хламидии

  • 14 809
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
А мислите ли, че трябва да се изследвам пак и ако резултатите са доста над допустимите граници за моя случай, отново да започна лечение, за да взема превантивни мерки срещу по-силна форма на Реактивен артрит.
За забременяване не мисля, защото смятам, че приключих вече с тази дейност в живота си … засега де, човек никога не знае.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 172
shiva58, разчитам на мнението ти на професионалист:
Кой точно тест за установяване на хламидия е най-надежден?
Защото преди няколко години ми изследваха ендоцервикален секрет, но с някакъв директен тест(до 1 час беше готов резултата), а сега чувам за "ДНК тест"/PCR ли е какво е/, който бил по-точен...
Благодаря ти предварително   bouquet

# 17
  • Мнения: 587
Ivsen, разбира се че доказването на ДНК на Chlamydiа е по - надежден метод. Той доказва има или не ДНк на Хламидия в ЕНДОЦЕРВИКСА , забележете тя не се загнездва във влагалището , а в ЕНДОЦЕРВИКСА. Twisted Evil

# 18
   Shiva 58, би ли ми казала къде в София правят такива ДНК тестове за хламидия??
  Имам още едно въпросче, ако се окаже, че навремето съм имала хламиидии  без да съм разбрала и те са си останали в организма, въпреки, че тестовете са отрицателни, би ли било възможно болките в ставите да са от тях и дали може да преминат, защото четох доста за реактивния артрит, аз освен болки нямам подувания, ренген ми е правен поне 3 пъти за 2 години и не се виждат никакви изменения на ставния хрущял, и какви изследвания  се правят за този реактивен артрит, ако се окаже, че проблема не е хламидия??

# 19
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз да попитам. По какъв точно начин хламидията пречи на забременяването? Прави тръбите непроходими, яйцеклетката некачествена или нещо друго? Аз опитвам да забременея от 2 г. и 2 месеца, правени са ми всички възможни изследвания, включително проходимост на тръбите и антитела, проблеми няма. Спермограмата на партньора е отлична (от клиника по стерилитет). От кръвно изследване бе установено, че в миналото съм била заразена с хламидии. Септември месец боледувах от пневмония, която личната лекарка определи като "атипична" и добави: вероятно причинена от хламидии. Гинекологът смята, че всичко е от стрес. Но аз се чудя възможно ли е да е нещо свързано с хламидиите?
shiva58, какво да предприема?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 172
   Shiva 58, би ли ми казала къде в София правят такива ДНК тестове за хламидия??
Аз се интересувам за Пловдив  Blush
За София съм чувала, че в Цибалаб правят

И аз да попитам. По какъв точно начин хламидията пречи на забременяването? Прави тръбите непроходими, яйцеклетката некачествена или нещо друго?
"Хламидия трахоматис сериозно уврежда маточните тръби, намалява тяхната подвижност и води до образуването на сраствания"  Peace

# 21
  • Мнения: 587
Аз съм ревматолог от Варна, но със сигурност зная, че в Ревматологичната клиника на Урович в София  ще те упътят. Тези тестове се вземат от гинеколог и се изследват в микробиологична лаборатория. Така , че по - свестните гинеколози също трябва да знаят. Peace

# 22
  • Мнения: 587
   Shiva 58, би ли ми казала къде в София правят такива ДНК тестове за хламидия??
  Имам още едно въпросче, ако се окаже, че навремето съм имала хламиидии  без да съм разбрала и те са си останали в организма, въпреки, че тестовете са отрицателни, би ли било възможно болките в ставите да са от тях и дали може да преминат, защото четох доста за реактивния артрит, аз освен болки нямам подувания, ренген ми е правен поне 3 пъти за 2 години и не се виждат никакви изменения на ставния хрущял, и какви изследвания  се правят за този реактивен артрит, ако се окаже, че проблема не е хламидия??
Много често след боледуване от реактивен артрит остават  болки в ставите, които ние наричаме артралгии. Те не са болест , ако всичко друго е нормално , а именно: СУЕ, ЦРП, Антитела с/у Хламидия и Йерсиния, а също и срещу други причинители: Хеликобактер, салмонела, Шигела. Рентгеновото изследване в случая не е информативно, по - скоро ако трябва нещо да се направи то е  Сцинтиграфия.
 

Zazolinka проблемите на забременяването не са ми в специалността, но все пак заразяването със Хламидия може да е оставило следи. Нека специалистите  по стерилитет се изкажат.

Ако искате , заповядайте в нашия форум, където можем да дискутираме всички подробности около Хламидиалната инфекциа, артрититте и всичко каквото ви интересува. Той е в подписа ми Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт