как се оправят забоядисани дрехи?

  • 8 911
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 035
пуснах едни велурени лилави ботуши с разноцветни дрешки..... и ефекта е поразителен ooooh! Sick
с ВЕНИш  или КЛИРИ, дали ще се изчистят? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 9 991
Ами и аз редовно си съсипвам дрехите, най вече като пусна нещо червено, гаранция за розово пране. Бях си боядисала едни бели  панталони напръскани с бежови петна, изпрах ги с белина , доста сложих в пералнята, и се избели розовото , а бежовите петна останаха. Така и други дрехи ама светли, или с белина или с хипохлирид бях сложила веднъж ама за чаршафи и станаха като нови. Има едни кърпи , донесоха ми ги от Гърция, слагат се в пералнята, ако пусне нещо събират цвета и не се оцветява прането, тука не знам дали ги има, ако искаш ще ти кажа марката да ги потърсиш.С вениш не пада.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 355
adelinda, може ли да сподели за тези кърпи?   coolcool

# 3
  • Мнения: 5 001
Има ги,продават се и в БГ.....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145832

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 19:25 от TheNMaster

# 4
  • Мнения: 1 035

лелята на мъжа ми ( в Гърция живее), беше си донесла такива кърпички, като ни бяха на гости, но незнаех че и в Бг ги има....
ама дали ще ги намеря в кварталното магазинче или ще трябва до Метро да ходя Thinking
и след като вече са окепазени дрехите, ще се изперат ли с таз кърпичка? сухи ли трябва да ги сложа и мога ли да сложа др дрехи с окепазените в една пералня+кърпичка....? дрехите са малко и не стигат да се напълни една пералня Rolling Eyes а прах да им слагам ли пак?
сори за тъпите въпроси, но хич ме няма в домакинстването и въпреки, че съм от кръжока "ръцете не ми трябват" .... това ми се случва за първи път в 4годишния ми брак bowuu hahaha   добре,че нямаше дрехи на мъжо Praynig

# 5
  • Мнения: 5 001
Има от тези кърпички в по-големите магазини(Пикадили,Била,Кауфланд.....)
Изпери пак дрехите с прах(дажи няколко пъти ако се налага).Дано стане!   bouquet

# 6
  • Мнения: 9 991
http://www.colour-catcher.co.uk/

Това са кърпите които аз ползвам.Слагам ги и при цветно и при бяло.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Има една подробност обаче - кърпите са за предотвратяване на боядисването, а не за след това.  Grinning

Изпери ги пак, може да се оправят някои. Аз един чаршаф така окепазих, сега след няколко пранета гледам си е върнал предишния цвят.

# 8
  • Мнения: 616
Такива кърпички има и в по-малките магазини, и от различни марки даже!  Peace
Аз оня ден щях да пускам такава тема  Mr. Green  Веднага след като извадих от пералнята двете памучни блузи ги накиснах в гореща вода с прах, препрах ги, и голяма част от чернилката падна тогава. Само по-продължителното пране може да ги оправи, и то не винаги!

А пропо за цветоулавящите кърпички - слагайте си по две, не защото не действат, а защото почти сигурно едната се завира под стъкления капак на пералнята и ефект - нулев! (аз точно така се прецаках оня ден) Ако ви е с горно зареждане пералнята не рискувате нищо!  Peace

# 9
  • Мнения: 1 035
сега се връщам от кварталния супермаркет... нямат такова чудо. ooooh!
утре ще проверя и в малкото магазинче за перилни препарати до нас... дано ми се усмихне късмета. Praynig
а сега ще ги пусна пак, пък дано поизбелее розовото Laughing

# 10
  • Мнения: 9 991
Тедка , то от кърпите цветя няма да падне, ами ще си спестиш повторни издънки , те са за профилактика само, ако са светли малко белина няма да им навреди мисля на дрехите.

# 11
  • Мнения: 1 035
Тедка , то от кърпите цветя няма да падне, ами ще си спестиш повторни издънки , те са за профилактика само, ако са светли малко белина няма да им навреди мисля на дрехите.

верно ли? Cry
на белите калъвки ще им сложа белина, но другите дрехи са цветни.... предимно блузки на щерката ..... ще трябва да й купувам нови ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 946
Ами аз веднъж си боядисах един светъл млечно-зелен анорак с друга дреха в тъмно синьо. Сините петна изчезнаха с Вениш, но това все пак беше памук.

# 13
  • Мнения: 1 186
Аз имам един крем за петна който ми е от чужбина и със него ми се махат боядисаните петна Peace...но заглавието е на чужд език(еврит) и немога да ти го напиша newsm78

# 14
  • Мнения: 9 991
Тедка , пери ги наистина много , понякога пада, ако са светли дрехите мисля от белина нищо няма да им стане, ако е черно или кафяво да, ама то тогава няма и да е боядисано, пробвай , ако не се махне така или иначе ще купуваш нови, та от опит глава не боли. Сипи белина в пералната , на 30 градуса , после сложи и малко вместо прах , изпери ги веднъж така на дълга програма, после само с прах, абе изпери ги поне 3, 4 пъти преди да се откажеш. Аз едни панталони преди бая време ги боядисах , любими ми бяха и не ги изхвърлих, прах ги тогава не помня с кво, ама не падна , скоро ги прах с белина и стана. От белината може да поизбелее цвета но няма да се обезцвети или да стане на петна, ама не ги накисвай в нея , ами направо в пералнята.Дрешките ще станат 1 нюанс по светли просто.Няма пак гаранация че ще се оправят де .

# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Ето това използвам аз в такива случаи:
http://globol-bg.com/index.php?lang=3&table=DrBeckmann&page=3&id=11
 действа перфектно, само внимавай с времето, защото ако по-дълго държиш дрехите оригиналния им цвят се променя към по светло. Има го в Пикадили.

# 16
  • Мнения: 1 035
момичета, мн благодаря на всички вас........
днес ходих до МЕТРО, но неможахме да влезем, че картата ни изтекла #Cussing out
но сега се връщам, отварям пералнята и дрехите са се изпрали...... съвсем като новички са Laughing
ще се пръсна от кеф..... но не се отказвам да търся такива кърпички Simple Smile  утре ще ходим до Пикадили за колело на щерката и ще търся и там  Peace

# 17
  • Мнения: X
Аз пък вчера си боядисах един сутиен, от изкуствена материя. Той е екрю, а петната са сини. Не че  ще се види под дрехите, ама все пак ми е неприятно, защото беше много хубав цвят. Опитах пак да изпера, опитах с белина, но не става нищо Sad

# 18
  • Мнения: 9 991
Аз пък вчера си боядисах един сутиен, от изкуствена материя. Той е екрю, а петната са сини. Не че  ще се види под дрехите, ама все пак ми е неприятно, защото беше много хубав цвят. Опитах пак да изпера, опитах с белина, но не става нищо Sad

Изпери го пак и пак , докато падне, dahla е казала много хубав  препарат за махане на боядисано, или него или пак с белина, АЧЕ и повечко и в пералнята, да не се върти сам сутиена , го пускай с бели чаршафи или хавлии, мисля че ще падне, особено като е кремав цветя няма от какво да се притесняваш.

# 19
  • Мнения: 4 380
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked За пръв път чувам за подобно нещо... newsm78

# 20
  • Мнения: 1 030
Ползвам Аче оксиколор, много повече ми харесва от Вениш..Иначе за кърпите - вече боядисани дрехи не оправят, но като предпазна мярка ги ползвам. Пералнята ми е с горно зареждане и не съм имала проблеми!

# 21
  • Мнения: X
Благодаря, adelinda Hug, дано след повечко пранета да се изчисти. Ама ме е страх с белина, все пак е от изкуствена материя... newsm78

# 22
  • Мнения: 126
Аз си оправям дрехите като търкам боядисаното петънце с кислородна вода и памук Hug

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked За пръв път чувам за подобно нещо... newsm78
Не само на теб и то с дрехите на детето  Shocked  Shocked

# 24
  • Мнения: 616
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked
Ми не, не само на теб Simple Smile ама реших че може да са ботушки на кукла, примерно  Whistling

# 25
  • Мнения: 1 212
Вениш за бяло ....  newsm11
Не съм доволна ... нулев ефект при мен. Аз ли нещо сбърках .. уж следвах инструкциите  Thinking
Розовия Вениш за петна - ползвам , доволна съм  Peace
Иначе бели дрехи , приятно нюансирани  Crazy в резултат на мое творчество   Mr. Green при подбиране на дрехите за пералнята третирам с Аче .... има някакъв ефект , дори и да не е 100 %.

# 26
  • Мнения: 1 035
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked За пръв път чувам за подобно нещо... newsm78
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked За пръв път чувам за подобно нещо... newsm78
Не само на теб и то с дрехите на детето  Shocked  Shocked
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked
Ми не, не само на теб Simple Smile ама реших че може да са ботушки на кукла, примерно  Whistling

Абе хора, вие за каква ме взехте?! 4е съм нескопосана домакиня - две мнения няма.... ама чак да сложа в една пералня ботушите на детето с моята нощница, калъвките и дрешките на щерката.... АБСУРД!!!
Естествено, че са кукленски.  От скоро имаме една кукла дето е 1м висока..... Деби все я сурка из вкъщи и й се замърсиха ботушките.... та .... нататък историята ви е известна Embarassed

# 27
  • Мнения: 616
Еееее! Ето че съм познала!!! Ботуши на кукла!!!  Mr. Green
 Ма много съм досетлива бееее
(tedka, не се тревожи, всички сме правили и продължаваме да правим какви ли не нелогични неща из къщи... и навън  Rolling Eyes ама никой не си признава  Whistling )

# 28
  • Мнения: 2 631
Аз пък не мога да разбера не е ли по - лесно да прецените кои дрехи пускат цвят и да ги перете отделно, ръчно, например??  newsm78
От толкова години сама си пера дрехите и никога не съм си орезилявала каквото и да е! Дрехи, които смятам, че ще пускат, пера отделно (ръчно) и не ми пречи. Предпочитам го, пред това едни и същи дрехи да пусна да пера 3-4 пъти, да купувам какви ли не избелващи боклуци и да се надявам да се случи чудо и дрехите да се оправят!  Naughty

# 29
  • Мнения: 1 035
Аз пък не мога да разбера не е ли по - лесно да прецените кои дрехи пускат цвят и да ги перете отделно, ръчно, например??  newsm78
От толкова години сама си пера дрехите и никога не съм си орезилявала каквото и да е! Дрехи, които смятам, че ще пускат, пера отделно (ръчно) и не ми пречи. Предпочитам го, пред това едни и същи дрехи да пусна да пера 3-4 пъти, да купувам какви ли не избелващи боклуци и да се надявам да се случи чудо и дрехите да се оправят!  Naughty

извинявай, но не всички сме БЕЗГРЕшНИ КАТО ТЕБ ooooh!
от 4 години съм омъжена, от толкова и съм домакиня, преди това майка ми правеше всичко вкъщи.....
НО ЕДИНСТВЕНАТА МИ ЗАСЕГА грешка, не е от това, че имам малко опит като домакиня, а просто от лоша преценка..... Blush
и ако до сега не ти се е случвало да орезилиш една пералня дрехи, е просто от добрата ти преценка... но това не те застрахова от последващи грешки.... ВСЕКИ ГРЕшИ!!!

# 30
  • Мнения: 734
Аз пък не мога да разбера не е ли по - лесно да прецените кои дрехи пускат цвят и да ги перете отделно, ръчно, например??  newsm78
От толкова години сама си пера дрехите и никога не съм си орезилявала каквото и да е! Дрехи, които смятам, че ще пускат, пера отделно (ръчно) и не ми пречи. Предпочитам го, пред това едни и същи дрехи да пусна да пера 3-4 пъти, да купувам какви ли не избелващи боклуци и да се надявам да се случи чудо и дрехите да се оправят!  Naughty

Ако човек пере само свои дрехи - горе-долу може и да стане. Но когато става въпрос за повече души, жената трябва да се зароби в ръчното пране. Аз съм го свела до абсолютен минимум. Със сигурност твоят вариант е ефикасен за теб, но грижиш ли се за мъж или деца? Че тогава ще е чудо  Hug
Пък и грешки винаги стават...

Ето това използвам аз в такива случаи:
http://globol-bg.com/index.php?lang=3&table=DrBeckmann&page=3&id=11
 действа перфектно, само внимавай с времето, защото ако по-дълго държиш дрехите оригиналния им цвят се променя към по светло. Има го в Пикадили.

Не бях чувала за такъв препарат - много полезно!   bouquet А какво означава "по-дълго" - в краткото описание максимума е 8 часа. Имаш предвид, че ако е повече от 8 ч. може да изсветлеят дрехите или...?  newsm78

# 31
  • Мнения: 1 632
Аз си оправям дрехите като търкам боядисаното петънце с кислородна вода и памук Hug
Това ще го пробвам.

# 32
  • Мнения: 2 631
Аз пък не мога да разбера не е ли по - лесно да прецените кои дрехи пускат цвят и да ги перете отделно, ръчно, например??  newsm78
От толкова години сама си пера дрехите и никога не съм си орезилявала каквото и да е! Дрехи, които смятам, че ще пускат, пера отделно (ръчно) и не ми пречи. Предпочитам го, пред това едни и същи дрехи да пусна да пера 3-4 пъти, да купувам какви ли не избелващи боклуци и да се надявам да се случи чудо и дрехите да се оправят!  Naughty

Ако човек пере само свои дрехи - горе-долу може и да стане. Но когато става въпрос за повече души, жената трябва да се зароби в ръчното пране. Аз съм го свела до абсолютен минимум. Със сигурност твоят вариант е ефикасен за теб, но грижиш ли се за мъж или деца? Че тогава ще е чудо  Hug
Пък и грешки винаги стават...

Грижила съм се освен за собствените си дрехи, и за тези на моя приятел и на баща му!
Ризи, панталони, бельо и каквото се сетиш.
Явно имам усещане за материите (6 - то чувство)  Mr. Green
 Peace
Не съм искала никой да засегна!   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 83
Момичета моля за помощ!
Всяка есен и пролет сменям гардероба на каките/пребирам едните вадя другите в надстройката на гардероба/.Тази година вадя и .....О,Ужас!Надстройката мухлясала.Гардероба пропуснал и дрехите дето са до гърба и те мухлясали.Пробвах да ги изпера на ръка уж падна малко.Сега ги пуснах в пералнята да видим какво ще стане .Та въпросът ми едали щемога да ги изчистяс белина или с нещо друго .Знам че ще ми помогнете и много благодаря

# 34
  • Мнения: 616
Аз пък не мога да разбера не е ли по - лесно да прецените кои дрехи пускат цвят и да ги перете отделно, ръчно, например??  newsm78
Ами по-лесно е, ама като се е заврял някой чорап из останалите дрехи какво правим??? Едва ли някой тук нарочно смесва дрехите, та да ги боядиса Simple Smile  Или трябваше да ти се възхитим колко си проницателна, та нито веднъж нищо не ти се е боядисало  Wink

ПП: Лилия Проданова, доколкото на мен ми е известно, мухълът нанася непоправими последствия... дано да ти се получи, но по-скоро ги отпиши.

# 35
  • Мнения: 734
Момичета моля за помощ!
Всяка есен и пролет сменям гардероба на каките/пребирам едните вадя другите в надстройката на гардероба/.Тази година вадя и .....О,Ужас!Надстройката мухлясала.Гардероба пропуснал и дрехите дето са до гърба и те мухлясали.Пробвах да ги изпера на ръка уж падна малко.Сега ги пуснах в пералнята да видим какво ще стане .Та въпросът ми едали щемога да ги изчистяс белина или с нещо друго .Знам че ще ми помогнете и много благодаря

Според мен има шанс да стане с белина...При мен някои дрехи са се оправяли, други не...не знам от какво зависи - от материята ли от какво...При всички случаи белината е смърт за мухъла (препаратите против мухъл я съдъжат), нищо не пречи да пробваш - Успех! И пиши дали се е получило...

Kafe, няма лоши чувства, едва ли има засегнати...Просто се удивлявам на мерака ти да переш на ръка...Аз, откакто си купих пералня, се разглезих  Joy

# 36
  • Мнения: 2 631
Момичета моля за помощ!
Всяка есен и пролет сменям гардероба на каките/пребирам едните вадя другите в надстройката на гардероба/.Тази година вадя и .....О,Ужас!Надстройката мухлясала.Гардероба пропуснал и дрехите дето са до гърба и те мухлясали.Пробвах да ги изпера на ръка уж падна малко.Сега ги пуснах в пералнята да видим какво ще стане .Та въпросът ми едали щемога да ги изчистяс белина или с нещо друго .Знам че ще ми помогнете и много благодаря

Според мен има шанс да стане с белина...При мен някои дрехи са се оправяли, други не...не знам от какво зависи - от материята ли от какво...При всички случаи белината е смърт за мухъла (препаратите против мухъл я съдъжат), нищо не пречи да пробваш - Успех! И пиши дали се е получило...

Kafe, няма лоши чувства, едва ли има засегнати...Просто се удивлявам на мерака ти да переш на ръка...Аз, откакто си купих пералня, се разглезих  Joy

Аз пера на ръка точно 2 блузи, които знам, че пускат. По принцип си купувам дрехи, които не пускат, но тези страшно ми харесаха и се записах да ги пера на ръка.
И аз откакто имам пералня съм глезла!  Laughing
  Или трябваше да ти се възхитим колко си проницателна, та нито веднъж нищо не ти се е боядисало  Wink

Ако искам някой да ми се възхищава, то този някой няма да е от този форум, споко!!  Peace

# 37
  • Мнения: 126
Аз си оправям дрехите като търкам боядисаното петънце с кислородна вода и памук Hug
Това ще го пробвам.

И чакам резултат  Simple Smile При мен действа безотказно.Не остава и след от петното Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 83
Девойки току що мъжо ми купи от тези кърпички дето улавят боята/говореше се по-напред/от маг.Европа 20бр за 6,20лв .А за дрехите:някои се изпраха други изхвърлих трети ще пробвам още веднъж да припера

Общи условия

Активация на акаунт