Ех,ваканция голяма как те чака.......мама 2!

  • 40 333
  • 284
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 030
Благодаря,Ви,момичета,трогната съм да ви се връща! Hug
Бомбич,миличка почва се с кокетничеството! Mr. Green
Ще си спретнем тема за майки на моми.
Че то иначе,става много сложно,майтап ама наистина си става сериозно от година на година! Peace
Благодаря,на модераторите,че са вмъкнали списъка за третокласници,четивото! Hug

# 61
  • Мнения: 673
  ВАКАНЦИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! newsm68 newsm44
   Маминия донесе бележник с шестици от горе до долу!  remybussi Heart Eyes
  Ето и нашия списък:
1.Български народни приказки
2.Стихове- Леда Милева
3.Щурчово конче- Асен Разцветников
4.Стихотворения и приказки - Асен Разцветников
5.Лакомото мече- Емилиян Станев
6.Това се случи на 35-ти май - Ерих Кестнер
7.Хвърчащата класна стая - Ерих Кестнер
8.Приключенията на Лукчо - Джани Родари
9.Алиса в страната на чудесата - Луис Карол
10.Приключенията на Том Соиер- Марк Твен
11 Книга за Джунглата - Ръдиард Киплинг
12.Приключенията на Лиско в гората - Борис Априлов
13. Приключенията на Лиско по море - Борис Априлов
14. Карлсон , който живее на покрива- Астрид Линдгрен
15. Приключенията на Пинокио - Карло Колоди
16. Енциклопедии
17.Новоизлезли детски творби

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Урааааа! Хей, свърше се таз година, за раздяла дойде час!

На мама отличника сладък! През цялата година имаше само шестици, а на състезанията, на които ходи има максималния брой точки. Зная си го, че е умен, но не очаквах да бъде на 6 през цялата година в прекия смисъл на думата.

Честито на всички, и хайде догодина в трети клас.

# 63
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Да похваля и аз моето гардже, само шестици в бележника. Учителката беше написала всички бележници с химикала на Стефи и днес ми го връща, а и казах,че ще го пазя този късметлийки химикал, толкова много шестици Peace
Към бележници имаха подарък читателски дневник и списъка със задължителните книги за 3 клас - 13 на брой , същите които е написала radivdani без Лакомото мече, Това се случи на 35 май и последните две от списъка.

На всички второкласници, вече третокласници, искам да им пожелая една весела и безгрижна ваканция   newsm44 и  да ги поздравя за успешното завършване на учебната година!  smile3501

# 64
  • София
  • Мнения: 1 508
Честита ни на всички ваканция  Simple Smile

Ние имаме една петица - по изящни изкуства. Понеже учи в художествена паралелка, нормално е да са по-високи изискванията. А по приложни изкуства са пратили една нейна картина на изложба във Франция  Grinning

Пожелавам на всички пълноценна почивка Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 671
Хайде и аз да похваля моето гардже!

Шестици като огърлици - отгоре додолу Laughing

Книгите са същите, които Блещулка е написала по-горе. Това е супер, защото две трети от тях са четени.
За домашна през лятото имат да правят само читателски дневник на прочетеното.

Отпразнувахме подобаващо завършването, майките и госпожата бяхме на една дъъълга маса в сърцето на Стария Пловдив, децата играеха и щурееха на воля.

Е, сега мога спокойно да се провикна:

ВАКАНЦИЯ! УРААААА!

Щастливо и незабравимо лято за всичките ни рожби!  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 826
Ваканцията започна, а ние още не сме разбрали...
В сряда ще ходят да довършват мазането с коректор на надписите по учебниците, които ще ползват децата от следващи випуски /днес се прибра обилно петносан с коректор/   Crazy
На 06.06. са на екскурзия, а бележници ще раздават на  09.06!  Crazy Тия нещо са се бъгнали!  ooooh!

А иначе: Весела ваканция на мамите и третоллаците!
Списъкът на radivdani с  книги за лятото много ми хареса- дано и на Георги е същия- с удоволствие ще препрочета повечето неща  Hug И Джералд Даръл не отказвам /имаше го в нечий списък, ама не помня кой  Embarassed/- луд фен съм му от ранна възраст.  Peace

# 67
  • Мнения: 3 214
Нашият списък е повече от скромен, което мен лично ме радва  Mr. Green
1. Български народни приказки
2. Приказки - Братя Грим, Андерсен
3. Басни - Лафонтен, Езоп
4. "5 приказки" - Валери Петров
5. "Румцайс" - Чтвертек
6. "Емил от Льонеберя" - Астрид Лингрен

Моето гардже не е от пълните отличници - има 4 по изобразително изкуство и 5 по музика и ДБТ  Crazy Явно не е от артистичните деца  Laughing Здраве да е, догодина ще се поправяме  Mr. Green
Пожелавам на всички бивши второлачета и бъдещи третокласници - весела ваканция и много хубави летни дни  Hug

# 68
  • Мнения: 10 758
Ай да ви се похваля и с моята отличничка bowuu Flutter
Има и грамота за успех Crazy

И нашият списък е скромен.Само 7 книжки:
 
Приказки – Ран Босилек
Приказки – Ангел Каралийчев
Приказки на чужди народи
Мечо пух
Маншон, полуобувка и мъхеста брада
Тошко африкански

И коя беше последната Thinking
Списъка остана при майка ми, но утре ще проверя и ще ви кажа.

Моята кокона се начумери, ама като й казах, че някои имат и по 30 книги, млъкна.
Е, пак се опита да се измъкне с - ще ги прочета всички, но не целите Joy

Уф, що я мързи толкова да чете бееееееее ooooh!

Пожелавам ви щура ваканция и на есен с песен Heart Eyes Hug

# 69
A моето момче е на екскурзия в Габрово/Етъра/ и Велико Търново и ще се върне утре.Ще им раздават бележниците и списъка с препоръчителната литература за лятото тържествено на Царевец,така че все още съм в невидение.Честно казано очаквам пълно 6,но ще видим newsm78

# 70
  • Мнения: 24 467
Eто списък и от нас:
1.Български народни приказки,
2.Басни- Лафонтен,
3.Приказки 1,2 том- Андерсен,
4.Приказки 1, 2 том- Братя Грим,
5.Приказки- А. Каралийчев,
6.Ян Бибиян- Е. Пелин,
7.Приказки и разкази- Ем. Станев,
8.Емил от Льонеберя
9.Хвърчащата класна стая,
10. Мери Попинз.
Само последната не е чел.

Освен бележниците вчера официално са били връчени и грамотите от Кенгуруто, бяхме ги отписали, дори съм забравила да питам кога ще ни ги дадат.
В неговия клас също имат пълни отличници, с него са общо четирима. Той определено е надценен по музика и изобразително, ама това да е кусурът. По тези предмети лично аз мисля, че не следва да има оценки, както и по физическо /там пък е супер, особено по Народна  Laughing/.
Сега тъкмо го изпратих на екскурзия до Плевен и Къкринското ханче, та затова съм толкова рано тук. След малко и ние тръгваме на разходка, е, не чак до там.

Желая весели игри на децата и предимно здраве /понеже ние имаме вече от вчера един навехнат пръст, от Народната, разбира се/.

# 71
  • Мнения: 1 523
ВАКАНЦИЯЯЯЯЯЯ! newsm44
Завършихме с 5-ци по математика и околен свят,всичко друго ни е 6.Списъка с книги е като на Вече Петя.Има и грамота от училищната библиотека.
Весела ваканция на всички бъдещи третокласници!

# 72
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Ето и нашия списък - ние нищо не сме чели от това. Четем само комикси. 

1.Български народни приказки
2.Стихове- Леда Милева
3.Стихотворения и приказки - Асен Разцветников
4.Хвърчащата класна стая - Ерих Кестнер
 
5.Алиса в страната на чудесата - Луис Карол
 
6.Приключенията на Лиско в гората - Борис Априлов
7. Карлсон , който живее на покрива- Астрид Линдгрен
8. Маншон Полуобувка и Мъхеста брада – Ено Рауд
9. Приказки по телефона – Джани Родари
10. Незнайко – Николай Носов




 

# 73
  • Майничка
  • Мнения: 12 586
И ние приключихме днес, барабар Гица с отличниците...
Списъкът е от 14 заглавия, различията с повечето публикувани са "Повести за Карлсон" на Астрид Линдгрен, "Приключенията на Пинокио" на Карло Колоди, "Книга за джунглата" на Ръдиард Киплинг и, внимание,  "Детска енциклопедия"! #Crazy С последното заглавие имаме поне четири поредици, ама нищо, да ги чете пак всичките...
Подарихме й с баща й за завършването луксозно издание на "Хобитът" на Толкин, вече откара 10-на страници, дано й хареса (и двамата сме фенове на "Властелина", момата също е впечатлена от филма). Зная, че тайно се надяваше на телефон и ще го получи през юни, но като необходима вещ, не като подарък или по заслуги.

Днес следобед и утре са й почивни, ама от понеделник я впрягам в действие, да помага за голямото чистене. Освен това минава на режим "ръчно пране" на бельо и чорапи, предвид лагера в края на месеца. Не че не може, но я мързи да плакне. Wink

Хубава и слънчева ваканция на всички третокласници и техните родители!

# 74
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте,
Птица, честито, минахте май най-трудното! Да ти е жива, здрава, жизнена и да ви радва...
Ние продължаваме да учим Rolling Eyes
Бележките им са оформени, но в училището предлагат на "който иска" да остане до 15 юни, организират им игри и походи, а на някои- оставането е сторог препоръчително и имат учене. Дани трябва да наваксва още с немския /пропуснахме предучилищната и все още ги настига/, така, че с много мрънкане и врънкане се согласи да ходи до 15 юни...
В събота празнувахме рождения му ден в ресторанта на Астор със самия Астор, беше страшно интресено, че даже и ние, възрастните се забавлявахме. Точно във възрастта, в която хем  не вярват във вълшебствата, хем не могат да си обяснят фокусите, бяха много забавни и реакциите на самите деца...
Бях на родителска среща, всички са супердоволни от детето, но най-много ми хареса, когато излязох от срещата и го заварих да "довършва" един седмокласник на шах.
С беба имаме проблеми, на ренгена и откриха рефлукс - разширение на пикочния път от дясно и сега е на лекарства, като ще продължават да я следят и може да се наложи и операция /дано да не стигаме до там/.

Общи условия

Активация на акаунт