Как да си изпера дрехите ?

  • 19 366
  • 176
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 763
Не вземай всички съвети на сериозно. Най-добре ти го е казала evelinar.
На 60 градуса всичко - и цветно и бяло ?!?  Shocked И какво вадиш на края?
Ами каквото сложа това вадя.  Mr. Green Сериозно, не съм имала проблеми. Пера на толкова градуси, за да се дезинфекцират по-добре дрехите. Малко извън темата, но майка ми беше изпрала дрешките на сина ми на 90 градуса, докато  бяхме в родилния дом, пак за по-добра дезинфекция. Нищо им нямаше.

# 31
  • Мнения: 34
Не са ли много намачкани дрехите след прането? Все пак гладенето е по-гадно от прането.

# 32
  • Мнения: 2 196
Веднага помагам с инструкции.
Необходимости за успешна реализация на прането:
 1.Един брой младеж.
 2.Един брой сапун.
 3.Един брой леген.

Поредност на опрерациите:
 1.Младежът, сапунът и легенът трябва да се позиционират в банята.
 2.Легенът се пълни е вода - топла /не вряла, не ледена - топла/.
 2.Дреха номер е едно се привежда в задоволително мокро състояние.
 3.Натъркваш дрехата със сапун.
 4.Започваш да търкаш хубаво. Докато търкаш пееш. За радост на съседите.
 5.Плакнеш хубаво дрехата с чиста вода, докато спре да пада пяна.

Ако пееш силно и фалшиво, някоя комшийка може да не издържи и да вземе да те изпере. В противен случай повтаряш процедурата, докато не свършат дрехите.

# 33
  • София
  • Мнения: 175
Веднага помагам с инструкции.
Необходимости за успешна реализация на прането:
 1.Един брой младеж.
 2.Един брой сапун.
 3.Един брой леген.

Поредност на опрерациите:
 1.Младежът, сапунът и легенът трябва да се позиционират в банята.
 2.Легенът се пълни е вода - топла /не вряла, не ледена - топла/.
 2.Дреха номер е едно се привежда в задоволително мокро състояние.
 3.Натъркваш дрехата със сапун.
 4.Започваш да търкаш хубаво. Докато търкаш пееш. За радост на съседите.
 5.Плакнеш хубаво дрехата с чиста вода, докато спре да пада пяна.

Ако пееш силно и фалшиво, някоя комшийка може да не издържи и да вземе да те изпере. В противен случай повтаряш процедурата, докато не свършат дрехите.
Тъй и тъй си започнала, поне му драсни на момъка и инструкциите за гладене, та де не губи ценно време и да ходи намачкан, докато пусне нова тема за ютиите.  Joy

# 34
  • Мнения: 1 312
Това е любимата ми тема вече Joy
А беше почнало да ми се доспива...

# 35
  • France
  • Мнения: 726
Ела при мен...ще те изпера, нахраня, напия...тия 3 неща... Mr. Green

# 36
  • Мнения: 6 993
Програмистът вкъщи пере. Явно не сте учили в един университет Laughing
Филоложката изпада в потрес като се доближи до пералнята - твърде високотехнологично чудо е това за мен.
Пък и вече ми е зачислена печката.
Купи си намачкани ризи! Wink Има едни такива, които не се гладят, седят на квадратчета.
Това го казвам заради следващия етап, де. Макар че не са много програмистите, умрели да ходят с ризи.

# 37
  • благоевград
  • Мнения: 164
EEE Оставете мом4ето де брат ми незнае къде се намира пералнята у нас !?? А и аз преди д а се изнеса не бях пускала такава Blush
Аз слагам всички дрехи наведнъж, не ги деля по цветове (предварително гледам да не си купувам дрехи, които пускат). Пера всичко на 60 градуса, копчето за програми го завъртам до една нарисувана дрешка, която означава стандартно изпиране. На праховете за пране пише колко грама прах да ползваш, по принцип 100 или 150. За ориентир една чашка за кафе е около 50 грама, значи две чашки, две и малко. На моята пералня в чекмеджето, в което се слага прах, има 3 разделения. Първото от ляво на дясно е за омекотител ( не е задължително да ползваш), средното е за прах, в третото се слага прах, ако искаш да ползваш програма с предпране, аз лично никога не съм я ползвала. Простирането е ясно. Аз не гладя, гледам да си купувам дрехи, които не се мачкат.
Преди да се изнеса от вкъщи и аз не бях пускала пералня, така че напълно те разбирам.
а това все едно аз съм го писала

# 38
  • София
  • Мнения: 15 463
Надали съм единствената, на която темата се струва смешна...не че не вярвам на човека, че не умее една пералня да пусне - напротив - вярвам му, но се чудя как все още има такива хора...айде не се залъгваме - сина на приятелката ми е 2ри клас и отдавна я пуска сам...
И на мен ми е смешна.Моя внук е на 3 г и 9 м и понеже е много любопитен и навсякъде се вре с мен, за да не изпусне нещо,  знае как се пуска и перална, и микровълнова и прахосмукачка. Даже съм му показвала кое копче до къде да завърта, за да е нормално всичко.И други неща знае, но тези трите са му любимите уреди.Ааа и електрическата кана за вода и тостера влизат в любимите му уреди. Гладен  и неизпран няма да ходи, само дето не може да простре.

Ако беше гледал какво прави майка ти поне веднъж, щеше да знаеш какво да правиш и ти.

# 39
  • Мнения: 118
Кой пере в 21 век? БЕгай в МОЛ-а за нови и т'ва е.

# 40
  • Мнения: 96
Не вземай всички съвети на сериозно. Най-добре ти го е казала evelinar.
Успех!

# 41
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бианkа, и аз ще взема да се възползвам от инструкциите ти!  Wink
Толкова добре е описано всичко!  Peace

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Мноо сте оригинални , чак се разплаках от смях  Cry

# 43
  • Мнения: 806

Като ти трябва образование за пералнята и не знаеш какво да правиш.... Хващаш перилен препарат, слагаш го в топла вода в леген, не с кутията разбира се, и накисваш дрехите.  След това на ръка, както на коритото баба ти е правила.

Еми не мога да повярвам на този въпрос. 

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 6 235

Като ти трябва образование за пералнята и не знаеш какво да правиш.... Хващаш перилен препарат, слагаш го в топла вода в леген, не с кутията разбира се, и накисваш дрехите.  След това на ръка, както на коритото баба ти е правила.

Еми не мога да повярвам на този въпрос. 
rotfImbo rotfImao  Laughing ама какво чувство за хумор само , о неее  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт