Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 7

  • 25 131
  • 360
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 517
  Брагодаря за отговора,Вера!Аз малко повече се шашкам и все си мисля ,че това неразположение трябва да спре вече,но то наистина става по силничко.Щом е в реда на нещата ще търпя,няма начин.
Ама как? То сега почва Flutter После ще има да се люшкаш като кораб и да се хващаш за мъжа си, че да се обърнеш. Wink

Дааа, и аз мога да го потвърдя. Последните седмици си ги бива. Една моя приятелка всеки път като ме виждаше се опитваше да не показва колко е шокирана от гледката, но както ми призна по късно, "подобно нещо не бях виждала"... Joy Joy Joy Имам и снимка с чудовищен корем отпреди раждането, но не и е мястото тук  #Crazy Joy. Леля ми пък се беше разревала като ми видяла корема на една снимка.  bowuu

# 286
  • Мнения: 13
Помощ, мами, помагайте!
Днес бях на преглед, в 7-ма г.с. съм, и едното бебе е много по-малко от другото. Докторката нищо не сподели, каза че е мн. рано за прогнози, но съм на преглед след 1 седмица. На монитора като гледах, ми се стори поне три пъти по-малко от нормалното бебе.
На някоя случвало ли и се, моля да споделите, ужасно се уплаших.

# 287
  • Мнения: 4 311
tiva8796, не се притеснявай! При мен в началото второто бебе почти не го мериха. Единият сак беше видимо по-голям от другия, ако това имаш предвид. Не гледай сака /черното петно/, а бебенцата /виждат се сиви/. Ама и аз го обясних ooooh! В ранни седмици допустимото отклонение на апарате е  голямо. Важно е да се видят/чуят пулсации и да има нарастване на бебенцата между отделните прегледи.

# 288
  • София
  • Мнения: 1 711
tiva8796, дано да те успокоя, но и при мен беше така. Дори точно около 7 г.с. док каза че второто било много малко и сигурно няма да се развие, но сле 2 седмици чухме и двете сърчица да тупкат. Не се притеснявай, важното е да расте... дано да чуете скоро двете сърчица  Hug

# 289
  • Мнения: 13
Ох, ама при мен се чуха и двете сърчица...
Благодаря ви  Hug добре, че ви има, иначе какво щях да правя без вас   bouquet
Но много се уплаших като видях разликата между двете - беше около 1:3.  ooooh!
Иначе растат, ще пиша пак след прегледа.

# 290
  • Мнения: 3 376
тива, всичко ще е наред  Hug Praynig Praynig Praynig

Мами, а аз да попитам вечния въпрос: на коя страна спите? На мен докторът ми каза да свиквам да спя на лявата страна. Добре, но "лявото" бебе е твърдо против. Всеки път като легна наляво, започва едно думкане, което прераства в буйстване, ако откажа да сменя позата. Съвестно ми е да не би да вредя на бебето като го натискам така  ooooh! А с какво е неподходяща позата "по гръб" не можах да разбера...

# 291
   Гризката, за последната седмица и на мен ми го казаха същото - да лежа и спя повече на лявата страна. Обясниха ми го. От дясно минава някаква важна вена или друг кръвоносен съд /не си спомням определението добре/, който притискаме, когато лежим на дясната си страна. От друга страна пък ме заболява таза като лежа само на едната страна. Абе... случаят не е за завиждане.
   По същия начин и по гръб. Да ти кажа аз въобще не мога да лежа по гръб от 4-тия месец, става ми лошо. А сега, когато легна на кушетката при док. за видеозон, едвам издържам да не загубя съзнание, особено когато главата е на нивото на тялото.
   Разбирам те напълно, че бебчето от ляво явно не му е удобно така, но сменяй страните отвреме-навреме, така и двете ще свикнат с положението. При мен дясното бебе е "по-ритливо". Успех занапред.

# 292
  • Мнения: 1 209
Здравейте мацки, влизам да ви дам отчет от днешния ми преглед... Crazy

Той беше една пародия, благодарение на моя хемоглобин. Припаднах още на десетата минута и нищо не си спомням, като се свестих бях вече на система. Разбрах, че бебетата са добре и вървят с 2-3 седмици напред, на аз на това много не вярвам, защото се съди по главата, а малкия ми син Крум върви с много голяма лава и ако и братчетата са му така значи грамовете са доста приблизителни.
 hahaha А колко смешни бяха доктора и мъжа ми като им казах, че май ще припадам. Казвам на доктора "бързо вода", а мъжа ми ми вика "няма го мацо той се спаси"  Joy, а той милия довел три акушерки да помагат в реанимирането ми.

Гризка, когато се лежи погръб се притиска есна артерия, която отива към черния дроб и за това на някои жени им става лошо, а други като мен припадат и губят съзнание... Rolling Eyes От дясно е черния дроб, който също не е желателно да се притиска  #Crazy И остана лявата страна  Joy където е сърцето  newsm78

# 293
  • Мнения: 3 638
тива, всичко ще е наред  Hug Praynig Praynig Praynig

Мами, а аз да попитам вечния въпрос: на коя страна спите? На мен докторът ми каза да свиквам да спя на лявата страна. Добре, но "лявото" бебе е твърдо против. Всеки път като легна наляво, започва едно думкане, което прераства в буйстване, ако откажа да сменя позата. Съвестно ми е да не би да вредя на бебето като го натискам така  ooooh! А с какво е неподходяща позата "по гръб" не можах да разбера...

Хи-хи, и моето ляво бебе (Мариза) беше твърдо против да се спи на нейната страна  Grinning Почваха се едни ритници, едни протести... И така си изкарах бременността легнала надясно, където Джордана ми беше голяма кротушка (за сметка на това сега проявява характер  Mr. Green) По гръб въобще не можех да спя, защото ми беше много неудобно, с разни възглавници под корема и между краката също. Най-обичам да спя по корем, но и досега с кърменето все още не ми се отдава напълно  Sad

Верич, стягай се с хемоглобина! Диетата богата на бълтъчини е много важна и за теб и за бебетата! Мен мъжа ми много ме стягаше с яденето, имах един период в началото, в който вечер въобще не ми се ядеше, а той милият само ме гонеше с разни месища  Sick
И другите момичета също, хранете се добре и си следете хемоглобина. Сигурно и лекарите ви ще ви предупредят, че е добре да е хубав за раждането  Naughty

# 294
  • Мнения: 4 311
Леле, Верич голям екшън е било Grinning. Хубавото е поне, че вече се чувстваш добре и бебетата растат. На женска консултация мерят обиколка на глава и дължина на бедро, но на повечето частни гинеколози се мери и обиколката на коремчето. От там и сметките относно евентуалното тегло са по-точни. Имаше един сайт за изчисление на тегло, относно мерките, спрямо различните формули.  Ще го потърся.
Не съм ти казвала преди, обаче веднъж ви зясакохме в чакалнята на д-р Стаменов и Крумчо беше много игрив и сладък. То беше едно отваряне и затваряне на врати, тичане Heart Eyes Ако и братчетата са толкова щури, ще се видиш в приключение Laughing.

Аз завчера видях какво ме чака след година...  Случайно се срещнах с майка и близнаци на година и половина. Е нямаше свободна минута, очите й бяха на 4 непрекъснато.

През бременността спях предимно на ляво, защото матката се кръвоснабдява по-добре. Обяснението е такова, каквото сте го написали. Като порастнат бебетата, матката започва да притиска въпросната вена и оттам нарушение в кръвоснабдяването, задух. На последния преглед при Сигридов, понеже беше по спешност, доста дълго ме гледа и вече щях да колабирам. В болницата като лежах за задържане, заради спането на ляво, целият ляв крак ми беше протрит от триенето в чаршафа.
После като ви порастнат шкембите и да искате да се завъртите, ще предпочитате да сте на една страна, щото си е голямо изпитание:mrgreen:

Гриз, питай Сигридов за лявата страна, той ще ти обясни подробно. Какво стана с хемоглобина? Опитай да спиш леко "усукана" . В смисъл да завъртиш десния си крак напред. А и усиленото ритане не е задължително да се дължи на протест. По-доброто кръвоснабдяване ги прави по-игриви. В по-напредналия етап, нали слагах едни лепенки против контракции, които подобряваха кръвотока... тогава ми разказваха играта от шаване.

# 295
  • Мнения: 68
Само набързо се включваме за да се похвалим!

На 01.08. изгряха нашите слънчица Зорница (2640гр) и Лъчезар (2150гр)!  newsm04

От вчера вече сме си вкъщи и се гушкаме на воля, но то за почивка не остава време, камо ли за форума.
Когато имам време ще се включвам за споделяне на радости и тревоги и търсене на съвети от мамите с опит.  Peace

# 296
  • Мнения: 1 209
Калинка Малинкова да са ти живи и здрави съкровищата   bouquet

Хей *vera що не си се обадила бре. Крум тогава беше в най-палавата възраст и ни изпиваше соковете, а сега се прави на батко  Joy

# 297
  • Разград
  • Мнения: 518
Честито Гале!!!
Да са ви живи и здрави Зори и Лъчко,  да слушкат и да хапват с охота и много да радват цялото ви семейство.


 

РР: Много се радвам че имам адашка   bouquet Целувки на малките сладури  Hug

# 298
  • Мнения: 68
Благодаря за пожеланията!  Hug

Сега тъкмо се кротнаха за малко и имам време да драсна два реда...

Зори, тя освен, че ти е адашка е и наполовина разградлийка. Даже таткото днес ще ходи до Рз да доведе едната леля да види сладурите.
  ylinfant  ylinfant
Може да си спокойна за снимките - предадохме ги на док и той много им се зарадва. Каза, че си голяма симпатяга.

Хайде отивам да се пробвам да изцедя нещо за Лъчко, че не ще да суче (нали ми е по-малък)  и само Зорничка папа кърма.

# 299
  • Мнения: 375
Честито на мама Калинка Малинкова!Да са живи и здрави малките сладури  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт