търкаляха ли се вашите бебчета?

  • 1 401
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 158
На 4 месеца моето бебе го мързеше да гледа, а камо ли да се обръща. До към 7-мия месец не се напъваше изобщо  Grinning. Някъде по средата на 7-мия започна да се старае малко повече и да не я мързи толкова и тогава започна, но по малко, да не се измори  Joy. Чак след осмия някъде започна вече да има нещо в дупето и да не може да стои мирно. Малко ти е бебето, не се притеснявай. Сега си викам " еееех, а когато не шаваше толкова, колко спокойно ми беше...  " Laughing.
mile_vale, ама съвсем ли не се въртеше твоето бебче? Моето и то е мързеливо и все си стои. Повече се раздвижва като го преобличам, или когато нервничи заради някакъв зор  Crazy

# 16
  • Мнения: 3 314
не се е търкаляла   Joy 

# 17
  • Мнения: 4 292
Обръщаше се по коремче, но чак да се е търкалял... Нямам такъв спомен.

# 18
  • Мнения: 1 062
mile_vale, ама съвсем ли не се въртеше твоето бебче? Моето и то е мързеливо и все си стои. Повече се раздвижва като го преобличам, или когато нервничи заради някакъв зор  Crazy


Не, не се обръщаше въобще. Ако аз и помагах правеше някакви опити но много слаби. И то чак към края на 5-тия започна да се опитва, когато я побутна. На 4 - въобще. В един момент даже се попритесних, че нещо не е както трябва, като гледах, четях и слушах другите майки. После си викам, абе я да не се втелявам. Аз знам, че тук във форума бебетата на година и половина говорят по няколко чужди езика, а на 2 г. вече знаят таблицата за умножение, на четири вече пишат научни трудове.... Laughing
Така, че в един момент тя сама реши, че иска да се обръща. Преди това беше много лениво бебе, има и такива. Даже се радвам, че моето се оказа такова, радвай се и ти  Hug

# 19
  • Мнения: 1 121
На 4 месеца започна да се обръща. От скоро започна и да се търкаля Joy

# 20
  • Мнения: 2 090
Никога не се е търкалял Crazy

# 21
  • Мнения: 1 674
мисля,че ви е раничко

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Много късно започна да се обръща, ако това имаш предвид под "търкаляне"...  hahaha

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Не помня да се е търкалял. Joy Иначе започна да се обръща късно, ако за това иде реч. Peace

# 24
  • Мнения: 2 448
Не разбирам много какво влагаш в думата търкаля.  newsm78
Ако става дума за обръщане, да , на 4 месеца се обръщаше, дори тогава му беше и първото падане от спалнята, защото не знаех , че може толкова бързо да се прекатури след като го бях оставила на средата. Отидох до другата стая да му взема млякото и само го чух , че реве и видях, че е паднал.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 724
И ние на 4 започнахме да се обръщаме а от 10 дни вече се търкаляме!  Joy

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето бебче от вчера започна да се обръща от гръб по корем. Но всяко детенце е индивидуално.

# 27
  • Мнения: 251
Моята не се е търкаляла  Joy

# 28
  • Мнения: 9 814
Не се търкаляше.
На 4 месеца започна да се обръща от гръб по корем, на 5 и половина от корем по гръб.

# 29
  • Мнения: 1 900
Ако става въпрос за обръщане ние се обърнахме на 4 месеца. Иначе паднахме на 5, търкаляме се отвън на тревата, търкаля се и по пода в детската.
За кое по точно говориш?!

Общи условия

Активация на акаунт