Моля за помощ за един имотен въпрос

  • 2 252
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 520
Здравейте, проблемът е следния имот продаден от лицето А на лицето Б. Една година след продажбата лицето А умира. Появяват се наследници на лицето А, които искат имота. Може ли наследниците на лицето А по накъкъв начин да си върнат имота? Или той си остава завинаги на лицето Б?
Кажи им, че ако имат някакви претенции към теб във връзка с имота, то нека ги предявят в съда, който ще реши дали претенциите им са наистина основателни. Както и че отсега нататък да се обръщат само към адвоката ти, който е компетентен по случая, а не да безпокоят теб, която си добросъвестен собственик и по документи имаш пълни права върху този имот, докато те в съда не докажат противното, но това едва ли ще стане...

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 19:42 от krem-karamel

# 31
  • София
  • Мнения: 642
nikoniki4, може ли да се наместя в твоята тема, за да попитам нещо за имотен проблем?
Не ми се иска да създавам нова тема...  Sad

# 32
  • Мнения: 826
Колегите вече са ти казали всичко. Ако изобщо някой може да има някакви претенции, това е дъщерята на починалия /от менджата с грозде не стана ясно тя дали се е съгласила със сумата,която и е заплатена за нейния дял/. Много приятелски съвет- излагайте подробно ВСИЧИКИ факти по случая, а не на час по лъжичка, за да може да се ориентират съветващите  Peace

# 33
  • Мнения: 331
Единственото, което ми хрумва, освен написаното преди мен от другите във форума, е да се опитат да оспорват продажбата като прикрито дарение... Ако успеят да докажат някакси, че всъщност е било дарение (не знам как точно става на практика, след като си е продажба и си има нотариален акт) могат да искат то да бъде развалено, но само до размера на тяхната запазена част от наследството...

Задължително трябва да говориш с адвокат, ако решат да водят дела срещу теб, но по-скоро ми се струва, че няма да имат успех, ако се захванат...

# 34
  • Мнения: 172
nikoniki4, може ли да се наместя в твоята тема, за да попитам нещо за имотен проблем?
Не ми се иска да създавам нова тема...  Sad

Разбира се ,че можеш.
На останалите благодаря за отговорите.

# 35
  • Мнения: 4 965
След като въпросният имот ти е бил продаден от А /съсобственик/ в пълно съзнание, със съгласието на дъщерята /другият съсобственик/ и сделката е изповядана пред нотариус, след което си получила и нотариален акт, никой не може да има претенции върху ТВОЯ имот.
На твое място аз бих завела жалба за тормоз.

# 36
  • Мнения: 957
Принципно..и нотариален акт да имаш..пак може да Tи водят дело..но зависи какво е основанието..погледни на последната страница на not.акт на описаните документи които са ползвани...е почти задължително да има удостоверение за наследници..и твоето гражданско състояние ( дали си разведена, вдовица или т.н.) Не знам някои нотариус да се съгласи да изповяда сделка без тези документи..ако го е направил..значи е некадърен.

# 37
  • Мнения: 4 965
Принципно..и нотариален акт да имаш..пак може да Tи водят дело..но зависи какво е основанието..погледни на последната страница на not.акт на описаните документи които са ползвани...е почти задължително да има удостоверение за наследници..и твоето гражданско състояние ( дали си разведена, вдовица или т.н.) Не знам някои нотариус да се съгласи да изповяда сделка без тези документи..ако го е направил..значи е некадърен.


Това няма нищо общо. Все пак, "претендентите" за жилището не са преки наследници на имота. Те са наследници само на починалата жена, но тя е осъществила законна сделка приживе и сега те могат да претендират само за дял от парите от сделката. Наследниците и съсобствениците на имота към датата на продажбата са дали съгласието си и са получили съответното заплащане.
За мен всички претенции на въпросните внуци са необосновани.

# 38
  • Мнения: 957
Еми да..точно..нали въз основа на удостоверението за наследници ще се види кои са преките наследници.На удостоверението също пише на коя дата е починала жената.

Общи условия

Активация на акаунт