От кой матрак сте доволни?

  • 555 748
  • 1 874
  •   1
Отговори
# 1 800
  • Мнения: 14
Откакто ползваме "Магнифлекс", не ме боли нито гърбът, нито главата. Явно тази "мемори" пяна върши добра работа.

# 1 801
  • Мнения: X
Започвам да се отказвам от Латекса на Екон с тази миризма където се оплаквате. Ние имаме 4 закупени от тях но преди 3г. и нямаха миризма.
Някой имали отзиви за тези матраци
http://www.optimo-bg.com/idx.php?p=products

http://www.loginex.de/

Зависи от човека и от обонянието.Имам матрак на Екон от 2 седмици.В апартамента е,още не живеем там.Като отида-въобще на нищо не ми мирише в стаята.Дори специално завирах нос в него.Но ни подариха 2 латексови възглавници от магазина,парнтьор на Екон.Опитах се да спя на едната.Има лека миризма.Както например леко мирише седмици след като е боядисвано дадено помещение.Аз я усещам,мъжът ми-не.Казва,че си въобразявам и ми е внушено от форума. Отбелязвам,че матракът е в студено помещение,а възглавницата,естествено в топло,а и главата ми топли....Но е пренебрежимо и се чуства ако завреш Laughing глава в нея.
Имаме такъв матрак на Екон от 9 години,не е мръднал и е все така удобен.Не е миришел когато го купихме.
Сега ни предстои закупуване на нови матраци,ориентирахме се към промоционалните,защото е добра цената,не са със свалящ калъф,но не ми и трябва,не знам обаче и аз дали материалът вътре е същия като предишния,който имаме,а аз държа на него.Сега,докато разглеждахме какво ново имат Екон,взехме и 2 възглавници-ужасна миризма на някаква химия,въртях ги и в сушилнята на освежаваща програма-никаква промяна,миришат пак,че и като ги сложиш върху друга възглавница "ароматизират" и нея на същото.Затова и аз съм много резервирана дали и матрака няма да мирише на същото. Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 10 мар 2011, 13:34 от Анонимен

# 1 802
  • Мнения: 84
Абе да ви кажа и тези новите пружинни-Фаворит S например и други на Нани и т.н. много готини-като усещане при лежане и уж много добри те не са и евтини-какво мислите? Тези отделно дето е всяка пружинка и височки newsm78

# 1 803
  • Мнения: 0
Току-що се връщам от магазина за матраци.Лежах по половин час на тези които си бях избрала-Екон и Аманте-разлика има , но наистина трябва да полежиш , за да я усетиш.На пръв поглед при сядане - Екон е по мек, податлив и приятен.Като легнеш обаче Аманте-то определено е по-добър.Разлика в цената -240 лв.Легнах и на един Парадайз-със 10 см. мемори пяна -не става .Явно и мемори пяната е различна.Сега остава да постигнем консенсус и да се бръкнем.

# 1 804
  • Мнения: 84
тОКУ-що се връщаме от борса за матраци и -купихме-Комбино на Блян-до утре е на промоция.Добро съотношение качество-цена и няма да купуваме отделно подматрачна рамка-тя си е вградена имаи мемори в средата-добър се вижда-това е ! Grinning

# 1 805
  • София
  • Мнения: 3 893
Имаме такъв матрак на Екон от 9 години,не е мръднал и е все така удобен.Не е миришел когато го купихме.
Сега ни предстои закупуване на нови матраци,ориентирахме се към промоционалните,защото е добра цената,не са със свалящ калъф,но не ми и трябва,не знам обаче и аз дали материалът вътре е същия като предишния,който имаме,а аз държа на него.Сега,докато разглеждахме какво ново имат Екон,взехме и 2 възглавници-ужасна миризма на някаква химия,въртях ги и в сушилнята на освежаваща програма-никаква промяна,миришат пак,че и като ги сложиш върху друга възглавница "ароматизират" и нея на същото.Затова и аз съм много резервирана дали и матрака няма да мирише на същото. Rolling Eyes

Аз си взех матрак на ЕКОН от промоционалните, страхотен е! Не само,че не мирише, но е и с много красива дамаска. Не е със свалящ се калъф, но това не ме притеснява, сложих му отгоре и отдолу чаршаф с ластик. Много е удобен, истинско попадение е за тази цена!

# 1 806
  • Мнения: 17
Някои има ли отзиви за тези
http://eladabg.com/matraci-duoflex-p-2187.html

http://eladabg.com/matraci-relano-ortopedichni-p-2183.html

Съпругът ми е програмист и освен това има травма от казармата,за това искам да взема матрак,който да облекчава болките му в кръста и гърба.

# 1 807
  • Мнения: 2 172
тОКУ-що се връщаме от борса за матраци и -купихме-Комбино на Блян-до утре е на промоция.Добро съотношение качество-цена и няма да купуваме отделно подматрачна рамка-тя си е вградена имаи мемори в средата-добър се вижда-това е ! Grinning

И ние си взехме два Комбино вчера 82/190 ,само че чрез интернет,защото излизаше по-евтино.
Доставиха ни ги още на другия ден като доставката беше безплатна  Peace

Не са първа мекост  Laughing ,но за без пружини и на такава цена бяха идеални  Peace
Още не са изпробвани,децата ще спят на тях,надявам се да са удобни  newsm78

# 1 808
  • Мнения: 390
След дълго мислене и пробване, вчера поръчахме два матрака Аруба на Нани 82/190, с отделно пакетирани пружинки. Ще дойдат след 20 тина дни. Мислим и нашия да е такъв, но по-нататък ще е. От 2 дена цените на Нани са увеличени. Така че, ако сте си набелязали нещо поне си го капарирайте, защото явно всичко се увеличава.

# 1 809
  • Мнения: 112
  Снощи гледам нашия Екон се слегнал откъм страната на мъжа ми.Викам му- много тежиш, дай да го въртим пак.Има- няма 2 седмици, откак го завъртяхме.Днеска ставаме , от неговата страна пак хлътнало.Направо се  #CrazyРекох си- хайде и ние в кюпа на прецаканите. Обаче като се огледахме по-обстойно, оказа се , че не в матрака е проблема , а в подматрачката.Тя е метална 180/190, на крачета от Скалар.Но тръбата  откъм мъжа ми се е огънала.Значи аз претенции към Скалар нямам, защото рамката не е лоша, но не са обмислили добре момента с мястото на крачетата.Те се монтират  на тясната страна  и едно в центъра, за да поддържа средната тръба.Да, обаче при по-тежки "пациенти"/100кг./, какъвто е моя мъж, дългата страна поддава и се огъва.Това, разбира се само, ако сте решили да ползвате рамката за легло, като нас.А ако е легнала на  предвиденото  й място в сандъка на спалнята няма да имате проблем.
  Споделих това, за да  можете своевременно да  смените мястото на крачетата, не както е заводски, за да не стане като при нас.Макар, че  едва ли са много хората, които ползват рамките самостоятелно, като легло.

# 1 810
  • Мнения: X
Аз си взех матрак на ЕКОН от промоционалните, страхотен е! Не само,че не мирише, но е и с много красива дамаска. Не е със свалящ се калъф, но това не ме притеснява, сложих му отгоре и отдолу чаршаф с ластик. Много е удобен, истинско попадение е за тази цена!
А,много благодаря за инфото,че се колебаех дали да вземем от другия,или от промоционалните,още повече,че и на мен не ми е необходим сменяем калъф,макар че материята му е много мека и приятна.Но за толкова години нито веднъж не съм я сваляла,опасявам се,че ако я изпера няма да го натикам повторно обратно,а и е много тежък,подобно упражнение ще е ужасно трудно.

Lei@ ,моят "пациент" Party тежи повече от твоя,въртим матрака 2 пъти в годината и няма никакво слягане.Но вие и сами сте открили,че не е там проблема. Peace

# 1 811
  • София
  • Мнения: 9 967
И аз имам проблеми с кръста и търся подходящ матрак.

Какъв бихте препоръчали?

Обмислям да взема персон и половина 114-120х190см. но предвид, че тези матраци са по-скъпи, може и 100см ширина да търся.
Матрак + рамка или комбиниран? Легло също ще трябва.

Къде могат да се разгледат такива матраци?
Бюджетът ми е  250-350лв, не бързам с покупката Peace

# 1 812
  • Мнения: 28
Ние вчера си поръчахме матрак на Парадайс- Премиум, утре ще ни го доставят, дано не сме сбъркали в изборра.

# 1 813
# 1 814
  • Мнения: 2
Току-що се връщам от магазина за матраци.Лежах по половин час на тези които си бях избрала-Екон и Аманте-разлика има , но наистина трябва да полежиш , за да я усетиш.На пръв поглед при сядане - Екон е по мек, податлив и приятен.Като легнеш обаче Аманте-то определено е по-добър.Разлика в цената -240 лв.Легнах и на един Парадайз-със 10 см. мемори пяна -не става .Явно и мемори пяната е различна.Сега остава да постигнем консенсус и да се бръкнем.
На Аmante - Magniflex калъфа му е много тънък е ефекта на мемори пяната е много по-осезаем. Но на различните фирми  и мемори пяната е с различна плътност(твърдост), понякога на една и съща фирма меморито е еднакво, но пък основата под него е с различна твърдост и едните изглеждат по-меки от другите....така, че по-добре да пробвате на място, където има повече матраци за да направите сравнение. Според  мен и мемори пяната трябва да е поне 4см за да може да се усети хубаво нейното действие - да запълни кухините на тялото, които се образуват при легнало положение (особенно по гръб - в областта на кръста, и да поддържа хубаво прешлените) за да няма болка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт