някой замислял ли се е......

  • 6 740
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 756
след като ти имаш проблем с противозачатъчните и другите средства против забременяване , мисля че е удачно да се направи васектомия -какъв е проблема, той ли не иска или иска да има още деца или го е страх от самата манипулация?

# 31
  • Мнения: 1 559
Аз също мисля,че вазектомията е естествен начин да се реши проблемът с нарастването в едно семейство.Обаче мъжът ми не е на това мнение.
newsm10
Но нямат нужната култура нашите мъже.Това е.Като му споменеш за вазектомия,сякаш му казваш да си кръцне пениса.

Определено има нещо такова.

# 32
  • Мнения: 756
извинявай не видях предния ти пост - а ти беше ли с него на доктор  и другото като живеете в Лондон има специални центрове за контролиране на нежелано забременяване , отидете там може да има и други алтернативи , а и ще ви обяснат подробно , безплатни са , провуери в surgery, където сте регистрирани , те ще ви кажат.

# 33
  • Мнения: 421
Аз също мисля,че вазектомията е естествен начин да се реши проблемът с нарастването в едно семейство.Обаче мъжът ми не е на това мнение.
newsm10
Но нямат нужната култура нашите мъже.Това е.Като му споменеш за вазектомия,сякаш му казваш да си кръцне пениса.

 Joy Joy Joy

# 34
  • Мнения: 421
извинявай не видях предния ти пост - а ти беше ли с него на доктор  и другото като живеете в Лондон има специални центрове за контролиране на нежелано забременяване , отидете там може да има и други алтернативи , а и ще ви обяснат подробно , безплатни са , провуери в surgery, където сте регистрирани , те ще ви кажат.
не не съм защото съм си в софия в момента,но другият месец пътувам и непременно ще проверя как стоят нещата.благодаря ти за съвета  bouquet

# 35
  • Мнения: 4 736
 Този мъж уж на години, а не успява ли да се контролира? Странно ми се вижда някак. Мисля, че ако има контрол над тялото си щеше да ви е мирна главата и на двамата.
 Аз не бих поискала от партньора си да направи вазектомия. Навярно и бих го разубеждавала ако поеме сам инициативата. Прекалено крайна и необратима е тази мярка за мъжете. А живота е шарен, всичко може да се случи.

# 36
  • Мнения: 139
Разбира се, че съм се замисляла. И за себе си проблемът съм решила - без презерватив - не давам Naughty
Кефът на партньора си от секса го поставям едва след грижата за здравето и живота и на двама ни.
Ама като знам, че съм може ми от 5% жени, които ползват всеки път презерватив ooooh!, защото имало много методи за предпазване от бременност...
Нормалният, безвреден за здравето и на двамата метод е един единствен и се казва презерватив.
Вазеоктомията е твърде радикална мярка. Аз не бих поискала от човека до мен това. Но и не бих разрешавала да си го вре без необезопасен. Остави го на сухо и дано си промени мението към презервативите. А после ако сам избере вазеоктомия пред презерватив - ми негова си работа. Ти не си длъжна да съсипваш здравето си, защото не него някак си не му било харесвало.

# 37
  • Мнения: 421
Този мъж уж на години, а не успява ли да се контролира? Странно ми се вижда някак. Мисля, че ако има контрол над тялото си щеше да ви е мирна главата и на двамата.
 Аз не бих поискала от партньора си да направи вазектомия. Навярно и бих го разубеждавала ако поеме сам инициативата. Прекалено крайна и необратима е тази мярка за мъжете. А живота е шарен, всичко може да се случи.
за къде да се случва на 55г с 5 деца/три от предишен брак/ и да контролира се но това не е на4инът  ,гаранция няма а и стават грешки

# 38
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
55-65 години какво значение има, а и какво като има 5 деца, след 2-3 години може да поиска още, но от друга ...
какъв ти е проблема да си резнеш яйчниците?

# 39
  • Мнения: 135
Този мъж уж на години, а не успява ли да се контролира? Странно ми се вижда някак. Мисля, че ако има контрол над тялото си щеше да ви е мирна главата и на двамата.
 Аз не бих поискала от партньора си да направи вазектомия. Навярно и бих го разубеждавала ако поеме сам инициативата. Прекалено крайна и необратима е тази мярка за мъжете. А живота е шарен, всичко може да се случи.


има начини да се контролира еакулацията - има си упражнения за това, а обсъжданата  хирургическа опрерация може да има последствия и за психиката.
 едно от нещата които може да поработи авторката на темата е отношението към темата, към съпруга си и др.
Някои проблеми може да възникнат от неправилно отношение на психологично ниво с неблагоприятни последствия като събития.
Ако от нея искаха да си направи операция тя как би се чувствала?
"Не прави това, което не искаш да ти правят на тебе"!

# 40
  • Мнения: 1 897

прочети ако обичаш по-нагоре и ако пак не си разбрала с удоволствие ще обясня Peace

Не, не разбрах. Обясни ми.
Имаш проблем с противозачатъчните, но какъв е проблема да ползвате презервативи например или да си сложиш спирала? За презервативите ще го убедиш много по-лесно, сигурна съм. Или на всяка цена държиш съпругът ти да си направи въпросната манипулация?

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 13:09 от Ulia

# 41
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мога да споря кой крив кой прав. Искам само да кажа, че ако АЗ имах медицински противопоказания за бременност, щях АЗ да взема мерки, а не да очаквам съпруга ми да го направи. За собствената си сигурност предпочитам да се погрижа сама Peace

# 42
  • Мнения: 4 736
гаранция няма а и стават грешки
Напротив,  ако може да се контролира грешки няма как да станат. Казвам го като лично мнение и не целя да се дразня с теб.
 Просто си представи ако той един ден ти каже че  е на мнение да си направиш пластика на тръбите. Няма ли да ти стане най-меко казано неприятно от това, че той решава вместо теб? И пак няма как да го разбереш, защото при жените манипулацията не е с окончателен резултат, а при мъжете направи ли се връщане назад няма.
 Сложи си спирала-хормонална или не да ти е мирна главата.
има начини да се контролира еакулацията
Зная  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 421
55-65 години какво значение има, а и какво като има 5 деца, след 2-3 години може да поиска още, но от друга ...
какъв ти е проблема да си резнеш яйчниците?
по себе си ли съдиш.... Joy

# 44
  • Мнения: 22 443
защо пък форумът да е само за жени, които искат да забременеят, това да се заклеймява някой, само защото не иска повече деца е пълна простотия пък за мен.

смятам, че искането ти не е ненормално, а си е напълно в реда на нещата. Щом за теб има опасност при една евентуална бременност и те е страх да използваш други предпазни мерки защо пък мъжът да не направи тази крачка. Едва ли на 50-60г да речем ще е най-добре да създава деца.
Не си егоистка и можеш с пълно право да си настояваш за това.
И защо пък всички я убеждавате, че трябва да използва презервативи, спирала и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт