Първокласници във ваканция/17/

  • 34 899
  • 261
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 192
Здравейте мами!
Ние също завършихме с отличен.
Вчера ми се обажда класната и ми съобщава ,че директорът е решил да я уволни.Днес се събрахме всички майки и направихме подписка до директора,а той изобщо не иска да ни изслуша.В понеделник ще отидем до инспектората и там да се жалваме и ако и там не ни обърнат внимание решихме всички деца с две изключения да се преместим в друго училище.Дано не се стига до това ,но Алекс категорично каза където госпожата там и аз.
За таблицата с девет е много яко.
Точковата система също е супер.
Лека нощ!

# 61
  • Мнения: 2 282
Хайде, Врачански майки, помагайте!
Пратих Катето за един месец при баба и във Враца. Досега винаги е имало деца в квартала, с които да играе, но точно сега няма нито едно на близка до нейната възраст. Вече два дена ми се обажда разплакана след дълго скитосване. Намират се в Квартал 72 - Панелните. Та въпроса ми е: има ли някое дете наблизо, да ме насочите къде да я пратя да обиколи/играе? (тя все още ходи насам-натам с баба си, че не познава града) Или друго - да ми кажете къде се събират повече деца, през деня или привечер? Знам, че на Суми на пързалката винаги има по някое, ама те са само за по 20тина минутки и са малки... и друго - ако можете да ме насочите към местенца, където децата ви обичат да ходят - я да спортуват, я да танцуват?
Надявам се освен врачанки, и запознати с положението да се включат Simple Smile

# 62
  • Мнения: 23
Привет и от нас   bouquet - ние също завършихме с отличен и вече се наслаждаваме активно на почивката. Първите дни от ваканцията не можех да си я прибера вътре поне да хапне, а какво остава за четене и писане  Embarassed.  Иначе имаме доста подробен списък с книги за лятото - "но ако ставаше мама да ги чете" Embarassed
От вчера насам и е дошла някаква муза да учи таблицата за умножение и да видим докога ще е това желание  Praynig дано да продължи поне докато научи половината  Grinning, но пък затова е и ваканцията да починат децата и да се наиграят. Сега е момента да изживеят детството си  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 21
 Привет на всички!
Може би така трябваше да започна:Да се представя:Аз и сем. сме българи последните 10г живели във Варна.Вятъра ни довя на друг бряг,но в Гърция.Пристигнахме юли,а септември дъщеря ми стана първолаче! #Crazy
Тук нямаше тържественоста при тръгване за първи път на училище,както в България.Нямаше цветя и официални дрехи...Попа освети децата и толкова.Всеки ден преди да почнат часовете едно от по големите деца излиза пред строя и казва молитва,всички се кръстят и тогава влизат в училище.Сроковете се 3,като на края на всеки има индивидуална среща на родител и преподавател.На нея се казва как се справя детето,а на по големите се дават и оценките за срока.В основното са до 6-ти клас.
За първа година първолаците са по нова учебна програма.На нас ни идва в повече,защото не знаем езика.Но да си похваля детето,на диктовките има много добър,а понякога и отличен! bowuu
Малко дълго стана EmbarassedМечтая за ваканция-я-я,че да си почина от домашни и аз!

# 64
  • Карлово
  • Мнения: 4 674
Мирена Д.,
явно 1-ви клас го караме всички майки, независимо къде учат децата ни. Радвам се, че дъщеря ти се справя отлично и в нетипична среда. Децата винаги се адаптират по-лесно, особено когата са с родителите си. Поздравления за куража, че сте я взели със себе си.  bouquet

# 65
  • Мнения: 21
Честит първи юни на всички дечица!
 baloni newsm51 baloni

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 378
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ДЕЦАТА НИ!!!  ura

# 67
  • София
  • Мнения: 6 210
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИТЕ НИ ДЕЧИЦА Simple Smile НЕКА СА НИ ЗДРАВИ И УСМИХНАТИ, А И НИЕ ПОКРАЙ ТЯХ Wink!

Малко ми е криво днес, защото Марти е на Зелено училище и не е с нас за празника... Одеве бях задрямала и се събуждам от звъненето на GSM-а. Гледам - номерът на класната му! В първите секунди изтръпнах, защото помислих, че може да се е случило нещо! Вдигам и отсреща чувам веселият й глас, с който ме поздравява, че си имам момченце, което било мнооооого добро в катеренето по изкуствената стена на хотела и представило класът на ниво Simple Smile

# 68
  • Карлово
  • Мнения: 4 674
Браво на алпиниста smile3501

А какво стана с подаръка "ЧИТАТЕЛСКИ ДНЕВНИК" за края на учебната година?

Аз признавам, че много съм се излъгала с очакваното приемане на такъв подарък. За 1 юни подарих на Веси, като очаквах гримаса, защото другите подаръци оставих за по-късно, но тя много му се зарадва, похвали се на целия квартал, попълва го с желание и ентусиазмът и за четене нарасна. Амбицира се да го попълни целия до края на ваканцията с 20-тина прочетени книжки. Rolling Eyes

# 69
# 70
  • Мнения: 189
Здравейте, като стана дума за читателски дневник. В учебни дни, госпожата раздаде на всички деца по една тетрадка с широки редове. Накара ги да напишат "Читателски дневник" и вътре написаха задължителния списък за лятото.
Дотук добре, но когато се опитах да обясня на моето диване, че освен списъка, вътре трябва да напише вкратце нещо за прочетената книга и срещнах невероятен отпор. - "Нее, госпожата не ни е казала да пишем, и освен това редовете са широки и не можем да пишем на тях."

Моите спомени ли ми погаждат номера, какви са вашите читателски дневници? Трябва ли или не трябва да се пише нещо за съдържанието на книгата?

Браво на алпиниста   bouquet
При нас няма опция "Зелено училище", така че ще си кукуваме вкъщи лятото  Rolling Eyes.
А иначе и моите хлапета не са делени, миналото лято останаха за една нощ да спят при баба си и аз се почудих какво да си правя времето  Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 6 210
Ramisteri, по повод отпора... Вчера питам "алпиниста" по телефона дали си мие очичките, вратлето, ръцете, дупето... А той най-чистосърдечно ми отговаря: Ама, мамо, госпожата не ми е казала!  ooooh! Е направо ми идва да го.... не знам какво да го направя това дете понякога!
А по въпроса за читателския дневник - ми и аз такива спомени имам от време оно! Четеш и нахвърляш накратка за какво иде реч!

# 72
  • Карлово
  • Мнения: 4 674
Относно читателския дневник  - в този, който подарих има: заглавие, кратки бележки за автора (това било голямо разочарование за децата, на които Весето се похвалила - не искали да пишат за него) Герои и кратко описание за съдържанието на книгата. Поука. Въпрос от родителя относно прочетената книга. Въпрос на учителя. Та трябваше и аз да се включа към дневника.
Насочващите  въпроси навярно улесняват и воденето му. Все пак са първолаци.
Аз я бях замъчила да ми отговори под каква форма е написана "Патиланско царство" и с5-6 уточняващи въпроса стигна до извода, че са писма.

# 73
  • Мнения: 1 608
Включване и от мен - майка на другия чудесно представил се алпинист вчера.
Юнака доста противоречиво приема зеленото училище. От пъроначална купонджиййска еуфория, през водни бомби, плач за липсващи чорап и долнище от пижама, желание да се прибира вече, болки в корема, извадена врата от пантите, до боя с възглавници на последното ни чуване. Той не се е делил от нас много и очаквах трудности с адаптирането. Пак искам да кажа - класната ни е страхотна.
Читателски дневник направихме преди време в една тетрадка с големи квадрати/доста ни останаха от тазгодишните/. Съдържа произведение, автор, дати и впечатления, обаче тях не винаги пише особено когато са статии от списания.
Днес купих новия брой на Пчелица. Утре очаквам Шрек. Някой знае ли Звездни рейнджъри с каква периодичност излизат?

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Някой знае ли Звездни рейнджъри с каква периодичност излизат?

Веднъж месечно май, последния брой е 3-ти, ако не греша.

Общи условия

Активация на акаунт