Бебетата ви отказват ли да ядат при настинка, и какво правите?

  • 2 333
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Под написаното "детето не яде" когато става въпрос за бебе на 4 месеца, разбирам буквално, че то не се храни. А това е много опасно състояние, ако е наистина така. Ако се храни, т.е. за тази възраст това означава ако си пие млякото, няма да има и питанки. Надявам се да е ясно или още не е?

# 16
  • Мнения: 2 829
Под написаното "детето не яде" когато става въпрос за бебе на 4 месеца, разбирам буквално, че то не се храни. А това е много опасно състояние, ако е наистина така. Ако се храни, т.е. за тази възраст това означава ако си пие млякото, няма да има и питанки.
Точно така.

# 17
  • Мнения: 24 467
Та в тази насока от моите педиатърки знам, че не бива да се допуска такова състояние на кърмаче дори за един ден без преглед от лекар.
Малкият ми беше със запушен нос на 10 дни, зарази се от баткото. Първият въпрос на педиатърката беше, дали се храни, слава Богу, хранеше се, макар и трудно, та по този повод сме си говорили за това.

# 18
  • Мнения: 2 047
    Давала съм само мляко в такива дни, то все пак е храна и то особено добра щом е кърма!

# 19
  • Мнения: 8 999
Като всички нормални хора губят апетит. Предлагам повече течности.

# 20
  • Мнения: 5 401
Каби като бебе не ми е боледувал, но след годинка губеше апетит при настинка и тогава искаше само да суче. За около ден-два се оправяше работата!  Peace

Бързо оздравяване!  Hug

# 21
  • Мнения: 620
Аз разбрах именно, че бебето не иска да суче, както и че не иска да поема кърмата с лъжичка! Не става въпрос за никакво пюре. Детето отказва основната си храна - кърмата, която му е и основната течност!
Може би гърлото го боли, може и носа да му е запушен и не може да суче, понеже няма как да диша....
Бих го наблюдавала. Ако не яде съвсем, т.е въобще не прави нито глътка, бих се притеснила.
 Но ако все пак поема по мъничко, я цокне два-три пъти, я от даденото с  лъжичката все пак преглътне малко - това си е все пак нещо.
Но консултация с педиатъра е все пак неизбежна.
 

# 22
  • Мнения: 158
Съжалявам, но аз не го бях изразила правилно. Имах предвид, че не иска да си яде млякото. Всъщност приема по малко от време на време, но не както преди, иначе почна да пие с лъжицата и по малко вода и чай.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Моето бебе си е лакомо, храна не отказва - независимо от обстоятелствата, даже и като повръщаше по едно време...
Общо взето, достатъчно ти е голямо бебето, за да може да изкара известно време с по - малко храна, без да се отрази на състоянието му. Но трябва да пие вода - може под формата на сок, чай...

А ти защо му даваш течност с лъжица!? Звучи ми като някакво китайско мъчение... не иска да пие от шишето ли?

# 24
  • Мнения: 780
Никога не съм насилвала детето ми да яде, особено като е болно.И аз нямам апетит, когато ми е зле.Давам повече течности.Като се оправи, ще си навакса.  bouquetБързо оздравяване!

# 25
  • Мнения: 386
Ако бебето поема кърма-нямаш повод за тревога. По-добре е даже да не яде друго докато е болно.
Ако обаче и кърма не поема-тогава има проблем, защото може да се обезводни.
PeaceДобре казано Peace
Когато е болна е само на кърма,  не се притеснявам, че е жадна и гладна  Peace  дори имам чувството, че по-бързо се възстановява благодарение на това Praynig Hug

# 26
  • Мнения: 3 929
Съжалявам, но аз не го бях изразила правилно. Имах предвид, че не иска да си яде млякото. Всъщност приема по малко от време на време, но не както преди, иначе почна да пие с лъжицата и по малко вода и чай.
Щом и млякото/кармата не иска да поема, сигурно вече е проблем. Не е шега работа. На 4 месеца е само детето. Заведи го на педиатър най-малкото за твое собствено спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт