Ужасен проблем със съкооператорка.

  • 14 649
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 930
Според мен пък трябва да се подходи по по различен начин. Щом тази жена има психичен проблем защо не се опитате да й помогнете да го преодолее, примерно да посещава психолог, психиатър, да пие някакви хапчета, да си намери работа. Май всеки гледа от собствената си камбанария, аз бих се опитала да помогна на жената още повече ако ми е първа братовчедка. Защо не поговорите с мъжа й?

# 61
  • Мнения: 1 062
Танюшка, котките винаги се връщат на мястото, където са живели, но ако видят пътя. Запомнят го и се връщат. Вечерта се събирате няколко съседа, от тези по-изнервените от ситуацията. Събирате ги в един чувал и ги носите в някой приют ( ако има такъв наблизо) или някъде надалеч. Няма да се върнат. След всичко, което си разказала, аз не виждам друго решение на проблема. Имахме съседи, които искаха да си закарат котките ( 3 на брой) на вилата. Сложиха ги в чувал и ги закараха там, не се върнаха и си останаха там да живеят.

# 62
  • Мнения: 2 018
Уличните котки се множат толкова бързо... А и усети ли някоя друга котка, че там се дава храна - веднага ще се присламчи и ще остане там. Трябва постоянно да гонят котки из двора.
Имахме котка преди доста години, но трябваше да я махна защото забременях. Брат ми я вкара в багажника на колата и я закара в едно село при едни негови познати. Междувременно ние се преместихме да живеем на друго място. Котката избягала от познатите ни и след няколко години се върнала пред блока, където живеехме преди. Целият блок решил, че ще я храни и така до скоро. Разбрах, че е починала.
Разказвам това за да ви кажа, че и преместването на животното не е решение /дори и да не вижда пътя/.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 508
Уличните котки се множат толкова бързо...

Точно затова всички улични животни трябва да се кастрират. Всеки съвестен любител на животинки, и най-вече тези, които се грижат за бездомните, трябва да се погрижи за своя "контингент", още повече, че вече на много места има безплатни кастрации. Това не решава проблема веднага, но след време уличните животни ще изчезнат напълно, а ако се появяват отделни бездомни екземпляри, това ще са или избягали/изгубени животни, или захвърлени от стопаните си.

Поговорете с вашата съседка да ги кастрира, обяснете й, че това е по-добре за здравето на животните (намалява риска от много болести), и че по-този начин тя помага да няма следващи нещастни бездомни поколения. Ако тя разбере, че това е наистина грижа за животните, може и да се съгласи  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 018
Кастрацията пак няма да реши проблема на Танюшка, нито пък моя.  Laughing Една котка живее около 10-12 години.
Вчера синът ми стоял в кухнята и гледал ТВ. Влязла си една котка /явно не го е видяла/ и се качила на стола и започнала да се ближе.  ooooh! Той се изправил и оная  Shocked, той се разфучал и оная се разфучала.  #Cussing out #2gunfire  Joy
Сега ми е смешно, ама си е ужасен проблем! А на пролет, като се размножават, как миришат!  Sick Мирише и домът ни!  Sick

# 65
  • Мнения: 1 312
Една котка живее около 10-12 години.
Ами,Бо,да не те отчайвам,но моята е на 14 вече.
И е в цветущо здраве.
Тъй,че спирай да броиш Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 018
Една котка живее около 10-12 години.
Ами,Бо,да не те отчайвам,но моята е на 14 вече.
И е в цветущо здраве.
Тъй,че спирай да броиш Mr. Green

Предполагам, че онея които имат сурови  Twisted Evil условия на живот, ще изпукат по-рано.   Mr. Green Не съм се отчаяла все още!  Joy

Да ти е жива и здрава котката Hug. И аз ги обичам, но това мойто не се търпи!

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Нямам нищо против котките, но тези, които са наистина гледани от стопаните си в апартаментите им. В и пред нашия блок е цяла напаст от години, размножават се в геометрична прогресия, вони, мръсотия пълна. И това, защото една малоумна и семейството й (пък иначе и лекарка) постоянно им хвърлят остатъци от манджите си. Като толкова им пука, да си ги приберат у тях. Не виждам защо аз трябва да им търпя миризмата и мръсотията. Преди време успешно се реши проблемът с бездомните псета в Пловдив, време е за котките. Съседи се опитваха да ги събират в чувал и да ги карат извън града, но животинките не се лъжат. Аз не мога да си представя да ги тровя, не вярвам и че някоя институция ще се заеме с този проблем. Но който не е живял сред бездомни котки, той не знае каква е гадост.

# 68
  • Мнения: 2 018
Сега си спомням преди много години имаше кампания за котешки и кучешки кожи. Изчезнаха тогава котките и кучетата и се появиха кожените палта!
Сега не може, току виж се появила ББ!  Crazy

# 69
  • Мнения: 30
Отрови, чували....Всичко това приложено на същества, които не са избрали да живеят по този начин. И всичко това предложено от жени, от майки...Думи нямам! И така възпитавате децата си. И утре и те ще сложат отрова на поредното коте/куче/маймуна имало нещастието да бъде родено на улицата от вероятно домашна изхвърлена майка. Имате ли представа като толкова лесно изричате "сложете отрова" как се умира от нея? Какви гърчове и болки са докато отровата разяжда вътрешните органи? Нямате представа, нали? Сигурна съм, че веднъж да видите такова нещо, може би ще помислите следващия път.

Проблемът в конкретния случай не са котките, а жената. Котките са там, за да се хранят. Един съвсем нормален инстинкт. Мисля, че и вие щяхте да ходите там ако получавате храна. И вие тровите тях, обвинявате тях за това, защото искали да се нахранят. Решението са мерки срещу жената, не срещу котките. Приюти за котки няма. Котките в СФ ще се увеличават с всяка изминала година. И да ви кажа ли откъде идва проблема - от нас, хората. Ние сме виновни, че тези животни са там и ни пречат. Колко домашни котки раждат с пълното съзнание на стопаните си? Ужасно много. От малките им 80% биват изхвърлени. Или подарени на малоумници. Последните 50% ги изхвърлят след като забременеят,преместят се,заминават за чужбина или просто не ги кастрират и те се загубят в онези приятни пролетно-есенни периоди. Изгубен=бездомен. Останалите 50% заплождат и отново се повтаря веригата с малките.  Надявам се разбирате, че на нито едно животно не му е добре да живее на улицата в града. Нито едно животно не обича да има бълхи по себе си. Нито едно! Те не са виновени за това, че са бездомни, за да ги тровите, пъхате в чували и прочие.

Никъде в постовете не прочетох някой да е говорил с единственият нормален човек от това семейство - голямото докторче. Нали бил интелигентен? Ми да вземе мерки срещу майка си. Ако трябва да й намери дом. Очевидно жената не разбира от дума. Шамари срещу възрастна, болна жена няма да коментирам. Още едно доказателство, че насилието било то срещу животно или човек не върши работа. Та, може би ако говорите с този така прехвален лекар, той ще обърне внимание на майка си.

# 70
  • Мнения: 1 341
deni_avr, много ми е любопитно дали си майка?
От части съм съгласна с написаното от теб. А именно с това, че в жената е проблема, и че ако изчезнат тези котки ще дойдат други, ако жената продължава да оставя храна за целта.
Но не знам защо повечето се хванахте за единия шамар и какъв пример даваме на децата си пози начин. Преди всичко е здравето на детето ми, а когато то е застрашено от нещо реагирам както намеря за добре. В конкретния случай и аз бих стигнала до шамар, след като разговорите не са помогнали!

# 71
  • Мнения: 212

Проблемът в конкретния случай не са котките, а жената. Котките са там, за да се хранят. Един съвсем нормален инстинкт. Мисля, че и вие щяхте да ходите там ако получавате храна. И вие тровите тях, обвинявате тях за това, защото искали да се нахранят. Решението са мерки срещу жената, не срещу котките. Приюти за котки няма. Котките в СФ ще се увеличават с всяка изминала година. И да ви кажа ли откъде идва проблема - от нас, хората. Ние сме виновни, че тези животни са там и ни пречат.

И аз това разправям отдавна ама никой не ме чува. Има човек има проблем, няма човек няма пробем. Това е принципът който трябва да се приложи в случая. Много по-ефикасно ще бъде да се премахне жената отколкото котките. Като премахнете жената и котките ще изчезнат. Ако тровите котките, а жената си стои там и ги храни, нови котки ще дойдат на тяхно място.

# 72
  • Мнения: 2 018
Не, не и пак не! Не можете да ме засрамите, по никакъв начин!
Нали знаете от къде се вмирисва рибата  от главата! Когато липсват адекватни мерки срещу бездомните животни, когато те си разнасят бълхите, тениите и още куп болести върху нашите деца, как мислите, че са принудени да действат родителите! Именно защого съм родител и мисля за детето си, аз трябва да взема мерки! В безсилието си, човек се хваща и за сламката! Бихте ли ми дали съвет, как да постъпя?

Снощи изсипаха от 4 етаж рибешки глави, а от третия някакви черва! Говорила съм с тях, резултат няма!
Можете да плюете, когато не ви е до главата! Кажете как да постъпя?

# 73
  • Мнения: 30
Ами аз написах - говорено ли е с единствения (може би) разумен човек около тази жена - докторът? Ако той поговори с нея, заплаши я или каквото там иска (все пак е нейн роднина, познава я, знае как да комуникира с нея), може би нещата ще се променят. Но само може би. Съзнавам напълно безсмислеността на ситуацията. Познавам този тип жени. Хобито ми е да работя в сдружение точно за защита на котки. Имаме многократни случаи на подобни жени. Само че в апартаменти. Може ли да си го представите това? Най-тежкият ни беше 23 котки и 9 кучета събрани в 3-стаен апартамент. Не мога да ви опиша каква смрад и мръсотия. Ресурсите ни стигнаха до там, че взехме 12 котки, които по-късно бяха осиновени в Швейцария. Разбира се, не след безумни скандали с бабичката. Тя просто не искаше да ни даде котките. Имахме подкрепата на съседи и всички, само не на синът й, живеещ с нея, пълна откачалка като майка си. Та, разказвам ви всичко това просто за да знаете, че дори и да изтровите или премахнете тези котки, жената за отрицателно време ще събере нови. Колкото до тениите, бълхите отново ще кажа - нито едно животно не понася подобни гадости и НЕ СЕ чувства добре с тях. Това е все едно вие да имате въшки. Същото е. Ще се чувствате ли комфортно? Животните не биха избрали сами да живеят при тези обстоятелства. Градът НЕ Е тяхната естествена сред. В момента котките се увеличават едно заради намаляването на кучетата поради приетата програма, второ че сега е сезонът и на безкрайната върволица домашно родени и нежелани непородисти котета, голяма част от които се вливат в редиците на бездомните и резултатите са такива, каквито са. Щото на българина като му кажеш кастрация и подскача ужилен. Колко по-лесно е просто да си ги народиш, после да ги изхвърлиш или раздадеш на неподходящи приятели, несъзнаващи отговорността и поне 10-годишния ангажимент, който поемат, отколкото просто да кастрираш домашната си котка. Обяснявам това отново с мисълта да ви покажа, че котките нямат вина за това, че са по улиците, за това че носят паразити, за това че няма една организация, която да се наеме с кардинално решаване на проблема със свръхпопулацията, за това че няма нито един котешки приют в София, за това няма законодателство, което да решава проблемите с подобни болни жени (защото това наистина е болестно състояние) и прочие и прочие.

А иначе по темата - аз бих говорила сериозно и твърдо с лекаря с твърда молба да вземе мерки срещу майка си или в противен случай заплашете, че вие ще го направите. Обявете, че явно жената има проблем и трябва да се обърнете към институция, за да помогне с решаването.

# 74
  • Мнения: 2 018
deni_avr май трябва да ти поясня!
При мен няма луди, а малоумни! 2 съседки си изсипват помията от балкона на котките, които после влизат в дома ми, окотват се, спят, разнасят болести и бълхи. В момента съм изприщена от ухапвания от бълхи, които си подскачат от краката на мъжа ми, по моите крака и по краката на трите ми деца!!! Дори в леглото на малкия имаше!!!
Разговарях с тях, но резултата е нулев!

Общи условия

Активация на акаунт