Ужасен проблем със съкооператорка.

  • 14 644
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 376
И аз като Портокалово момиче ще се въздържа.Има много по-цивилизовани начини по които може да се решат тези проблеми и те със сигурност не са отрови и шамари.

# 31
  • Мнения: 607
   Момичета, това някакъв другарски съд ли е тук? И защо някои от вас ме съдят без да са наясно със проблема?  Моята постъпка ли ще критикуваме сега? Не е ли въпроса съвсем друг?
 Аз можех да не ви казвам за шамара. Но  ви казах.Тези които са преживели подобен кошмар знаят какво е. Аз не се гордея с това, че ударих човек.  Но тази жена ме тормозеше петнайсет години и не само с котките си. Кой би издържал!!!!!!!
        То железни нерви да имаш, в един момент няма да издържиш.   Не искам да си спомням.
  
    Разбира се, че има цивилизовани начини. Мислех да подам жалба в полицията .И понеже до последно се надявах че тя може да се вразуми и понеже ми е роднина, я предупредих че ще  подам жалба. И тогава тя започна да крещи  неща , които нямат нищо общо с котките. Премина всякакви граници.  Крещеше безумни глупости и клевети за мен и семейството ми, което е ПОДСЪДНО.

   Тук казусът е  и правен. Обща имуществена собственост. Един от собствениците отглежда 30 котки. Останалите съсобственици са категорично против. И какво !? Да тръгна по адвокати и по инстанции и да си губя времето заради една луда? Не съжалявам за шамара! Има хора,които просто са си гадини и на такива не се давам да ме тормозят.

# 32
  • Мнения: 2 657
Явно не сте се сблъсквали с подобен проблем....На Портокалово момиче,ще кажа,че когато детето и не спи и се чеше като краставо и е нахапано и по стъпалата отдолу и се дере от рев,тогава може да ме съди.....Явно не знаеш какво е,да не смееш да си пуснеш детето пред блока,защото лятото вуни ужасно,а да не говоря,че лазят и червеи....
Танюшка,аз няма да те съдя защото много добре знам за какво говориш :peace

# 33
  • Мнения: 1 554
Мрази си каквото искаш,други може да не понасят животното,което ти отглеждаш.
Обожавам котки и си имам такава вкъщи.


Животни неотглеждам в домът си! А за котка в къщи без коментар Peace

За мен едно животин4е е най хубаво да се отглежда в двор,а не затворено в апартамент, то страда така.
малко извън темата сори Blush

А на авторката мога да кажа,да не съжалява за постъпката си, и щом има подобрение след това което е направила ,аз съм с нея Peace

15 г тормоз от гнусни котки не шамар ами неискам и да си помислям какво бих направила Whistling

# 34
  • София
  • Мнения: 346
И аз като Портокалово момиче ще се въздържа.Има много по-цивилизовани начини по които може да се решат тези проблеми и те със сигурност не са отрови и шамари.


Много искам да ми изпрати някой цивилизовано решение на това как да отучим съседския котарак да не  маркира цялата тераса на сестра ми. За протокола : имат куче и това не помага  Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 167
И аз като Портокалово момиче ще се въздържа.Има много по-цивилизовани начини по които може да се решат тези проблеми и те със сигурност не са отрови и шамари.


Много искам да ми изпрати някой цивилизовано решение на това как да отучим съседския котарак да не  маркира цялата тераса на сестра ми. За протокола : имат куче и това не помага  Twisted Evil
Пуснете жичка със слаб ток около терасата и няма да минава....

# 36
  • Мнения: 1 554
И аз като Портокалово момиче ще се въздържа.Има много по-цивилизовани начини по които може да се решат тези проблеми и те със сигурност не са отрови и шамари.


Много искам да ми изпрати някой цивилизовано решение на това как да отучим съседския котарак да не  маркира цялата тераса на сестра ми. За протокола : имат куче и това не помага  Twisted Evil
Пуснете жичка със слаб ток около терасата и няма да минава....
Twisted Evil Whistling

# 37
  • Варна
  • Мнения: 222
Танюшка, радвам се, че нещата са се подредили и само се надявам да не е временно затишие.
Портокалово момиче, ЕАSpirit, мислите ли, че за 15 години хората не са се опитали по вашите цивилизовани начини да разрешат проблема? И не мога да си представя как са изтърпели този кошмар толкова време. Честно казано, като чета всичко по-горе, смятам, че един шамар й е малко на госпожата.

# 38
  • Мнения: 2
Когато става дума за здравето на деца,при условие,че толкова пъти са я умолявали да не ги събира тези котки,не шамар ами в такъв филм ще влезе,че свят ще и се завие....Портокалке,ти въобще разсъждаваш ли нормално?!След като не разбира,че може да изпоразболее децата и разпространява по този начин зарази,освен да я вкарат в лудница,че да престане...На българина най-милото са те,колкото трудно ги гледаме,заради някакви котки да си създаваме куп проблеми....Щом става дума за здравето и живота на деца-съм безкомпромисна...Знаете,колко страдаме всички,когато чуем,че се случило нещо трагично с някое дете в България...

# 39
  • Мнения: 19 310
Радвам се, че има затишие. Ако нещата не са оправят, аз бих сложила отрова през нощта и рано сутринта някой да обере труповете, без да види братовчедка ти. Не може да няма някаква отрова, която не повръщат.
Ужасно е да се събират толкова много котки където има малко дете.
Аз съм алергична към бълхи и само една да ме ухапе и ми излизат ужасно сърбящи пъпки по цялото тяло.
Портокалово момиче, ти защо не се заемеш със случая и не прибереш трийсетте котки  Joy Отстрани много лесно се дава акъл ooooh!

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 11:23 от В_и_В_и

# 40
  • Мнения: 2
Танюшка,ами в оплакването напиши точно това,което си написала тук на нас,с всички подробности,затова какво правят котките...Аз не разбирам и нещо друго,брат й след като е лекар,защо не говориш с него,предполага се,че е интелигентен човек и най-малкото,знае последствията от един такъв развъдник...А колкото до това,че хората се притисняват от това,че може би ще се разсърди и няма да ги лекува,ако отреагира така,това не му прави чест като такъв...Няма ли други лекари,освен него при вас,предполагам не е единствения...

# 41
  • Мнения: 607
Mia21 , проблемът е решен. Въпросната особа се стресна и вече храни котките си отвън на тротоара и из целия квартал. Съседите от блоковете около нас се оплакват вече ,че ги безпокои  и че цапа плочките пред блоковете .Гонят я отвсякъде. Съжалявам я понякога, но като си спомня как е тормозила мен и семейството ми...
   Моля не ми задавайте повече въпроси. Искам да забравя този кошмар. Дано темата да е полезна за някой. На мен ми беше много полезно,че споделих и намерих разбиране и добри съвети.

# 42
  • Мнения: 607
 
     Отново пиша по темата . Какво се случи ?   Жената-Коткарка  отново ни тормози с трийсетте си котки. Отново ги храни в двора. Отново и отново  й казах, че  има закон за общата собственост и че ние ( аз и останалите съдружници) сме категорично против това, тя да събира 30 котки в двора ни .
  Тя не иска да ни чуе. Явно това е някакво психично отклонение, мания. Оправдава се с това,че тя третирала котките с нужните медикаменти и препарати. Демек лекува ги и не са опастни за хората. Да ,но това са улични котки, които обикалят навсякъде. Не е възможно да ги обезпаразити.
  Писах по имейл до РИОКОЗ ,Пловдив. Отговориха ми, че въпросът не е в тяхната компетенция, да се обърна към Районното кметство и към Община Пловдив.
   Подадох жалба до Кмета на Район Източен, Пловдив. Деловодителката каза, че до 14 дневен срок ще ми се обадят по телефона, ще изпратят техни колеги, които да проверят случая и ще получа отговор.Сега чакам.
  Пиша всичко това за улеснение на всички, които  имат подобен проблем.
  Пак искам да повторя за тези които отново ще ме нападнат. Обичам животните и уважавам хората ,които се грижат за тях. Но в нашия случай котките пречат на хората, създават опастност от инфекции , бълхи и какво ли не още. Знаете ,че при одраскване от котка, малките деца могат да се заразят с опастни болести.

 

# 43
  • Мнения: 4 292
Предположих, че ще стане нещо такова, честно казано... Познавам такива хора, нямат оправия.  Tired Не, че искам да те отчайвам.

# 44
  • Мнения: 607
   аз имам надежда,че проблемът ще се реши
     Иначе РИОКОЗ, пловдив реагираха на моята жалба с писмо до Кмета на района    да вземе мерки ,цитирам : съгл. Наредба 1 от дв бр46 от 1992г и изм. и доп .от бр101 от 97г.`
 Сега търся Държавен вестник да видя каква е тази наредба. Знаете ли нещо?

Последна редакция: сб, 16 авг 2008, 19:56 от Танюшка

Общи условия

Активация на акаунт