Знахар и морал

  • 11 166
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 448
Това вече е друга работа........... А забелязали ли сте,че повечето пухкавелки са красиви?
Благодаря, че ме разбра, правилно! Hug Тогава сигурно и аз съм красива Crazy Flutter (шегичка)
Балу, Chanel, обичам ви!  Hug

А по въпроса за "лечителите" може и да има добронамерени и желаещи и можещи да помагат, но за мен почти всички са шарлатани за пари. Печелейки от мъката и отчаянието на хората. Личното ми отношение към тези е отвращение.  Sick

# 46
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Познавам внуците на бабето, което забърква "Родопско чудо". Патентовано е, лицензирано е... Ама не мога да си представя, че лекува и псориазис, и хрема, и изгорено, и язва.
И все пак свързах с нея приятел, който има псориазис. Чакам да видя.

# 47
  • Мнения: 17 410
Рокси, и те(аптекарите) участват- замени на лекарства( примерно и най- често). Но по- рядко се вклюват във веригата вече.
Фармацевтичен бизнес- тука сложих прозиводителите аз( на първо място).

# 48
  • Мнения: 4 757
 От Габрово купувахме веднъж един бял крем за лечение на псориазис. помня че беше много криминална цялата ситуация дорде успяхме да открием апартамента на лечителя

# 49
  • Мнения: 4 300
Да, Дренкич, разбрах че за производителите говориш. Те са друга бира. Аз имах предвид обикновенните аптекари, които изпълняват рецепти и ти продават аналгин и лепенки.

# 50
  • Мнения: 2 018
Знам, че бабините илачи не са новост.
Знам, че имат фенове. Имат и врагове.
....

За теб може и де е шарлатанство, но както сама казваш тези т.н. знахари и техните "илачи" за някои са единствения начин за оцеляване.
Ако човек вярва, че този бъркоч ще му помогне, то той наистина ще му помогне!
Чела съм за такива примери, които потвърждават, това което казах!
Лечебната сила на плацебото не е за подценяване  Wink

Не съм нито от враговете, нито от феновете!

# 51
  • Мнения: 17 410
МДа, Рокси, но аз и за тях писах малко по- назад. НЕ само аналгин, но и сиропче з акашлица, антибиотик.... БЕз рецепта, без нищо. ПОне тук виждам напредък някакъв, но трябва и рекламите на лекарства да се забранят.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Баща ми практикуваше знахарство и на него бих се доверила за отвари или мехлеми, тъй като знам какво съдържат. Правеше много сполучлив крем от невен и мас за изгаряне и разни такива кожни белези. Много харесва шведската горчивка. Наследил е интересът към билките от леля си.  Rolling Eyes
Свекърва ми има много рецепти от билкари и известни знахари, понякога си прави домашни илачи и си ги ползва с радост. Природни продукти, всеки може да си ги произведе в цяр.
Но на всички останали люде, занимаващи се с подобна дейност и вживели се в ролята си на изцелители не вярвам и не посягам на услугите им.

# 53
  • Мнения: 1 312
С ръка на сърцето заявявам, че имаше дни (седмици) в моя живот, когато бих изяла и ако, само и само да стана предишната.
Ставаме две.

# 54
  • Мнения: 3 423
Мда. Излиза, че всеки на своя глава се доверява
на въпросните тайни лаборатории с още по-тайни
бъркочи и бълвочи. Като че ли наистина иде реч за
плацебо-ефекта, а не за истинската лечебна сила.
И все пак, при толкова много лекарства, кое ни кара
да се доверяваме на художествената самодейност.
И наистина ли няма контрол върху всичко това?!

# 55
  • Мнения: 4 586
С ръка на сърцето заявявам, че имаше дни (седмици) в моя живот, когато бих изяла и ако, само и само да стана предишната.
Ставаме две.

Бих си сложил превръзка на дясното око, да го видя това.
Не как сте изглеждали преди.
Как го изяждате.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 105
Преди известно количество години си изгорих крака на ауспух на мотор, ама зверски! Баба ми като ме видя веднага отиде до някаква друга баба за мехлем. Беше се видяла в чудо жената с мене! Е тоя мехлем какво ми направи на крака, думи нямам. Не само, че не ми помогна, ами нещата станаха още по-зле. След това ходих 2 месеца с превръзки по крака, а първите седмици ходех всеки ден на лекар за сменяване на превръзките. Беше много тежко положението. От тогава не вярвам нито на мехлеми, нито на знахари. Плацебо ефекта при мене явно не важи!

# 57
  • Мнения: 868
   А сещате, ли се за онзи знахар, който опипваше момичетата по корема и гърдите?Даваха скрита камера по Господари на ефира.
   Ето от такива случки си вадя изводи.
   

# 58
  • Мнения: 799
И все пак, при толкова много лекарства, кое ни кара
да се доверяваме на художествената самодейност.

Преди година и малко детето си изгори и двете ръце (дланите) на стъклото на камина. Изгарянията бяха ІІ-ра и ІІІ-та степен. Айде в Пирогов, лечение, подготовка за пластика (пластиката предполагаше изрязване (не остъргване) на парче кожа от корема, присаждане на двете ръце и ежегодни корегиращи операции за отпускане на присадената кожа на ръцете) и тотална невъзможност да заведем детето на друг лекар за второ мнение, тъй като превръзките били свръхстерилни и отварянето им щяло да има не-знам-какъв-си ефект. Силно уплашена, аз се доверих тотално на тези доктори. Насрочиха дата за пластиката. За късмет детето се разболя и анестезиолозите отказаха да сложат упойка, докато не се излекува напълно. След 20 дневен престой в болницата най-накрая ни пуснаха да си отидем до нас, с уговорката да се върнем пак в болницата след 7 дни, когато малката вече е здрава.
Първата ни работа беше да отидем при друг лекар - в случая кинезитерапевт - бивш рехабилитатор в клиниката по изгаряния точно в Пирогов. Само като погледна ръцете на малката каза, че тези рани нямат нужда от пластика и присадки и функционалността и вида на ръцете могат да се възстановят само с масажи и мехлеми. Така и стана. Благодарение на Констинбродското, Маданското, Родопското, Приморското, Варненското и още много други чудеса и мехлеми, детето е с напълно възстановени функции на ръцете, напълно възстановена еластичност на кожата и със съвсем малък белег на едната длан, който надявам се, ще изчезне. Но и да остане, само ще затрудни гледачките и баячките някой ден  Mr. Green
В Пирогов се върнах само да получа болничната епикриза. И какво беше изумлението ми, когато видях, че вътре пише, че детето е оперирано  ooooh!
Все още недоумявам как ш*баните доктори щяха да й съсипят здравето за едните жалки пари от здравната каса, които са получила за тази "операция". А най-абсурдното е, че ние бяха "с връзки" и на докторката в отделението и беше прекратена отпуската заради нашия случай....

Мисля, че това отговаря на въпроса ти.

Да не се налага на никого да прибягва както д лекари, така и до знахари.

# 59
  • Мнения: 17 410
Брейй, доживях да видя как рехабилитатор разбира и от пластики. Браво!
ШИбаните доктори да го д.хат, нъл тъй?
Лиске, работата е там, че вече не е много ясно и в лекарствата какво има... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт