От кой матрак сте доволни?

  • 555 737
  • 1 874
  •   1
Отговори
# 1 755
  • Мнения: 1
Момичета, моля дайте съвет! В голяма питанка съм какъв да бъде матракът на бъдещата ни спалня. Сегашният е купен от Айко преди около 2г. Точно марката не мога да кажа, но и той е от масовото сега - с мемори фоум и дрън дрън. Само че аз имам дискова херния и сериозни проблеми с кръста и гърба и явно сме допуснали грешка с този вид матрак, който се оказа крайно неподходящ за мен. Будя се с неистови болки, буквално около 2 мин. трябва да ставам малко по малко, защото съм тотално схваната. Не преувеличавам, че от яд хем на болежките си, хем на матрака, неведнъж съм ревала. Преди, когато спяхме на някакъв пружинест матрак Тед от преди колко години не съм се чувствала толкова зле, а уж е по-твърд.  Rolling Eyes Знам, че не сте лекари, но ха кажете сега твърд или мек матрак да търся?  #Crazy Дали проблемът за мен с матрака с меморито е в това, че все пак донякъде поема формите на тялото и за МОЯ случай това не е добре и по-добре да е матрак, който е 'неподвижен' под тялото ми, сиреч по-твърд? Не знам дали ме разбрахте... Изобщо освен сегашните матраци с мемори, какви други видове има на пазара???  newsm78

Ами те са анатомичен/мек/ или ортопедичен/твърд/ ,  според мен трябва да търсиш ортопедичен матрак-  но физиотерапевт би могъл да препоръча по-точно .
Според препоръките можеш да си намериш - предлагане има голямо.

# 1 756
  • Мнения: 2 382
И моето мнение е при тези проблеми- максимално твърд матрак. Лошото е, че първите 2-3 седмици няма сън докато свикнеш. Но после е пълен релакс и край на всякакви болки. Същото касае и ортопедичните възглавници. Никакви  мемори фоум и т.н. Peace. Те запомнят грешната позиция на тялото и задълбочават проблема още повече.
Номерът е да се изтърпи първоначалния период на адаптация.
Друг вариант е първо да купите ортопедичен, но максимално евтин матрак, за да видите дали изобщо ще свикнете. И ако това не е матракът за вас да не ви е яд, че сте дали един куп пари. И след това си купувате хай  клас.
Ние купихме ортопедичен матрак по съвет на лекар физиотерапевт. След първата седмица бях обявила сред приятелите ни, че подарявам матрак hahaha. Сега вече не бих спала пак на по-мек матрак.

# 1 757
  • Мнения: 19 551
Не зная за вас, но мен от твърди /ортопедични/ матраци страшно ме болят кокалите сутрин....Вярно, че съм спала на такива за около 3-4 дена докато съм била на хотел или на гости нарпример, но все пак...не бих рискувала с такъв за в къщи.

# 1 758
  • Мнения: 2 172
Здравейте,отново!

Малко встрани от темата,но искам да ви попитам за единично легло с чекмеджета отдолу/примерно такова/
http://www.mebeli-korekt.com/legla_chekmedje.html#

Какъв матрак му трябва? Двулицев с подматрачна рамка или може и еднолицев без подматрачна-примерно Комбино на Блян  Thinking

Защото в магазина продавачката каза,че ако леглото е с чекмеджета не можело еднолицев,но аз пък съм си харесала Комбиното и ми се иска някакви да комбинирам всичко  Laughing

Вие какво ще кажете?

# 1 759
  • Мнения: 11 742
elfi4ka  тези модели са на Ирим (русенска фирма) Изработват се в три варианта, за еднолицев матрак, за двулицев с голо ПДЧ или за двулицев с ламелна рамка.  Peace

# 1 760
  • Мнения: 2 172
elfi4ka  тези модели са на Ирим (русенска фирма) Изработват се в три варианта, за еднолицев матрак, за двулицев с голо ПДЧ или за двулицев с ламелна рамка.  Peace

Да,на Ирим са....но въпреки това ако си има някакво правило,надали ще ми изработят легло с чекмеджета за еднолицев  newsm78
Просто искам чекмеджета,но искам и Комбино  Laughing

# 1 761
  • Мнения: 11 742
Самият модел се изработва за еднолицев матрак. Има си го в каталога.

# 1 762
  • Мнения: 2 172
Самият модел се изработва за еднолицев матрак. Има си го в каталога.


Може ли да споделиш кой модел е точно?

Защото аз като ги разглеждам виждам,че тези за еднолицеви матраци са с повдигащ механизъм,а тези с чекмеджетата са си за двулицеви пъхнати матраци  newsm78

# 1 763
  • Мнения: 11 742
В линкът, който си дала моделите са такива.
Те изглеждта по един и същи начин, просто уточняваш, че е за еднолицев матрак.
Ако е за двулицев пристига с голо ПДЧ или рамка, зависи, кое е поръчано  Laughing

# 1 764
  • Мнения: 2 172
В линкът, който си дала моделите са такива.
Те изглеждта по един и същи начин, просто уточняваш, че е за еднолицев матрак.
Ако е за двулицев пристига с голо ПДЧ или рамка, зависи, кое е поръчано  Laughing


А това за еднолицевия как пристига  Laughing

Аз си го представям,че еднолицевия матрак ляга върху самата каса като стърчи леко извън нея  newsm78 Тук става въпрос за еднолицев с вградена си рамка,тоест с твърда основа/. А двулицевия влиза вътре в касата върху подматрачна рамка.

И в този ред на мисли си разсъждавам,да не би този еднолицев матрак да идва тежък за каса с чекмеджета,защото така се получава само една тънка летва над чекмеджетата,която ще държи матрака  newsm78

# 1 765
  • Мнения: 11 742
Обикновените матраци също имат рамки отдолу, дървена конструкция. Нали трябва да стъпят на нещо.
Комбиното има вградена ламелна рамка. Но принципа е един и същ  Laughing

# 1 766
  • Мнения: 2 172
Обикновените матраци също имат рамки отдолу, дървена конструкция. Нали трябва да стъпят на нещо.
Комбиното има вградена ламелна рамка. Но принципа е един и същ  Laughing

Искаш да кажеш,че ако поръчам за еднолицев матрак,то и той ще легне вътре в касата,а не отгоре  newsm78

Хм....това защо не ми го каза продавачката  Thinking А и сега мъжът ми твърди,че неможело така  Thinking

# 1 767
  • Мнения: 390
Може ли някой да ми каже къде във Варна има изложени повечко модели на Тед за да ги пробвам "на живо". В мебелна палата има само Нани.

# 1 768
  • Варна
  • Мнения: 37
ягодов аромат , в магазина на Тед - "Владислав Варненчик" № 267, ако не бъркам.

# 1 769
  • Варна
  • Мнения: 691
има ли мнения за Матрак Риню 6 см на Дормео  
http://www.dormeo.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8/ … %D1%81%D0%BC.html  

 В момента можем само това да си позвалим а гърбът ми вече е скапан от стария ТЕД. Има ли мнения че мн съм го харесала този Риню

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт