Отпуск по бащинство

  • 10 960
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 428
Що за глупост е това.

# 76
  • Мнения: 2 891
аз се чудя как бащата ще кърми Laughing защото по тв казаха,че майката ще работи бащата ще гледа,но само се обмисля нищо не е решено още

По закон, като кърмачка, имаш право на специално работно време, за да можеш дакърмиш. Не е като да не е помислено!

Аз никъде не видях споменаването на думата "задължително", що касае ползването на този отпуск от бащите!

# 77
  • Мнения: 4 753
Всъщност това с кърменето е абсолютно недомислено...

А за това таткото да носи бебето на работатат на мама за да яде - няма такова безумие просто.....да не говорим за кърменето на поискване....
Нещата са прекалено неадекватни - ако е пожелание хубаво...но със задължителен характер - тия са луди просто....

# 78
  • Мнения: 24 467
Това по- ми прилича на зле скалъпена, по журналистически, пушилка- информация, предадена не в оригиналният й вид, което неминуемо води до проблеми с асимилирането й. Бих се поинтересувала повече, ако е налице сериозно предложение за промяна в законодателството, а не слухове тип "седенка".
Ако някой има желание моля да даде сериозен източник на информация в тази насока. Ще ми се да се запозная с нея, за да мога да обсъждам нещо реално, а не поредни хипотези.
Ако такова нещо бъде въведено и то да е по желание на родителите би било чудесно. Ако се въведе като задължителна форма би било недомислица.

# 79
  • Мнения: 1 897
Judy ,
не е просто пушилка, действително има такива идеи.
В сряда сутринта въпросният заместник на Емилия Масларова гостува в сутрешния блок на БиТиВи и дискутираха темата в предаването.
Според това, което аз разбрах от разговора, идеите действително са такива, но отпада елемента на задължителност и все още се обсъжда кой от 3-те варианта да влезе в сила.

# 80
  • Мнения: 325
Не мисля, че много хора ще се възползват от тази възможност. Интересно ми е защо тази сутрин като коментираха по Нова не бяха поканили и представител на работодателите да видим неговото мнение какво е по този въпрос. Както в повечето случаи при г-жа Масларова имаме само фантасмагорични идеи, които в българската действителност са без реална приложимост.

# 81
  • Мнения: 24 467
"Пушилка" не е нещо, което не съществува, тогава щях да говоря за мираж. Пушилката обаче просто замазва, не дава представа за реалното състояние на нещата. Затова се интересувам от поглед върху темата без димни завеси.
Без елемента "задължителност" не виждам кое пък би било лошото. Нали до преди няколко години болничните за бременност и майчинство си бяха до около 3 месечната възраст на детето, след което се излизаше в отпуск по майчинство, който пък можеше да се ползва пак и от бащата. Та- нищо ново под слънцето.

# 82
  • Мнения: 873
ние го дискутирахме с мъжа ми това:значи 3 месеца аз гледам бебето и го отбивам,за да се върна на работа,което означава,че този,който ме е замествал,е уволнен,а таткото трябва да немри кой да замества него в работата,докато е в таткинство.3 месеца таткото гледа бебето,а аз на работа се чудя да навлизам ли в нещата отново или да чакам да минат тези месеци newsm78идват третите 3 месеца-ние решаваме,че аз ще гледам бебето,излизам в майчинство отново и моят човек по заместване,който 3 месеца е стоял без работа,се връща на мястото ми. ooooh!таткото ни се връща на работа и бедният човечец,който някак си се е съгласил 3 месеца да си губи времето,работейки по заместване(на таткото)остава без работа.какво се случва докато детето навърши 2 години-роднините си делят по 3 месеца да го изглеждат или го пращаме на ясла Thinkingпълна недомислица,която няма да я изтърпи нито един работодател,да не говорим,че е в противоречие с дългото кърмене Crossing Armsа на бебето ще му е много приятно хората,които се грижат за него,постоянно да се менкат ooooh!няма да говоря тук за пари,щото в различните семейства понякога майката е по-доходоносната,друг път-бащата.

# 83
  • Мнения: 1 897
Без елемента "задължителност" не виждам кое пък би било лошото. .
Aз също.

# 84
Горещо ме интересува!!!!Прие ли се изменението за платеният 15 дневен отпуск за татковците .Използвах вече - миналогодишната,тазгодишната отпуска-около 40 дена и жена ми още не е родила(преносва 10 дена вече).Моля -отговорете ако знаете нещо по вапроса! Thinking

# 85
  • Мнения: 4 753
Мисля, че още не са го приели... виж тук... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306435.0

# 86
Къде ли не търсих нещо по въпроса-държавен вестник,кодекса на труда............нищо.Изглежда не е прието още,а жена ми вече е на система и чакам всеки момент да  се роди(дай боже без проблеми)моето бебче.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 381
Още не е прието официално. Само са се споразумели - държавата, синдикатите и работодателите. Вероятно ще влезе в сила от следващата година.  newsm78 Виж тук:
http://bulgaria.actualno.com/news_167122.html
Ох, дано да не пренося и аз като жена ти, че приятелят ми вече е в отпуск от понеделник, а бебчо още си седи вътре. То и аз не му давам зор да излиза, де, че докторът ми е в чужбина д оутре след обяд.
Успешно раждане на жена ти и здраво бебче ти желая, тати-мариян.

Общи условия

Активация на акаунт