търкаляха ли се вашите бебчета?

  • 1 404
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 296
Дъщеря ми започна да се обръща на 6 месеца. Доста време се обръщаше само надясно от гръб по корем. На 10 месеца се научи най-накрая да се обръща и наляво, а също така и от корем по гръб.

# 31
  • Мнения: 5 940
На четири месеца започна да се обръща.

# 32
# 33
  • Мнения: 124
Според мен сте малки още за търкаляне.Моят син на 8 месеца започна да се обръща /роден е 5 седмици по - рано/на 9  вече се търкаля така,че и един памперс като хората не мога да му сложа.Започна вече и да пълзи ама само на заден ход.Всяко детенце си е различно,така че не се притеснявай,всичко ще си дойде на мястото,когато му дойде времето.Ти просто бъди търпелива и не насилвай детенце,просто от време на време му показвай кое как се прави.

# 34
  • Мнения: 199
Да ви се похваля вчера и днес се обърна от гръб по корем 2-3 пъти  Hug Е с много мъка и то,
защото искаше да си стигне играчките Laughing
А майка ми вика, че се е обърнала за да ми покаже,че може  Joy hahaha Joy

# 35
  • Мнения: 3 069
Не се търкаляше.
Търкулна се на 7 месеца Grinning

# 36
  • Мнения: 728
Не, не се търкаля. За обръщането - да и от корем по гръб и от гръб по корем

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Моето дете започна да се върти преди да навърши 4 месеца.
Мисля, че е строго индивидуално и нямаш никакво основание да се притесняваш.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 423
На 4-5 месеца започна да се обръща по корем.  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 8 230
Моят син на 4м се търкаляше. Първата седмица беше някакъв ад. Обръща се от гръб по корем и започва да се мъчи да се обърне обратно. Съответно не успява. Следва здрав рев: "Ела ми помогни!" Та мия си аз ръцете (как пък все решаваше да е буден, когато готвя или мия чинии и досега недоумявам) и му помагам да се обърне обратно. Отивам отново до мивката или печката и следва рев - калпазининът отново се е завъртял и пищи, че не може сам да се обърне обратно. Той не беше доволен да седи по корем или просто по гръб - не, трябваше да има движение. И така го откарваше часове наред. Добре, че това продължи само няколко дена и след това започна да се справя сам. След като разбра как става номера и в двете посоки, правеше само това. Въртене от единия край на леглото до другия и обратно. То и затова като малък никога не сме го поставяли на спалнята или на дивана легнал - би трябвало някой да го е стиснал много здраво и да не му дава да мръдне. В противен случай постоянно би падал.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На 4-5 месеца започна да се обръща по корем.  Simple Smile
Peace

Общи условия

Активация на акаунт