Моля за помощ за един имотен въпрос

  • 2 254
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 597
това важи при завещание а не при продажба

# 16
  • Мнения: 172
Объркана работа ще се окаже.
Значи това е втори брак на жената. Имота е бил на съпругът и още пради брака. След като е починал имота остава на нея и неговата дъщеря. Делът на дъщеря му е изплатен от въпросната жена. Претенциите за имота са от нейни внуци, което се деца на сина и от първият брак и които никога не са имали връзка с баба си. Дали стана малко по-ясна историята? Sad

# 17
  • Мнения: 224
Внуците на кой са: на дъщерята или на съпругата? Има ли документ за изплатената част?

# 18
  • Мнения: 2 865
Мисля че нямат никакви права в така описаната ситуация. Те нямат връзка с мъжа, чиято собственост е бил апартамента и не го наследяват, а реалните и законни наследници са продали апартамента.

# 19
  • Мнения: 9 991
Според мен се консултирай с адвокат,най добре като ти види документите ще ти каже кое как е. По принцип в нотариалния акт, си е пишело на кой е апартамента, ако при продажбата всичките са се подписали или поне са дали пълномощно на друг да го продава вместо тях няма проблем.

# 20
  • Мнения: 172
Внуците са нейни - да сина и от първият брак. Синът също е починал.


Делът е изплатен с банков превод , в който е упоменато за какво точно се прави.

# 21
  • София
  • Мнения: 787
Нямат абсолютно никакво основание за претенции. Направи си консултация с адвокат и ако продължават да те тормозят се обърни към полицията.

# 22
  • Мнения: 172
Благодаря ви много!!!  bouquet

# 23
  • Мнения: 332
Наследниците могат да имат претенции при сделки, които засягат запазената им част и са БЕЗВЪЗМЕЗДНИ, продажбата е възмездна сделка и е неатакуема на това основание. Няма закон, уреждащ хипотезата с 10-те години. Ако имотът верно е бил съсобствен документът за наплатената част на съсобственике удостоверява възмездност и също отрязва пътя за претенции на евентуални наследници.
Аз съм юрист, и като такъв мога да ти кажа, че ако някой има права той веднага завежда съдебен иск, а ако няма права упражнява тормоз с цел д се излъже и изтормози другия и да му даде нещо недължимо. Твоя случай ми прилича на това.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
Наследниците могат да имат претенции при сделки, които засягат запазената им част и са БЕЗВЪЗМЕЗДНИ, продажбата е възмездна сделка и е неатакуема на това основание. Няма закон, уреждащ хипотезата с 10-те години. Ако имотът верно е бил съсобствен документът за наплатената част на съсобственике удостоверява възмездност и също отрязва пътя за претенции на евентуални наследници.
Аз съм юрист, и като такъв мога да ти кажа, че ако някой има права той веднага завежда съдебен иск, а ако няма права упражнява тормоз с цел д се излъже и изтормози другия и да му даде нещо недължимо. Твоя случай ми прилича на това.

Аз не съм юрист, но работя с имоти и това е точно така!

# 25
  • Мнения: 172
Историята продължава...значи продавачката и съпругът и не били живяли 10 години заедно след сключването на брака / защото мъжът е починал / и тя нямала право да продава имота. Вярно ли е? #Crazy

# 26
  • Мнения: 6 155
Историята продължава...значи продавачката и съпругът и не били живяли 10 години заедно след сключването на брака / защото мъжът е починал / и тя нямала право да продава имота. Вярно ли е? #Crazy
Не, не е вярно.
Тези 10 години имат значение за изчисляване на наследствените дялове, когато преживелият съпругът наследява заедно с възходящи, братя и сетри на починалия и др. В случая А е наследила заедно с дете /дъщерята/, т.е тези 10 год нямат значение. /поне от фактите до момента. Но ако има още "новости" към историята е друг въпрос/
Все пак е добре да се даде по-ясно описание на ситуацията, защото е малко манджа с грозде. Това, което разбрах е:

 А /бабата/ е имала един брак и от него има само 1 син? Синът е починал. Има деца - внуците, които имат претенции.
А сключва втори брак с Х и от него има /само/ дъщеря? Х има имот /кога е придобит, Х има ли предишни бракове?/. Х умира. Наследници са А и дъщерята. А изплаща на дъщеря си дела от имота /има документ/. А продава на Б апартамента.

nikoniki4, ти Б ли си?

# 27
  • Мнения: 172
За да е ясно да аз съм Б.
Ситуацията в подробности жената А има предишен брак , от който и се ражда 1 син и той има 2 деца.
Жени се втори път, с мъжът нямат общи деца. Дъщерята е на мъжа и.
Имота е на този вторият мъж и е придобит преди сватбата с лицето А. Лицето А и дъщерата опряват имота , като лицето А изплаща на дъщерята оприделена сума по банков път на платежните нареждания пише за какво се прави превода.
Лицето А умира / преди 4 дни / - тогава от някъде се появяват внуците и, които неса имали контаки с баба си от поне 10-15 години и започват да предявяват претенции към имота /, който обаче вече е продаден на нас /.

# 28
  • Мнения: 6 155
Не се притеснявай. Претенциите на внуците са неоснователни.  Peace
За да ти е по-спокойно може да направиш и консултация с адвокат, който ще може да види документите.

# 29
  • Мнения: 172
  bouquet Heart Eyes По-спокойна съм.
Благодаря отново на всички, които ми помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт