дишане по време на раждане

  • 16 067
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 864
Довери се на акушерката и лекарите,те ще ти кажат какво да правиш  Peace
Леко раждане  Heart Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 717
Четох книга на Лоранс Перну, не мога да се сетя заглавието, в която се казваше, че по време на контракциите трябва да се диша учестено, но повърхностно, т.е. да не поемаш дълбоко въздух. Като отидох в родилното вечерта с изтекли води го прилагах в началото и някак ми беше по-леко, обаче като ме видя акушерката и ми се скара и ми каза да съм дишала дълбоко, опитах така, но болките се увеличиха много (знаех, че така ще стане, защото го четох в книгата на Перну, тя предупреждаваше, че дълбокото дишане увеличава болката и за това съветваше за повърхностно и учестено дишане - хем да има кислород за детето и майката, хем да не боли много), ама пусто в БГ явно този метод не се възприема за верен.
Точно така, защото акушерката ми казваше - " не ми харесва как дишаш", а именно дълбоко вдишване и бавно издишване. Когато дишах учестнето, наистина беше много по-добре и акушерката ми повтаряше "точно така". Peace

# 47
  • Мнения: 493
Четох книга на Лоранс Перну, не мога да се сетя заглавието, в която се казваше, че по време на контракциите трябва да се диша учестено, но повърхностно, т.е. да не поемаш дълбоко въздух. Като отидох в родилното вечерта с изтекли води го прилагах в началото и някак ми беше по-леко, обаче като ме видя акушерката и ми се скара и ми каза да съм дишала дълбоко, опитах така, но болките се увеличиха много (знаех, че така ще стане, защото го четох в книгата на Перну, тя предупреждаваше, че дълбокото дишане увеличава болката и за това съветваше за повърхностно и учестено дишане - хем да има кислород за детето и майката, хем да не боли много), ама пусто в БГ явно този метод не се възприема за верен.
Точно така, защото акушерката ми казваше - " не ми харесва как дишаш", а именно дълбоко вдишване и бавно издишване. Когато дишах учестнето, наистина беше много по-добре и акушерката ми повтаряше "точно така". Peace
Явно в БГ е такава системата,защото тук съветват точно обратното аз вече написах но тук акушерките съветват да се диша като уморено куче-учестено и повърхностно Peace

# 48
  • Мнения: 391
Четох книга на Лоранс Перну, не мога да се сетя заглавието, в която се казваше, че по време на контракциите трябва да се диша учестено, но повърхностно, т.е. да не поемаш дълбоко въздух. Като отидох в родилното вечерта с изтекли води го прилагах в началото и някак ми беше по-леко, обаче като ме видя акушерката и ми се скара и ми каза да съм дишала дълбоко, опитах така, но болките се увеличиха много (знаех, че така ще стане, защото го четох в книгата на Перну, тя предупреждаваше, че дълбокото дишане увеличава болката и за това съветваше за повърхностно и учестено дишане - хем да има кислород за детето и майката, хем да не боли много), ама пусто в БГ явно този метод не се възприема за верен.
Точно така, защото акушерката ми казваше - " не ми харесва как дишаш", а именно дълбоко вдишване и бавно издишване. Когато дишах учестнето, наистина беше много по-добре и акушерката ми повтаряше "точно така". Peace
Явно в БГ е такава системата,защото тук съветват точно обратното аз вече написах но тук акушерките съветват да се диша като уморено куче-учестено и повърхностно Peace

Точно така, но да уточним че става въпрос за дишане по време на контракциите, а не по време на раждане.

# 49
  • Мнения: 3 069
Толкова ме болеше, че забравих за всичко което бях чела Grinning
По-важно е дишането при напъните!

# 50
  • Мнения: 247
Между напаните дишах рязко и повърхностно ,като поемах въздух през носа и издишах през устата бързо ,като запъхтяно куче Simple Smile (за да не напъвам напразно на по-слабите напъни), а когато идваше силен напън за истинско напъване  Crazy ( ти ще го познаеш) прибирах главата плътно,към гърдите и поемайки си въздух дълбоко я вирвах назад (поемах колкото мога ,а това движение позволява максимално пълнене на дробовете)след това рязко прибираш главата към гърдите и напъваш силно като при акане ( да не вземеш да напъваш в лицето ) без да издишаш понеже кислорода при това напъване се абсорбира от организма напълно .След това пак така поемаш и пак същото . Аз лично на силен напън успявах по 3 пъти да напъна качествено .
Пожелавам ти леко раждане   bouquet
И имай в предвид,че техниката на дишане е едно много хубаво нещо ,а и да не забравя да ти кажа това напъване не се тренира по време на бременност (може само това кучешкото между напъванията)

# 51
  • Мнения: 191
Дишането е много важно не само за майката, но и за бебето, за да може то да поеме нужния му кислород. Не забравяй, 4е контракциите са тормоз и за него. На мене ми сложиха упойка едва към края на раждането( което продължи пове4е от 13 4аса) и мога да кажа 4е благодарение на дишането и по-то4но на съсредото4аването върху него по4ти не усетих болки преди това. Най- важното е да не губиш самообладание и да мислиш само за беб4ето, което най-сетне 6те гушне6. Успех.

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Довери се на акушерката и лекарите,те ще ти кажат какво да правиш  Peace
Леко раждане  Heart Eyes
Hug

# 53
  • Мнения: 593
Оф, това с дишането въобще не съм го практикувала. Дишах както ми се дишаше в момента, а не както бях чела и се стремях да запомня.

# 54
  • Мнения: 3 268
Това с дишането го има само във филмите.Там дишет,дишат и вземат,че родят GrinningГолям смях!Действителността е друга и много е индивидуално за всеки.Колкото по-малко четеш за раждането,толкова по-добре.Важното е да си спокойна и всичко ще е наред.

# 55
  • Мнения: 1 691
Доста неща бях изчела и да си призная честно имаше полза. И учестеното повърхностно дишане, и дълбокото вдишване със задържане на въздуха - намаляваше болката, а и си овладях нервите (защото много се паникьосах). Но всичко това го правих през първите етапи на раждането, докато си бях още вкъщи и на път към болницата.
По време на последния етап, когато бях вече на родилната маса, слушах какво ми говорят от екипа и изпълнявах. А то беше същото, което бях чела  Whistling

# 56
  • Мнения: 191
Има две техники на ди6ане, като всяка една е за разли4ен момент. Ако вди6ва6 дълбоко по време на контракция, само 6те увели4и6 болката. Преди да дойде контракцията вди6ва6 дълбоко и поема6 колкото може6 въздух, по време на контракцията ди6а6 повърхностно, като ку4етата (ъ-ъ-ъ-ъ). Laughing
След като мине контракцията отново вди6ва6 дълбоко. По време на самите напъни, при контракция гледа6 да напъва6 като за акане, не трябва да вика6 и отново ди6а6 като ку4етата. Надявам се да съм ти от полза. Леко раждане.

# 57
  • Мнения: 1 969
Това с дишането го има само във филмите.Там дишет,дишат и вземат,че родят GrinningГолям смях!

Абе да ти кажа не е само по филмите  newsm78 по реалити това предаване за раждания - точно така раждат - полегнали на кълка дишат, напъват, дишат, напъват /ама разбирай лекичко, нищо специално/, без викове, стонове и след 5-6 мин дадат главата на бебето че излиза и след малко го роди  #Crazy #Crazy Винаги съм се чудела дали не са тотално обезчувствени тези жени, с някаква упойка, щото това ми е невъзможно иначе  newsm78

# 58
  • Мнения: 257
Оф, това с дишането въобще не съм го практикувала. Дишах както ми се дишаше в момента, а не както бях чела и се стремях да запомня.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт