искат да преместят детето ми в долната група

  • 6 142
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
като чета какво сте написали чак ми става жал и стигам до извода че според някои децата трябва да се разделят на групи не според възраста си ами според интелектуалното си ниво,какво значи по-високо е и т.н,няма еднакви деца,всички са различни нищо че са един набор. Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 19
детето е будно, въобще не се забелязва разлика, дори се справя много по- добре от други деца. Също така е по-висока от повечето по-голями деца. В пиесите от детската е винаги сред главните роли. Не виждам пречка да продължи с приятелите си, към които е много привързана.
   От както разбра че ще я местят се чувства зле. И не иска да ходи на ДГ ако я преместят, но ние няма да позволим това да стане, прекалено късно са се сетили за промени според мен.
    Ето това имам предвид,не вярвам да има майка която да каже -"детето ми не се развива еднакво с връстниците си"(защото те са връстници нищо че детето е началото на януари)

# 32
  • Мнения: 536
Чудесно те разбирам, защото и на мен ми се случи. Дъщеря ми е родена януари 2003, а тръгна с набор 2002. На 15.09. 2006г трябваше да си продължи във 2ра група, но сестрата ме пресрещна и ми каза, че са я преместили да кара пак първа. Детето ми е изключително будно, госпожите непрекъснато я хвалеха, че е едно от най-справящите се деца в групата. Те също не бяха съгласни с преместването, но имаше голям наплив от 2002 набор и според директорката нямало начин детето ми да си продължи с децата и госпожите с които си е свикнало. (Мое познато дете родено януари 2002г и тръгнало с предния набор в същата градина не го преместиха, защото нямало много желаещи за градината от набор 2001). При това положение аз предпочетох да сменим градината. Просто както бях отишла с букетите на 15.09. казах, че щом няма начин детето ми да е с приятелите си, освобождавам мястото. После 2 дена обикалях градините в раьона и за щастие намерих свободно място. И то с набор 2002 Hug Директорката на новата детска градина се оказа изсключително всеотдайна и мила жена, и каза, че не е било редно да се мести дъщеря ми в друга група, защото това за него е травма и че директорите не могат да взимат решение на 6 или 7г детето ще започне първи клас и че това го решават единствено и само родителите и каза добре да си помисля пак сигурна ли съм че искам детето да е с предния набор, защото като тръгне с тази група не е редно после да реша друго и пак да местя детето...Та, сега дъщеря ми изкара 2 години в новата градина и се справя отлично. С риск да ме убиете  с камъни тя може вече да чете, да събира, изважда, сравнява числа, да брои до над 100 и т.н. Има и психическата подготовка да тръгне на училище и определено издържа 40мин седнала на едно място и правеща нещо просто защото е такъв тип - не е спортна, не обича да тича, пази се да не се удари, не понася болка, но обожава да и давам задачки, да смята, да пише, оцветява, свързва линийки....Говорила съм с учителките от градината й, и според тях тя е готова за училище.

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
като чета какво сте написали чак ми става жал и стигам до извода че според някои децата трябва да се разделят на групи не според възраста си ами според интелектуалното си ниво,какво значи по-високо е и т.н,няма еднакви деца,всички са различни нищо че са един набор. Crossing Arms

Сакън, само такива работи да не се правят, че ще настане кастово деление, но на база интелектуално ниво към.... какво, към определен момент Х. И с наборите не е съвсем добре, защото е чисто административно деление, но общо-взето има логика, защото родените в началото и края на годината са по-малко в сравнение с тези, които са около средата.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
Освен да пишеш жалби - друг съвет не мога да ти дам.
Ако детето ти се справя добре, аз не бих се съгласила да повтаря годината ако ще и с цената на преместване.

Индивидуалното развитие е много важно. В градината не се 'играе', а и се 'учи'. Да повтори годината е все едно да стои на едно място...
Моята дъщеря взе 2 групи в градината тази година /Частна градина/, защото учителките й прецениха, че с нейния набор й е скучно и така или иначе прекарва повечето време с по-големите. Така догодина ще е последната група и вероятно ще тръгне на училище на 6 г. и 3 месеца - ако все още се справя добре. Това, че повечето деца от нейната група са с 1 година по-големи изобщо не ме притеснява. Е, някои от другарчетата й й помагат да си слага чорапите, че на нея й е още трудно  Joy

# 35
  • Мнения: 24 467
Лично аз не съм писала нищо нито за "интелектуално" нито за друго "ниво".
Просто от януари следващата година до февруари предходната е точно толкова, колкото от януари, настоящата година до декември през същата. Проста математика, за първи клас.
Разбира се, че е важно първо индивидуалното развитие и фактът, че детето вече се е вписало в определена общност, а не някакъв си "набор". Тази година моят син, от "следващия набор", е първи по успех в класа от "предходния набор", а пропуснах, има и още едно момиче, което по чиста случайност е второто в класа от следващия набор и което е също с такъв успех. . "Класирането" вече излезе, та не става въпрос за субективна моя лична някаква преценка. Писах вече- това не е казарма. Понятието "връстници" е също условно- синът ми е много повече "връстник" с децата, родени месец- два преди него, от колкото тези, които са родени 11 месеца след него, но са в същата година.
Ако детето се справя добре и се чувства добре поради що да тропа на едно и също място не разбирам...

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
като чета какво сте написали чак ми става жал и стигам до извода че според някои децата трябва да се разделят на групи не според възраста си ами според интелектуалното си ниво,какво значи по-високо е и т.н,няма еднакви деца,всички са различни нищо че са един набор. Crossing Arms

Ами да - всъщност точно така смятам за правилно. Децата следва да се разделят на различни групи според нивото си. Най-вече в училище обаче.  Naughty




# 37
  • Мнения: 19
. Е, някои от другарчетата й й помагат да си слага чорапите, че на нея й е още трудно  Joy

Joy Joy Joy

# 38
  • Мнения: 19
А сигурно в въпросната група има и дечица които са януари 2003г. реално 1 год.по-голями от детенцето ти Александра.

# 39
  • Мнения: 19
[

Ами да - всъщност точно така смятам за правилно. Децата следва да се разделят на различни групи според нивото си. Най-вече в училище обаче.  Naughty





[/quote]Това са пълни глупости,дъщеря ми е много дребничка(то си е ген Mr. Green),децата стърчат около нея и е много слабичка,може но не желае да се изявява в тържества и сценки,това значи ли че трябва да е с по-малки от нея? Naughty

# 40
  • Мнения: 24 467
И какъв е проблемът, ако има и деца, по- големи с 12 месеца? Сигурно точно същият, както ако има деца с по 11 месеца пък по- малки от детето ми.
Глупости са такива разграничения.  
 LaughingПък моят син и сега, с "по- големите" е най- висок и едър. Представям си как щеше да изглежда с неговите почти 1,50 със сегашните първокласници.  Laughing Все едно, че е повтарял години наред.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 999
А сигурно в въпросната група има и дечица които са януари 2003г. реално 1 год.по-голями от детенцето ти Александра.

Не разбрах за мен ли е това? Иначе да - има сигурно и деца родени през Януари 2003, а тя е чак края на Май 2004. Но това конкретно на моето дете не му пречи...

За ме не ръста е важен. Не това имах предвид. Давам малък пример: Дъщеря ми е много добре в говорното си развитие, от нейния набор има деца, които все още не говорят добре, а тя може да направи 'звуков анализ' на дума т.е. да каже с коя буква започва...
От друга страна обаче математическото й мислене не е на същото ниво, а някои нейни връзстнице е много по-добро.
Защо децата да не са разделени според нивото си в различните области?

А причините поради които дъщеря ти не желае да се изявява нямат нищо общо нито с ръста й нито с интелектуалното й развитие /поне според мен/ - може би е просто по-срамежлива.

# 42
  • Мнения: 19
Не,не ставаше въпрос за теб,а за авторката на темата.

# 43
Моят син е роден на 3. 1. 2004 .Започна градина с набор 2003 .Но септември го преместиха с набора си .Дефокто повтаря 1гр .Тогава довода на директорката беше че като набор компютъра го изхвърля.Разровихме се в общината и инспектората и излезе че наистина е така .Всяко дете трябва да си е в набора -предвид липсата на места в ДГ. Всъщност на нас ни предложиха или 2 пъти 1гр. или 2 пъти предучилищна .Ние предпочетохме 1гр тъй като детето е по-малко по-лесно се адаптира и срама от повтаряне на предучилищна ни плашеше. Еми свикна и с новите деца .Все още среща старите си приятели но вече има нова среда.Както казват всяко чудо за 3 дена.

# 44
  • Мнения: 47 982
taduna, и като се разровихте какво открихте?просто ви казваха, че такава е практиката, или има и нормативен дикумент, който ви задължи да местите детето?
И как така ви го приеха, а моето- родено също на 3 януари, не го приемат?

Общи условия

Активация на акаунт