Как да си изпера дрехите ?

  • 19 374
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
По-добре се сдобри с майка си, не само, за да ти изпере дрехите.  Peace
Потърси книжката с инструкции на пералнята. Купи си прахове за бяло и цветно пране и действай. Пералнята не е чак толкова сложен уред.
Като и се оправят хормоните може и да се сдобрим, за сега ще е така.
Пък дали не е чак толкова сложен... 3ма програмист не можахме да измислим на каква програма да я пуснем Simple Smile
По смешна тема не бях чела скоро... Joy
А евентуално ако успееш да пуснеш пералнята - знаеш ли, че дрехите се и простират и гладят...въобще поне връзките на обувките можеш ли да си връзваш???

# 16
  • Мнения: 2 388
По смешна тема не бях чела скоро... Joy
Ето една съфорумка, която не приема темата на сериозно. Sad Това е толкова жалко и на Вас може да се случи!

# 17
  • Мнения: 7 947
Надали съм единствената, на която темата се струва смешна...не че не вярвам на човека, че не умее една пералня да пусне - напротив - вярвам му, но се чудя как все още има такива хора...айде не се залъгваме - сина на приятелката ми е 2ри клас и отдавна я пуска сам...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
Я кажи поне каква е пералнята, да видим да ти изберем програма. Щото Перла 05 се различава малко от АЕГ, нъл тъй? Все едно да сравниш IBM  с мак. Ясно?

# 19
  • Мнения: 4 916
Надали съм единствената, на която темата се струва смешна...не че не вярвам на човека, че не умее една пералня да пусне - напротив - вярвам му, но се чудя как все още има такива хора...айде не се залъгваме - сина на приятелката ми е 2ри клас и отдавна я пуска сам...

Ми и моя мъж няма да може да пусне пералнята, дори да е останал без нито една чиста дреха. И далеч не е единствения такъв.

# 20
  • Мнения: 7 947
Горкия...то обикновено има картинки най-малкото - поне тях не ги ли разбира newsm78

# 21
  • Мнения: 25 669
Това е толкова жалко и на Вас може да се случи!

Кое? Моята пералня си я обслужвам, без да питам. Прочетох веднъж инструкциите, достатъчно беше.
Синът ми знае как да я пусне. И да простира може. И да глади.
Мъжът ми - не, но него не го мисля, да си хване любовница да го пере, като не знае.  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 1 671
Дали пък темата не е пусната от брат ми  newsm78 .
Ако е милото ми братче  - да заповяда у нас и ще го изпера и изгладя.  Wink
Сега сериозно - прането е най-лесното нещо. Разделяш дрехите на светли и тъмни. Избираш някоя програма на 30-40 градуса. Слагаш малко прах за пране(2-3 супени лъжици) в отделението за прах за пране (обикновено е по средата и е най-голямо) и 1 капачка омекотител в отделението за омекотител. Затваряш пералнята, натискаш копчето и си готов да пиеш кафе докато "Пенка" пере  Mr. Green. После изтръскваш хубаво дрехите и ги простираш и не се тормози с гладене - да си намачкан е много модерно.  Peace
Не се впрягай толкова, първия път като пусках пералня всичките гащи на мъжа ми станаха... розови  Embarassed. Човек се учи, ще налучкаш коя програма ти е най-удобна.
А, и пиши дали се сдобри с майка си, че наистина се чудя дали не си брат ми.

# 23
  • Мнения: 2 388
Как' Сийка трябваше да сложа едно емотиконче отзад. Laughing
Темата е невероятна.

# 24
Аз ако имах сестра нямаше да се тормозя с пране Simple Smile
До viliko: ами какво ти се струва толкова странно, като не съм го правил никога как да знам ?
ТИ знаеше ли преди някой да ти покаже ?
Простирането и гладенето са лесна работа, пък обувките не си връзвам (не защото не мога)
Благодаря на хората, които ми дадоха добри съвети - другите да се смеят на воля Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 763
Аз слагам всички дрехи наведнъж, не ги деля по цветове (предварително гледам да не си купувам дрехи, които пускат). Пера всичко на 60 градуса, копчето за програми го завъртам до една нарисувана дрешка, която означава стандартно изпиране. На праховете за пране пише колко грама прах да ползваш, по принцип 100 или 150. За ориентир една чашка за кафе е около 50 грама, значи две чашки, две и малко. На моята пералня в чекмеджето, в което се слага прах, има 3 разделения. Първото от ляво на дясно е за омекотител ( не е задължително да ползваш), средното е за прах, в третото се слага прах, ако искаш да ползваш програма с предпране, аз лично никога не съм я ползвала. Простирането е ясно. Аз не гладя, гледам да си купувам дрехи, които не се мачкат.
Преди да се изнеса от вкъщи и аз не бях пускала пералня, така че напълно те разбирам.

# 26
  • Мнения: 9 814
 Joy Joy Joy
Като не можеш да боравиш с пералнята ползвай ръцете си. Това са израстъците в горната част на тялото ти.

# 27
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
 smile3532 smile3532 smile3532 Милият той! Добре е, че имаш желание да се научиш, че току-виж си вземеш и сръдлива жена - ще си ходиш с лекенцата, пък и неогладен. Както е казала Франческа по-горе, ако не можеш да се разбереш с пералнята, ползвай ръцете. Не била толкоз лесна домакинската работа, значи!

# 28
  • Мнения: 34
Не вземай всички съвети на сериозно. Най-добре ти го е казала evelinar.
На 60 градуса всичко - и цветно и бяло ?!?  Shocked И какво вадиш на края?

# 29
  • Мнения: 2 401
Абе аз още не съм се научила. Какъв ти е проблема всъщност?

Общи условия

Активация на акаунт