Варицела?

  • 12 082
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 469
Изобщо не се притеснявай.Не е толкова страшно.Племенницата ми се зарази от моя Жорко дни преди да навърши 5м.Педиатъра беше казал,че бебето е изцяло на кърма\дори не беше захранена\и шанса да се зарази е нищожен.Ами зарази се.Изкара я много леко.Без Т, само беше малко по-неспокойна една вечер\докато избиваха пъпките\.
Мисля,че може да излизате.Детенцето е на 10м.и си стои в количката.
Желая ви да сте здрави Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами или се е заразила, или не. Нищо не можеш да направиш. Кофти работа, мъничка е, но пък тук съм чела, че най - леко я изкарвали бебетата, много по - безпроблемно от по - големите дечица (бяха писали мами с по две).

# 17
  • Мнения: 600
малко по-точно инфо за варицелата:

заразяване може да има в последните 24 часа преди излизане на пъпките, т.е. ако са си играли 2-3 преди това, е по-малко вероятно да стане нещо. пъпките излизат между 8 и 21 ден след заразяването .това е.

# 18
  • Мнения: 4 335
Има вьзможност да се е заеазила,варицелата е заразна и преди избиването на пьпките.Дано ви се размине Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна като бебе (около годинката) имаше контакт с комшийското момиченце, което на следващия ден се разболя. Съседката ме предупреди и нищо друго не ни остана освен да чакаме. Така и не се разболя щерката. Варицела изкара едва в градината.

# 20
  • Мнения: 165
Как изглеждат пъпчиците от варицелата...?
Дъщеря ми има ситни пъпчици  по коремчето,но аз си мисля,че е от топлото...
Моля,ако някой може да ми покаже и снимка...  bouquet

# 21
  • Мнения: 8 999
Както сама разбираш, вариантите са два - или ще се зарази, или няма. И в двата случая си на далавера - ако преболедува, ще ти се махне от главата тази тегоба /колкото по-малки се разболеят, толкова по-леко а карат/, а ако не се разболее, няма да се занимаваш с пъпки и карантини в хубавото време.

# 22
  • Мнения: 554
Как изглеждат пъпчиците от варицелата...?
Дъщеря ми има ситни пъпчици  по коремчето,но аз си мисля,че е от топлото...
Моля,ако някой може да ми покаже и снимка...  bouquet

 Аз знам, че на варицелата са големи и имат мехурчета пълни с вода Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 1 228
Големият ми син изкара варицела на 7 месеца и половина - зарази се от зълва ми, която беше на 20 години и не знаеше, че е болна, когато се гушкаха. Изкара я съвсем, съвсем лекичко, имунитетът му си остана  Wink Сега е на 6 години и досега поне 5 пъти са имали варицела в групата в градината и не я хвана нито веднъж. Е, не е приятно, но пък мъжът ми я изкара заедно с Мартин - беше една седмица с Т 39 - 40 и не можеше да мръдне от леглото... Така че, всяко зло за добро  Simple Smile

Пъпчиците от Варицела са по - големи от тези от претопляне, с бяло връхче и пълни с течност. Това в началото, после се пукат и изглеждат доста зле, но минава Simple Smile
Eто снимка съвсем в началото:

Ето и малко по - късно:


Като започнат да излизат, излизат бързо една след друга - за час - два - три се обрина Мартин целия едно време...

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 12:40 от rally

# 24
  • Мнения: 512
Ох и ние минахме през тази шарка. Каката се разболя от детската градина и точно след 14 дни (всички вече си мислехме, че ще и се размине) се обрина и малката, която тогава беше на 10 месеца.  Не се притеснявай, колкота по-малка е толкова по-леко минава.  Peace

# 25
  • Мнения: 172
Вики изкара ХЕРПЕС ЗОСТЕР на 4 месеца,в резултат от варицелата на кака си Sad

# 26
  • Мнения: 165

Пъпчиците от Варицела са по - големи от тези от претопляне, с бяло връхче и пълни с течност. Това в началото, после се пукат и изглеждат доста зле, но минава Simple Smile
Eто снимка съвсем в началото:

Ето и малко по - късно:


Като започнат да излизат, излизат бързо една след друга - за час - два - три се обрина Мартин целия едно време...
Благодаря,
успокоих се нашите не са такива ooooh!

# 27
  • Мнения: 4 753
Вики изкара ХЕРПЕС ЗОСТЕР на 4 месеца,в резултат от варицелата на кака си Sad

Това всъщност е много интересно.... От херпес зостер може да се разболее човек, преболедувал варицела или ваксиниран срещу нея... Значи трябва бебето веднъж да я е преболедувало без никакви признаци и при втората среща с вируса да се е разболяло от херпес зостер...  newsm78

# 28
  • Мнения: 172
Вики изкара ХЕРПЕС ЗОСТЕР на 4 месеца,в резултат от варицелата на кака си Sad

Това всъщност е много интересно.... От херпес зостер може да се разболее човек, преболедувал варицела или ваксиниран срещу нея... Значи трябва бебето веднъж да я е преболедувало без никакви признаци и при втората среща с вируса да се е разболяло от херпес зостер...  newsm78
Ами и на мен не ми стана много ясно newsm78,обаче ходихме при трима кожни,и тримата бяха категорични в диагнозата.

# 29
  • Мнения: 4 753
Ами и на мен не ми стана много ясно newsm78,обаче ходихме при трима кожни,и тримата бяха категорични в диагнозата.

Я пак да питам нещо... Ти боледувала ли си от варицела преди да го родиш?? Да не би от теб да е имало имунитет и за това да е срещнало вируса реално само веднъж, което му е докарало херпес зостер... И сега има ли опасност пак да боледува от варицела???   Thinking

Общи условия

Активация на акаунт