ВОДА

  • 50 933
  • 166
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 623
samuin много сложна процедура, някъде по пътя забравих какво трябва да се прави

Защо ми се струва, че отново се стига до крайност.  newsm78не е ли по-лесно да отидем и да си налеем чиста изворна вода и да живеем в хармония с природата

Може би аз бъркам нещо, но се чудя какво се очаква от тази вода, след като я прекараме през тази преработка.

# 76
  • Мнения: 277
Права си Аngelary и на мен ми се вижда доста сложно,но  за мен е по - сложно да намеря такъв извор
Живеем в Йоханесбург и дори само за да се разходим с детето трябва да се качим на колата и да изминем минимум 20 км
Но всеки сам решава къде да живее и определено стигнах до заключение от личния си опит ,че това за което сме дошли тук определено не ме прави щастлива,и най-вече се замислям за детето си ,какво бъдеще им оставяме с нашите амбиции за по-добър живот,
Навремето хората са били по-близо до природата и са знаели много по-вече ,отколкото ние сега
Сещам се сина ми като се роди, майка ми ми каза да сложа сребърна монета в легенчето като го къпя,
Тогава го свързах с някакво суеверие ,но сега Thinking

# 77
  • Мнения: 623
Samuin изминаваш 20 км за разходка. И аз си мислех, че живея в мръсен град.
За да си налея хубава изворна вода ми трябват от 30-40 км и като ги съчетая с една разходка сред природата става супер.
В момента ти ми показа, колко е хубава нашата страна, макар че постоянно плюем по нея.

Изворната вода си я предпочитам от край време, още преди да прочета за необичайните свойства на водата.

По отношение на доста суеверия от старите поколения трябва да се замислим. Част от тях не са случайни и са оцелели векове наред, даже и в нашето ново време още живеят. Някога не са си къпали децата в прастмасови ванички, само в дървени и метални корита, а метала е бил качествен и естествен.

Но в този ВЕК НА ПЛАСТМАСА и ОТРОВИ, понякога е трудно да живеем здравословно.

# 78
  • София
  • Мнения: 72
Темата е много интересна. Прочетох я на един дъх. Показали сте доста интересни линкове към статии, но в същото време ми се струва, че малко се залита в опитите да си направите "идеалната" вода. Тук ще цитирам Аngelary .
samuin
Защо ми се струва, че отново се стига до крайност.  newsm78не е ли по-лесно да отидем и да си налеем чиста изворна вода и да живеем в хармония с природата

Със страховете, които постоянно ни насаждат се създава нов доходоносен бизнес - "как да си пречистим водата", а всичко ми се вижда толкова просто -една разходка сред природата с туба в ръка Wink.
Майка ми слага кремък във водата. Тази тема ме накара да проверя дали има нещо по темата, оказа се, че има http://ikomarev.free.fr/biostimulator_vidovevoda.html . Самият кремък се състои от силициев диоксид http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D0%B5%D0%BC%D1%8A%D0%BA . Не сме купували кремък от аптека или дистрибутори на магически предмети в нета. Има го в природата, даже и у нас Wink .  За късмет е доста често срещан в селото на дядо ми. Тази"кремъчна вода"  помогнала на майка ми при стомашно-чревно неразположение. Синът ми имаше ужасна хрема. Дадохме му да пие от тази вода, като му казахме, че това е "вълшебната вода" на баба и сополите му ще му минат от нея. Дали от водата или от внушението, но на другия ден беше много по-добре.
В заключение ще кажа, че и аз съм впечатлена от филма за водата, но останах с убеждението, че всеки сам може да си направи "структурирана вода", без да ходи през девет земи в десета, да ползва "магически" предмети от места, за които дядо ми (поради липса на нет) не е чувал или да се допитва до разни "шамани". Вкъщи имам бутилчица със светена вода, купена преди много време. Тази вода изглежда чиста и бистра, сякаш току що съм я сипала.

# 79
  • Мнения: 623
Това с кремъка ми допада страшно много
Може би защото си представям как изворната вода тече по камъни и скали, а кремъка е точно това. И ако има такива качества, направо супер. Още повече ми звучи доста безвредно да се пробва.

За съжаление не разпознавам кремъка като камък в природата, но ще пробвам да намеря:lol:

Е_angelova би ли споделила, колко време е желателно да постои кремъка във водата и може ли постоянно да си стои.

# 80
  • Мнения: 277
Благодаря e_angelova ,още полезна информация
Благородно ви завиждам ,че можета да отидете и да се разходите сред природата,
С голяма носталгия и аз си припомням дните ,когата посрещах изгрева в планината
Тук ,за съжаление това е невъзможно.ДА има подобни места ,но несъвсем Cry
А за изворна вода да не говорим  Sad
Сещам се сега за едни извори ,но и колко ли е чиста водата им ,като знам колко мини има наоколо
 Аngelary права си ,страната ни наистина е прекрасна ,засъжаление го оценяваме когато я напуснем

# 81
  • София
  • Мнения: 72
 Аngelary, майка ми чула за кремъчната вода от предаване по руски тв-канал. Тя държи водата в 3-литрови буркани. Слага кремъка и налива най-обикновена чешмяна вода. Водата трябва да престои заедно с кремъка 7 дни. Ако незнаеш какво представлява кремъка можеш да се разходиш до музея "Земята и хората" , там биха могли да ти го покажат, предполагам.

# 82
  • Мнения: 1 494
Най-накрая изчетох всичко. Сега малко ще помисля да ми улегне...КОлкото до кремъка, Ангеларий, не може да не си виждала като дете едни кафяви гладки камъчета, които като ги удариш едно в друго, изскачат искри...Едно време са ги набивали на едни дъски, за да вършеят май беше...поправете ме, ако греша. ВВъв всяка камара с чакъл има, или почти във всяка. Личат си по заоблените ръбове. Много са гладки и лъскави.
Аз ползвам кана Брита за 2 ммесеца, после пия минерална около месец, малко чешмяна и пак каната...

# 83
  • София
  • Мнения: 5 191
Какви са отрицателните последствия от филтрите на Брита за здравето? Дайте повече инф. моля!
Когато я ползвах в район с много търда вода, филтрираната не даваше отлагания в тенджерката за преваряване на бебешките неща. Докато само веднъж да не я филтрирам и ставаше страшно... Много си я обичах.

Сега пак я обичам, но мъжът ми се вманиачи да сипва изворна вода  и е голям кеф. Първо е ритуал- да отидем за изворна вода в планината и второ- наслада от вкуса й.

Някой сипва ли си от извора над Боянската църква? Там се носят слухове , че е лечебна , казват й "сребърна". Има ли данни в РИОКОЗ  за състава й според вас?

# 84
  • Мнения: 2 761
Хора,я кажете какво мислите за това?С тоз озон се трпят много бактерии.Аз не съм 4ат  с НГМ,но там ако съм разбрала, трябвало да се развиват някакви бактерии...пък ако се утрепят с озона това зле ли се отразява? Или е добре?newsm78

http://www.tersano.com/effective.php

# 85
  • Мнения: 623
Omega нищо не разбирам, а нещо не ми се чете на англииски
Я вземи напиши с две три думи по-ясно

# 86
  • Мнения: 2 761
Кликни на Lotus Kills за бърза справка-там и по-надолу са изброени многобрoйните бацили,дето убива озона.

# 87
  • Мнения: 364
ЖИВА ВОДА
Анатомия на откритието
Станало е случайно. При една разходка млад учен събрал шепа камъчета й ги отнесъл вкъщи. Пус­нал ги в съд с вода, за да се отмият от прах и кал. Сетил се за тях след десетина дни. По всички зако­ни на биологията водата в съда с камъчетата тряб­вало да бъде замътена и загнила. Тази вода обаче била прозрачна и чиста дори повече, отколкото во­дата от водопроводния кран. Вкусът й напомнял за водата, която вадели в детството от кладенец, по­крит с обли кремъчни камъни.
Очевидно някое от камъчетата в съда притежа­вало това облагородяващо водата въздействие. Кое?
Всяко от тях било поставено в отделен съд и заля­то с вода. Две седмици по-късно единствения съд, в който водата останала кристална и вкусна, бил съдът с обикновен, тъмен на цвят кремък. Точно от тези, на които никой не обръща внимание, понеже ги има в изобилие по речните брегове и въглищните шахти.
Днес знаем, че кремъкът съдържа остатъци от микроорганизми, преобразували го от кал в камък.
Случило се е в периода креда там, където водоеми­те са били по-топли. Органичните остатъци в кремъка са и биокатализатори, преработващи енер­гията на светлината и хиляди пъти ускоряващи окислително-възстановителните реакции.

РЕЦЕПТА
Обработената с кремък вода практически няма противопоказания. Тя е по-добра дори от йонизи­раната със сребро вода (светена вода), понеже няма странични въздействия, например - не пови­шава киселинността на стомашния сок.
За да си приготвите такава вода, поставете в стъклен или емайлиран съд късче камък -1-3 грама в 1-5 литра вода. Покрийте със салфетка. Оставе­те в помещение с естествена светлина при стай­на температура, но не и в хладилник, далеч от пре­ки слънчеви лъчи.
Активираната вода е готова след 2-3 деноно­щия. Сега можете да я използвате за готвене и пиене.
Ако след седмица затворите съда с херметичен капак, водата няма да се развали и след години, дори ако извадите от нея кремъка.
Количеството кремък е без значение, дори ако насипете шепи във водата, биологичната й цен­ност ще си остане същата. Късче кремък ще ви служи много години, а три грама от него активи­рат успешно 40-50 тона вода.

КАКВО ЛЕКУВА?
Ако дълго пиете тази вода, ще съхраните много години здравето си. Ще се чувствате добре, имун­ната система ще ви отбранява от всички външни и вътрешни нападатели - бактерии, вируси, туморни и ракови клетки. Стомахът и отделителната систе­ма ще работят отлично, обмяната на веществата ще е винаги в норма.
* Ако изплаквате с нея устата си, венците няма да кървят и парадонтозата няма да ви мъчи.
* Ако с нея замените водопроводната вода ко­жата и косата ви скоро ще изглеждат такива, какви­то бихте искали да бъдат.
* Активираната с кремък вода действа като ан­тибиотик. Тя е антисептична и регенерира клетки­те; подобрява работата на бъбреците, черния дроб; лекува стомашните болести и възпаленията в тяло­то. Успокоява дори зъбобол.
* Спира кръвоизливи, лекува изгаряния, помага при отит, циреи, инфекциозен хепатит, ангина и хрема.
* Ако я пиете постоянно, ще накарате задстомашната жлеза да работи като часовник; ако сте ди­абетици, тя ще намали кръвната захар.
* Предпазва от аденовируси, с други думи, ако влезе в контакт с нея, грипният вирус променя мо­лекулярната си структура и вече не е активен.

ПАНАЦЕЯ ЛИ Е?
Ако слушате или четете реклами, ще останете с впечатление, че буквално всеки ден се появяват нови лекарства за трудноизлечими болести, задължително от натурални продукти. Достатъчно ще е само да ги пиете или да се намазвате, и излекуването ви ще е пълно. Преди това обаче, естествено ще трябва да ги купите. Цените, както вече сте се уверили, са нахално високи.
* Не вярвайте на рекламите, най-малкото, за­щото рекламираното чудо трябва да бъде универ­сално, както водата. Уникалните свойства на ак­тивираната с кремък вода ще ви радват напълно безплатно, а кремък можете да намерите навсякъ­де.
*Кремъкът пречиства водопроводната вода от смъртоносния хлор, за който никой не ви казва нищо. Но хлорът е перфектен убиец и може би ви­соката смъртност в страната ни се дължи имен­но на него, защото хлорът се поставя на око и не се държи сметка за онова, което ще се случи пос­ле. С хлор, който влиза в най-непредсказуеми съе­динения, например с лекарствата, които пием, отдавна не дезинфекцират водата в страните, които бихме искали да настигнем.
* Кремъкът е най-ефективният и евтин филтър на водопроводната вода.
* Доказано е, че поливаните с активирана вода растения растат бързо и остават здрави.
* Няколко години наблюдавани в болници па­циенти, които пиели по различни причини акти­вирана вода, не са се разболели от рак. Освен това тя намалява холестерола и предпазва от ате­росклероза.
* Изследванията показват, че активираната вода спира развитието на аденоми и импотент­ност при мъжете, и предотвратява безплодието при жените.

Ирина “Чудодейни рецепти и излекуване”

Опитах, и наистина след 10-тина дена водата беше като прясна, от едно малко кремъче. И даже като че ли по-вкусна.

# 88
  • Мнения: 2 761
Има една нова книга в спралата,но не съм я чела(за кръмъка говорят):
Силициева вода срещу атеросклероза и жлъчнокаменна болест- Вера Озерова:
http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=%CE

# 89
  • Мнения: 11
Айде и аз да добавя нещо за водата:


Dr.SILVER

 

Уникалната сила на водата и сребърните йони

 

Уредът Dr. SILVER е предназначен за дезинфекция на водопроводна и изворна вода в резултат на обогатяването и със сребърни йони. С помощта на уреда може да се получи сребърна вода за про­филактика и подобряване на състоянието при различни заболявания. Може да се обработват от 0,2 до 10 литра вода, при което се получава вода с различна концентрация на сребърни йони.

В зоната на специална електродна камера са монтирани постоянни неодимови магнити, които формират магнитно поле със специфична конфигурация, което води до ефективно магнитно-структуриране на водата.

 

В комплект с прибора ще получите ръководство с описание и препоръки за използването на сребърната вода при:

•   простуда, грип, ангини, повишена температура;

•   отслабен имунитет, хронична умора;

•   хранителни отравяния, дезинтерии, гастрити, язви, повишена киселинност;

•   кожни заболявания, изгаряния, кожни проблеми;


Сребърната вода е с доказана ефективност за:

•   дезинфекция на плодове и зеленчуци;

•   дезинфекция на домашни прибори, вани, мивки;

•   дезинфакция на вода, детски играчки, дрехи;

 

и още...

•    в козметологията - подмладяващо, противовъзпалително и балансиращо действие;

•    с растениевъдството - за покълва не на семена и поливане на растения;

•   при консервиране на напитки, сокове, компоти;



http://www.aukro.bg/item473350495-ured-za-srebrna-voda-dr-silver.html

Общи условия

Активация на акаунт