Как забавлявате 1-месе4но бебе, когато е будно?

  • 5 243
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 940
На един месец, докато беше буден, ревеше непрекъснато от колики. Единственото, което правех по цял ден е да го гушкам и да правя отчаяни опити да го кърмя без кърма.
После започнах да му говоря много, да му чета, да показвам играчки, оцветени в жълто и червено, най-лесно се възпиремат от бебетата.

# 76
  • Мнения: 257
На един месец, докато беше буден, ревеше непрекъснато от колики. Единственото, което правех по цял ден е да го гушкам и да правя отчаяни опити да го кърмя без кърма.
После започнах да му говоря много, да му чета, да показвам играчки, оцветени в жълто и червено, най-лесно се възпиремат от бебетата.
И ние бяхме така!

# 77
  • Мнения: 251
Ами като беше будна и не плачеше, си се заиграваше сама с пръстите на ръцете и краката си. Laughing  Когато плачеше я разнасях в мене,  пеех и  песнички,гушках я и я милвах много. Доста бързо се успокояваше след това.

# 78
  • Мнения: 8 999
Моите деца на тази възраст бяха будни по съвсем малко време - използвах го, за да ги нахраня, преобуя, изкъпя или нещо такова, свързано с отглеждането им. Понякога им говорех и бълбуках, докато траеха тези процедури или ги намачквах и нацелувах до насита. Но не съм правила нещо по-специално, нито съм им измисляла някакви специални занимателни игри.
Като станаха на около три месеца вече можех да комуникирам по-адекватно с тях, защото оставаха будни за по-дълго. Тогава правеха гимнастика. Но често си лежаха в леглата и си разглеждаха играчките и нещо си им говореха и ги лигавеха.

# 79
  • Мнения: 411
Моето е на 2 месеца,но го забавлявам така както преди 1  Laughing
По принцип му говоря или му пея,ама то милото какво ли разбира  Wink
Важното е да усеща близостта на майката.
НО в повечето случаи,ако не плаче,гледам да свърша малко домакинска работа или да сготвя.

# 80
  • Мнения: 512
Бебе на 1 месец няма нужда от играчки,  а от прегръдките, усмихнатото лице и нежния глас на майка си.

Напълно съм съгласна - не е нужно да се престараваш.  Laughing

# 81
  • Мнения: 1 900
Не съм го занивамала с нещо опреледелено. Обикновенно много го гушках, пеех му, целувах го и такива работи. Радвах му се след 9 месеца чакане беше в прегръдките ми. Peace

# 82
  • Мнения: 780
Не съм я забавлявала. Спомням си, че и говорих много, но тя едва ли ме е разбирала  Laughing.

# 83
  • Мнения: 3 376
Е,то какво да забавляваш бебе на 1 месец.Моя син постоянно го гушкахме като не спеше.

# 84
  • Мнения: 809
Гушкам, нося, приказвам мили думи.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Никак.
И не прекалявай с носенето на ръце. Приятелски съвет. Wink
Присъединявам се. Peace

Общи условия

Активация на акаунт