
В тая "градска екосистема" равновесието би следвало да се обмисли по-сериозно.
Или равновесието се е възцарило, като са изтрепали паразитите?!

Екоравновесие - аплодисменти!!!
Треперете, бълхи!
Те бдят за равновесието. Еко-то равновесие.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 079
Цитат на: КЛОНКА link=topic=295809.msg7588355#msg7588355 date=1211660341
Екоравновесие - аплодисменти!!!
Треперете, бълхи!
Те бдят за равновесието. Еко-то равновесие.
[/quote

 hahaha
Много добре казано!!! Hug

# 66
  • Мнения: 46 526
... Никол,до тук те разбирах прекрасно какво искаш да кажеш,ама тук изби рибата с глупости...


Щом мислиш така ...
Не знам до колко бих могла да защитя детето си, ако го нападне куче, не намирам за нормално в населено място да се разхождат свободно зверове като в гората, надявам се е станало по-ясно.

# 67
  • Мнения: 2 123
Аз лично не виждам никакво равновесие в това редом с детето ми да се разхождат огромни, безстопанствени животни.

АБСОЛЮТНО!!!
Ами то си се превърна във война на видовете, в която пределено ние не сме победителите

# 68
  • Мнения: 804
Отглеждам ротвайлер. Той е на 2 години, дъщеря ми е на 6 месеца. Писнало ми е от безмозъчни, малоумни, уродливи олигофрени, които хранят бездомните кучета. По улиците не трябва да има помияри, общината ако ще по цял ден да ги събира, същите тези дебили ще отглеждат нови и нови кученца около блоковете. Не веднъж съм крещяла по такива нещастници - ако искаш куче си го взимай у вас  #Cussing out
Аз обичам пчелички, но това не е причина да наредя 50 пчелни кошера пред блока. И кравички и овчици харесвам - да си направя стадо и да си ги отглеждам под терасата ли?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 508
същите тези дебили ще отглеждат нови и нови кученца около блоковете. Не веднъж съм крещяла по такива нещастници - ако искаш куче си го взимай у вас  #Cussing out

Повечето така наречени дебили вече са прибрали поне едно-две кучета, а останалите на улицата - е, да ме извиняваш, ама те само се грижат за животни, които по някаква причина са останали без дом. И между другото ги кастрират, за да може поне те да не оставят ново потомство на улицата. Не знам дали си наясно, но в момента повечето от кучетата на улицата са там, защото някой "отговорен и любящ" стопанин оставя добичето си да скита без надзор, да си прави кефа, а пък след това потомството или се ражда на улицата, или бива изхвърлено, защото "не е чистокръвно". Тези кучета, които са се размножили по улиците през последните 10-15 години, са със сигурност изцяло дело на такива стопани, защото преди време уличните кучета поголовно бяха кастрирани и просто няма как да са оставили потомство.

# 70
  • Мнения: 804
Кастрираните кучета са маркирани, такива в нашия квартал няма. За сметка на това в Плевен всички бездомни кучета които видях наистина бяха маркирани и кастрирани.
А че има глупаци, които първо взимат куче,а после го изхвърлят все едно е торбичка с боклук - подкрепям те с две ръце. Но като се съберат глупаците и дебилите от предния ми пост и създават глутниците добре охранени помияри.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 508
В София те се маркират чрез отрязване на триъгълно парче от ухото и нашийник с номер. Повечето кучета са останали без нашийници, защото често клошарите ги свалят, но ушите си остават кръцнати, по това можеш да ги познаеш.

Кметовете имат срок от 3 години да построят приюти и да приберат всички кучета от улицата. Този закон беше приет преди около 2 месеца, така че всички заинтересовани ще трябва малко да потърпят. Надявам се сроковете да бъдат спазени.

# 72
  • София
  • Мнения: 8 283
Много неприятно, но в случая вината е на дететгледачката, защото и детето и кучето са на един акъл (грубо казано), а тя е човека, който трябва да следи за безопасността на детето. От друга страна и родителите е трябвало да обяснят на детето, че не може да прави така.
Много мразя бездомните кучета и съм за тяхното изтребване, ма и на мен някой да ми се метне така, докато спя и аз ще подскоча  Crazy

# 73
  • Мнения: 47 993
Да разбирам ли че след 3 години няма да има кучета по улиците и те ще са прибрани?!
И защо ще се строят приюти, в които да се държат пречещи и хапещи кучета, при положение че няма детски градини за децата на работещите родители?!

# 74
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Много е лошо това, което се е случило. Особено лошото е, че тези кучета, естествено, в повечето случаи нямат никакви ваксини и не са обезпаразитявани... Добре е да го 'държат под око" известно време, понеже едва ли някой би направил профилактично противобясни ваксини на толкова малко дете. Хубавото е, че (може би) ще си вземе поука и няма вече да се нахвърля така на кучетата - това очевидно е било доста неагресивно по природа, но не се знае с такова отношение на какво ще попадне следващия път. Общо взето, децата трябва от малки да се учат на правилно поведение спрямо животните - от всякакъв вид. (Ти имаш куче и това го знаеш чудесно).

Общи условия

Активация на акаунт