Истина ли е, че втората бременност е по-тежка и проблемна?

  • 5 473
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 461
При мен втората бременност беше най-тежка от трите.С първата нямах никакви проблеми и родих за 2 часа.При втората имах кървене в началото,надупчиха ме с инжекции,мислеха,че ще се стигне до спонтанене аборт и тъкмо д-р Димитров от 14 п-ка ме спаси.През цялото време имах болки,не контракции ниско долу и въпреки всичко не съм се спряла и обиколих света в 7 месец. Grinning.Родих за  4 часа,нормално ,пак без проблеми.Доктора тук ми каза,че третата бременност е най-оптимална и за майката и за бебето и действително беше много лека, с леко и бързо раждане,въпреки,че забременях,когато   бебето беше на 3 месеца.Възстановяването  ми (отслабване)също беше най-бързо.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Втората ми беше неуспешна и завърши със спонтанен аборт.Но третата - защото питането очевидно е за износена бременност Simple Smile - ами по-тежка беше,може би и заради страховете,които имах след лошия финал на втората.И с първата имах контракции,но сега беше доста по-зле и на два пъти лежах в болница за това.В допълнение - страхотни болки в таза,направо не можех да спя последните два месеца,а доколко наистина е било зле може би ще ти стане ясно,като ти кажа,че след раждането с нон-стоп кърмене денем и нощем направо си отспах LaughingНо пък да те успокоя - раждането беше невероятно леко и бързо,едва успях да стигна до болницата Grinning

# 17
  • Мнения: 830
Всяка бременност е различна , независимо от поредния и номер Simple Smile
Виж , всяко раждане след първото е МОЖЕ би по-леко и бързо в повечето случай .
При мене всички бременности бяха еднакво леки ( защото всъщност имам 3 бременности .... )

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Категорично 2-рата бременност ми бе по-лека!   Party
И 2-та пъти съм нямала гин. проблеми, но просто 1-вият път ми бе толкова зле  Sick Sick Sick, че едва изкарах до края  Crazy!
Успех  Simple Smile и не му мисли от сега как ще е Stop!

# 19
  • Мнения: 404
Ами при мен първата бременност мина съвсем леко,но втората направо си беше ужас.
Но не се притеснявай при теб може да не е така.Всички хора са различни.

# 20
  • Мнения: 35 969
не, и двете бяха сравнително леки, просто болежките ми бяха по-различни, но не по-страшни

# 21
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Всичко е много индивидуално.Първата и втората бременност бяха една след друга -първата много лека,втората не я усетих в залисията покрай бебето.Третата беше 16г след второто раждане-то бяха приказки за проблеми и колко трудно щяло да е!Да ама НЕ-родих си без проблеми и без никакво разскъсване-така,че сама си създавай положителни емоции по време на бременноста и си мисли за мига ,когато ще се появи още едно слънчице само с положително настроение!Не се влияй от чуждото мнение-каквото е писано-това ще стане newsm10 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт