имам проблем с тати и яслата

  • 3 253
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 105
Браво, поздравления че си решила проблема! Успех в избора на градина  Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 6 258
sisa788, ще ти споделя моя опит с яслите. При нас се наложи (поради финансови причини) да пуснем баткото на ясла на 1г5м. Яслата е частна, 6-7, макс. 10 деца в група, много добре ги гледат, детето беше калено, все още го кърмех. Ноооо, като се започна едно боледуване  ooooh! Confused. Вярно много ги занимават, много неща научи - песнички, апликации правят всяка седмица и т.н., но мисля, че до 2-2г6м е най-добре да си е с мама, преди това си е бебе още и няма чак толгова голяма нужда от социални контакти (1-2 приятелчета в градинката са си ОК, колкото майката да не излиза сама по разходки  Laughing).

# 47
  • София
  • Мнения: 17 592
Много просто - предложи му той да вземе разликата от майчинството и допълнителната неплатена отпуска, а ти да тръгнеш на работа. Едва ли дълго ще издържи...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Трябва да стигнете до някакво общо решение, който има повече смислени доводи за или против, да убеди другия.

Ние не сме имали такъв проблем, защото и двамата сме твърдо против яслата, най-рано след 3 г. на градина.
Peace

# 49
  • varna
  • Мнения: 676
Ако имаш възможност да си гледаш детето поне до 3 години и нямаш някаква наложителна причина да го пуснеш където и да е било - си го гледай ти. Искрен съвет е това. Peace

 newsm10

# 50
  • софия
  • Мнения: 636
Ето ти и моето мнение-мъжът ти принципно е прав за яслите. Но не е прав в едно-да се влияе от това какво казват лели и баби. Те много като приказват-да идват да ти помагат.Ние със съпруга ми сме решили, че няма да даваме Елена на ясли - за какво да ми разболяват детето излишно. Това ще го оставя за градината. И понеже тя ще навърши 3 октомври, а аз трябва да тръгна на работа май или юни, ще я дадем на частна градина за юни и юли, за да свикне с мъничко дечица и с реда в една институция, после да си почине с нас през август и после септември ще си взема отпуска, за да тръгне в държавната градина. Можете и вие някакъв вариант такъв да си измислите, но преди 2г. и 6м. даване някъде ми се струва безмислено.Обиколете градини и ясли частни, преценете си. Ние обикаляхме и сега вече се спряхме въпреги, че има още година до тогава.

# 51
  • Мнения: 1 334
Аз сьм за градината след 3 год. вьзраст. За яслата сьм на мнение, че ако има вьзможност детето е по-добре да се гледа в кьщи  до 3 год.

# 52
  • Мнения: 1 455
Моите и двамата са били в ясла. Мога само хубави неща да кажа за това.
Дали ще боледуват в яслата или в първа група - все тая, докато укрепне имунната система ще са си болни.
Но цирковете които съм гледал пред детската от деца в първа група, прескочили яслата, са нямам думи.
На децата мястото им е сред други деца, а не в лигавата обстановка в къщи.
Peace
Синът ми тръгна на 2 и половина на ясла и мнооого трудно се адаптира.Всичко си е до детето..до ден днешен боледува доста често,за разлика от дъщеря ми ,която тръгна на година и половина и до ден днешен тя не е отсъствала от яслата Party

# 53
  • Мнения: 1 168
Аз сьм за градината след 3 год. вьзраст. За яслата сьм на мнение, че ако има вьзможност детето е по-добре да се гледа в кьщи  до 3 год.


Абсолютно Peace

# 54
  • Мнения: 1 455

Градини да, но ясли не, поне аз не съм чувала за такава, в която да ги извеждат, има ли наистина?
Никол държа да споделя,че в нашата градина извеждат ясленската група,много по-често отколкото гпупата на сина ми,който е в градинската.Малките са почти нон стоп на вън Laughing...ако държиш да ти кажа става въпрос за 49та.-Дианабад. Peace

# 55
  • Мнения: 2 448
На 2 години и 5 месеца пуснах сина си на ясла, не мисля, че е била голяма загуба да не тръгне година по рано. Освен може би това, че всесто да започне да боледува на 1 година започна на 2.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт