Фалшив банков служител измами 55-годишна жена от Бургас

  • 2 117
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 759
                     Въпросът е и друг - откъде тоя отвън знае кой кво тегли...

# 16
  • София
  • Мнения: 170
                     Въпросът е и друг - откъде тоя отвън знае кой кво тегли...


Естествено, че не работи сам. Вътре има друг на опашката, гледа кой колко тегли и си дават сигнали.

# 17
  • Мнения: 2 759
... Вътре има друг на опашката, гледа кой колко тегли и си дават сигнали.
                       Дали е на опашката или служител  newsm78... Щото има да се рЕди на една и съща опашка, докато улучи подходящ... Аз последните месеци ходя само за документи... А 10 000 май са с предварителна заявка  newsm78...

# 18
  • София
  • Мнения: 170
Не ми се вярва да е служител,  по- скоро клиент на банката. Мотка се нещо вътре, тегли, внася или обменя дребни суми, да врътка пари и да наблюдава. Или следят кой колко се бави- може да влязат и само за малко и пак да се ориентират.  Те си имат различни схеми според ситуацията. А може и да са имали късмет за големината на сумата, работят и с по- дребни суми. Това е според мен. Пред работата ми лъжеха главно бабки и дядовци по познатите схеми- грешен курс при обмяна, по- малко пари( ще уволним касиера за грешката), белязани пари. Дори дебнат коли- режат гумите, после ги проследяват. Просто с големи суми трябва да се внимава, да не ходят сами хората а с придружител.

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 21:37 от Даника

# 19
  • Мнения: 524
Добре заварил.
Колко сте негостоприемни, момичета.  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 759
                       Със следене на бавенето няма да стане, щото като повисиш 3 часа на опашката и накрая внесеш пари - не могат да те врътнат че са ти дали грешни кинти... Освен това никога не могат да са сигурни дали теглиш или внасяш... И къде у пенсионерите суми над 10 000? Че и сами да ходят до банката за такива суми... Хм...

# 21
  • София
  • Мнения: 170
Може би нещо не съм обяснила добре. Ако седиш на опашка 20 минути ще видиш много добре какво става  около теб- при изплащане на голяма сума се бавят повече отколкото да ти броят 300-400 лв. И те не връткат тези които внасят, а тези които теглят.  Peace
А за пенсионерите имам предвид за дребни суми- сменят 100, 200, 300 евро или долара и отвън ги чака я "главния касиер", я някой друг подобен и така. Те не разчитат само на такива с по 10 000лв. това е било случайност, а се пробват на всичко. Преценяват хората- кой е по- разсеян и пробват.

# 22
  • Мнения: 2 386
Това, което казва Рокси е ужасно..
Ако се случи някой да злоупотреби с кредитната ти карта в САЩ (нещо, далеч по-лесно за постигане от описания в темата случай), автоматично се преглеждат видозаписите от заподозрените места, независимо дали става дума за супермаркет, стриптийз бар или просто банкомат.( Какво остава за банка!) Така в кратки срокове се доказва дали подаденият сигнал за източване е фалшив или не.

# 23
  • Мнения: 4 300
Eва, май и в САЩ трябва предварително разрешение за да се използват записи в съда newsm78

# 24
  • Мнения: 2 386
Дано не греша, но май не се стига да съд в истинския смисъл на думата дори. Първо възстановяват сумата, а после си правят разследването..
Трябва да видя.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 164
Цитат
Фалшив банков служител измами 55-годишна жена от Бургас със сумата от 10,000 лв съобщиха от Бургаската полиция.

Вчера около 12:35 ч. в 1-во РПУ е получен сигнал от жената , която излизайки от банката е забелязала мнимия "банков служител" , представител се за управител на трезора на Булбанк.

Мъжът и казал ,че банкнотите са белязани и е станала грешка. Заявил и също ,че е необходимо да отидат до офиса на Експрес банк , където трябва банкнотите да бъдат подменени.

Когато влезли в банката , пред жената мнимият банков служител подменил паричните суми на чакащите и взел 10 000 лева.

Жената осъзнава ,че е станала жертва на измамник едва , когато чака продължително време в коридора и никой не се появява.

Самоличността на престъпниците се установява от 1-во РПУ Бургас.
# източник
Аман от мошеници . Добре съм Ви дошъл  Hug

Същото нещо се случва и за пореден път във Варна - и винаги пред сградата където беше бившата "Хеброс" / табелата все още седи и хората много се подвеждат/, така че Внимавайте!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Като тегля пари от касите винаги разбирам тези до и около мен кави суми теглят  Blush  дори и да шепнат се вижда на брояча . На дядо ми му спукаха задна дясна гума и разбира се веднага дошъл един да му помага ...изчезнал с парите. Баща ми пък ги знае тези номера и от банката до гумаджийницата е карал със спукани гуми  Grinning Разбира се пак дошли да му "помагат", но той им отказал. Излизам ли от банка ставам темерут и нито говоря нито се смея, само държа парата и в колата

Общи условия

Активация на акаунт