Проблем със съседа

  • 3 226
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 228
Единствено тона на съседа и крясъците му биха ме ядосали. Една културно направена забележка или молба би свършила много по-добра работа.
Иначе и аз съм от "чепатите" дето смятат, че съседа под вас също има право да поиска спокойствие. Не мога да си представя, че събота или неделя примерно, когато съм настроена да си почина след натоварена работна седмица, над мен или под мен ще има деца, юноши бледни или хора на преклонна възраст дето ще ми вдигат шум!
Аз деца нямам, но като ги гледам как кипят от енергия... направо са неудържими! Не знам ... извеждай ги повече навън, времето вече го позволява. Сигурно на детската площадка ще изразходят част от тази енергия. Пък и така хем децата ще поиграят, хем съседа ще си почине няколко часа и няма да е така кисел.

# 46
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Децата не могат по цял ден да бъдат на площадката или някъде из улиците, лятото си има часово време кога може да се излиза на тези горещини....,за зимата и дъждовните дни също... Naughty
Достатъчно е да спазват определените часове за почивка.....
Всеки нанесъл се да живее в блок ,би трябвало да е запознат с плюсовете и минусите,както и с правилника за етажната собственост,в противен случай никой не му е длъжен...
Това е положението щом живее човек с повече съседи....

# 47
  • София
  • Мнения: 228
Rolling Eyes Естествено, че не е възможно да са навън по цял ден децата, за това казах за няколко часа и когато времето го позволява.
А тези норми и правила за етажни собствености... и фиксираното време за отдих от 14 до 16 часа... мен лично не не ме пускат от работа в този часови диапазон да си поспя вкъщи на тихо и спокойно и после да се върна да работя.
Обикновено и двете страни в такъв спор имат право да са недоволни. За това смятам, че е редно да се поговори, да се разберете съседа кога работи, кога почива и да се постигне някакъв консенсус между двете страни. С тези вироглави първо сигнални реакции дето проявяваме  - той тропа аз пък ще свиря, бебето плаче, аз пък ще дупча с бормашината... няма да стигнем до никъде.
Естествено има хора, с които не можеш да се разбереш по никакъв начин, но това са редки изключения.

# 48
  • Мнения: 920
Много интересна тема сте подхванали. Смятам, че всички трябва да са толерантни един към друг. Имаме съседи младо семейство, които си имат бебче, което реве непрекъснато, отскоро почна направо да пищи за всичко, никога не сме им направили забележка, винаги сме били толерантни. Въпросните съседи готвят и ядат само пържено и то винаги в 11 вечерта почват да пържат, ужасно мирише, особено мъчително е, защото мен ме дразни миризмата. Отварям и проверявам навсякъде, но е много неприятно. И за това нищо не сме казали, но когато ние пък правехме ремонт и блъскахме и те не ни казаха нищо. Сега на мен ми предстои да ставам майка живот и здраве и знам, че моето бебче също може да е шумно, та се надявам да нямам проблеми с тях.

# 49
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Това с малките деца,определено няма как да се постигне споразумение....  hahahaНали не смяташ,че едно малко дете ще се контролира да не плаче ,когато не е разположено или пък трябва да му се забранява всеки път да си играе ,да се смее....,защото съседа от долу бил почивка....тези дни.Децата ,ако можеха да преценяват и да се съобразяват от ситуацията ,нямаше да бъдат зависими от родителите,щяха да бъдат на само отглеждане....,пък и израстването им както физически, така и духовно не става с вълшебна пръчица....или със една забрана.

# 50
  • Мнения: 75
и аз съм за да му кажеш на тоя..... хайде де не съм нецнцурна! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт