От кой матрак сте доволни?

  • 555 412
  • 1 874
  •   1
Отговори
# 1 815
  • Мнения: 1
Аз съм с матрак на Sunrise, двустранен е уж, беше се омекнал, обаче сега като го обърнах си е добре, не е да спя като на облак, обаче не е лош спрямо цената си.
Също така си взех и възглавници от Екон,  обаче за съжаление миришат, то явно с новите е така, преди нямаше такива оплаквания. Иначе не е лоша възглавницата, но ми е малко висока и плюс това когато е пипна с ръка е много податлива на натиск, обаче като си легна на нея не ми е много комфортна.

# 1 816
  • София
  • Мнения: 9 952
И аз имам проблеми с кръста и търся подходящ матрак.

Какъв бихте препоръчали?

Обмислям да взема персон и половина 114-120х190см. но предвид, че тези матраци са по-скъпи, може и 100см ширина да търся.
Матрак + рамка или комбиниран? Легло също ще трябва.

Къде могат да се разгледат такива матраци?
Бюджетът ми е  250-350лв, не бързам с покупката Peace


В кои магазини мога да пробвам гамата от възможни модели в средния клас и високия?

Рамката каква трябва да бъде?

# 1 817
  • Мнения: 1 059
hakama, момичетата от София писаха за някаква борса за матраци (Вит или Санокс)
Легла на народни цени гледам има в Хоп мебели. Матраци от различни ценови
категории имат Нани и Блян.

# 1 818
  • Мнения: 2
hakata в темата има негативни отзиви за борса за матраци ВИТ-  katerina ina - на стр.104, и  s+chris - на стр.105. На стр.115 има положителни отзиви за Лабиринт. За бюджета, който си предвидил може да вземеш направо еднолицев матрак, който има крачета (така спестяваш пари за подматрачна рамка и легло) такъв е Комбино на Блян (той е без пружини), но в темата някой беше писал, че височината на крачетата е 7см - elfi4ka  писа, че е купила такъв, но още не е написала отзиви за него. Има и други  - на ТЕД - Милано Еспресо 2в1(но е с пружини тип бонел средна твърдост) - крачетата му са високи 15см . На Нани  има интересен модел, които е тип "френско легло" с хубава визия  и е на изгодна цена - Адрия лукс текстил тип А с дървени крака:
http://www.matracinani.bg/product.php?pID=42?
Сигурно има и други модели такива матраци.
Тези модели са без табла зад леглото, но има много ефектен и ефтин вариант за табла - корниз на стената зад леглото и закрепени декоративни възглавници на него, които могат да се перат:
http://www.laredoute.fr/vente-housse-pour-tete-de-lit-(lot-de-2) … documentid=201210
ето и тук подобно:
http://www.arthome.bg/spalnya-cj-012-11-1-leglo-za.php

# 1 819
  • Мнения: 2 172
За бюджета, който си предвидил може да вземеш направо еднолицев матрак, който има крачета (така спестяваш пари за подматрачна рамка и легло) такъв е Комбино на Блян (той е без пружини), но в темата някой беше писал, че височината на крачетата е 7см - elfi4ka  писа, че е купила такъв, но още не е написала отзиви за него.


Не съм писала отзиви,защото все още не се използват  Laughing
Но на първо четене и малко лежане отгоре мога да кажа,че са доста удобни.Твърдички са,но по един такъв завоалиран начин.Като легнеш и  е по тялото ти.Не се образуват дупки и пропадания както на пружинните ни  ooooh!
Аз,която изобщо не обичам твърди матраци тези ми се струват прекрасни.За болки в кръста са идеални.
Хем не са меки и пропадащи,хем горния слой те обхваща много добре и тялото ти е изпънато както трябва.Едни такива плътни и стабилни,но много удобни  Heart Eyes

КРачетата им не са 7 см определено.Мисля,че са не повече от 4-4.5 см.Но не сме ги сложили,те вървят в найлонова торбичка към матрака и се слагат пожелание  Peace

# 1 820
  • София
  • Мнения: 9 952
За пружини - изключваме.
Те леглата колко струват, защото мисля да си го сглобя сам, а рамката... гледам че има и от 45лв някакви?

Остава да видя на място какви матраци предлагат и според цената да определя дали ще е 100см или 120см

Този повдигащ механизъм заслужава ли си, пести място:
http://nani.bg/p903427/%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%8 … product_info.html

Дали се продава отделно такъв?

В близките седмици ще има ли изложение за мебели?

Гледам "Техномебел" ще има, но то май е за машини и материали?

Последна редакция: нд, 20 мар 2011, 23:41 от hakama

# 1 821
  • Мнения: 9
Здравейте! Включвам се с молба за препоръки. Наскоро поставиха на дъщеричката ми (3,5 г.) диагноза бронхиална астма. Във връзка със заболяването лекуващата лекарка ми каза, че матрака на който спи детето не трябва да бъде двулицев, но същевременно да не е и с пружини. Досега не успях да открия такава комбинация. Моля, ако някой има информация, а още по добре лични впечатления за такъв матрак, да сподели.

# 1 822
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Здравейте! Включвам се с молба за препоръки. Наскоро поставиха на дъщеричката ми (3,5 г.) диагноза бронхиална астма. Във връзка със заболяването лекуващата лекарка ми каза, че матрака на който спи детето не трябва да бъде двулицев, но същевременно да не е и с пружини. Досега не успях да открия такава комбинация. Моля, ако някой има информация, а още по добре лични впечатления за такъв матрак, да сподели.

Това защо обясни ли ви? Thinking

# 1 823
  • Мнения: 9
Здравейте! Включвам се с молба за препоръки. Наскоро поставиха на дъщеричката ми (3,5 г.) диагноза бронхиална астма. Във връзка със заболяването лекуващата лекарка ми каза, че матрака на който спи детето не трябва да бъде двулицев, но същевременно да не е и с пружини. Досега не успях да открия такава комбинация. Моля, ако някой има информация, а още по добре лични впечатления за такъв матрак, да сподели.

Това защо обясни ли ви? Thinking
Май нещо свързано с акарите. Не съм напълно сигурна, че бях толкова ошашкана...

# 1 824
  • Мнения: 2 172
Здравейте! Включвам се с молба за препоръки. Наскоро поставиха на дъщеричката ми (3,5 г.) диагноза бронхиална астма. Във връзка със заболяването лекуващата лекарка ми каза, че матрака на който спи детето не трябва да бъде двулицев, но същевременно да не е и с пружини. Досега не успях да открия такава комбинация. Моля, ако някой има информация, а още по добре лични впечатления за такъв матрак, да сподели.

Нашите "Комбино" на Блян за които писах по-горе са точно такива  Peace
http://mattro.net/producti.html?category_id=86&page=shop.bro … amp;limitstart=20

# 1 825
  • Мнения: 9
Нашите "Комбино" на Блян за които писах по-горе са точно такива  Peace
http://-bezobrazen-spam-/producti.html?category_id=86&page=s … amp;limitstart=20
[/quote]
А отзиви за тях  Praynig

# 1 826
  • Мнения: 2
hakata аз като прочетох по-горния ти пост  си помислих, че бюджета, който си предвидил е за матрак, подматрачна рамка и легло, затова ти дадох тези предложения за комбиниран матрак 2в1, но ако си предвидил тези пари само за матрак може да избереш и нещо по-хубаво. Simple Smile
 elfi4ka благодаря за информацията за матрака Комбино и аз се интересувах от тях. Hug
marisima не е важно за астмата матрака да е двулицев, а да не задържа прах и акари. Има матраци и с тефлоново покритие на калъфа и въобще не стига прах до сърцевината му. Избора е голям. Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 мар 2011, 12:24 от antonia7

# 1 827
  • Мнения: 2 172
Нашите "Комбино" на Блян за които писах по-горе са точно такива  Peace
http://-bezobrazen-spam-/producti.html?category_id=86&page=s … amp;limitstart=20
А отзиви за тях  Praynig
[/quote]

Копирам си отзивите:



На първо четене и малко лежане отгоре мога да кажа,че са доста удобни.Твърдички са,но по един такъв завоалиран начин.Като легнеш и  е по тялото ти.Не се образуват дупки и пропадания както на пружинните ни  ooooh!
Аз,която изобщо не обичам твърди матраци тези ми се струват прекрасни.За болки в кръста са идеални.
Хем не са меки и пропадащи,хем горния слой те обхваща много добре и тялото ти е изпънато както трябва.Едни такива плътни и стабилни,но много удобни  Heart Eyes

КРачетата им не са 7 см определено.Мисля,че са не повече от 4-4.5 см.Но не сме ги сложили,те вървят в найлонова торбичка към матрака и се слагат пожелание  Peace

# 1 828
  • Мнения: 9
antonia7, elfi4ka, благодаря   bouquet!
Погледнах насам - нсатам и май изборът се сведе до "Комбино" на Блян или "Каспия полифлекс" на Нани.  newsm78 Всъщност гледах и "Милано D" на Тед, но нещо съм предубедена към фирмата. А и все лоши неща за тях чета.
Благодарение на elfi4ka имам отзиви за "Комбино", ако някой ползва  Каспия полифлекс" на Нани, моля да сподели.
п.с.За съжаление нямам възможност да обикалям по борси и да пробвам матраците.

# 1 829
  • Мнения: 24
Нашия матрак го взехме от тук http://www.vidov-commerce.com/?page_id=53   с големи отстъпки   имаха от всички модели ти сама прецени.........

Общи условия

Активация на акаунт