Ужасен проблем със съкооператорка.

  • 14 648
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 30
Разбирам те повече от прекрасно. За мен подобен тип хора, изхвърлящи подобни мизерии и търпящи същото, което и ти (не може нея да не я нападат бълхи и т.н.) са си луди. Кой нормален човек ще го търпи това? Познавам баби, които също се грижат за бездомните около тях (то това е нормално при възрастните хора), но го правят човешки и чисто. Така че явно тази жена си е мърлячка. Мисълта ми е, че ако речем махате всички котки от там, след месец ще е същото. Няма да има оправия докато тази жена е там. Опитали сте с лошо, ок. Скандали и заплахи. Пробвайте обратното - идете на гости на жената, занесете й примерно някакви сладки и помолете да влезете и поговорите. Обяснете й човешки, че имате деца, обичате животните, нямате против котките, но предпочитате да си стоят отвън и за тяхно и за ваше добро. Всъщност може би вече сте пробвали този вариант, не знам.

Къде се развива действието? В София ли е?

# 76
  • Мнения: 2 018
Напротив опитала съм с добро, не с лошо. Поставих въпроса на събранието - обещаха ми и двете, че няма да хвърлят, защото ме разбират!  Crazy
Познай какво стана след една седмица - поглеждат дали съм на балкона, хвърлят и се прибират веднага. Известно време си помислих, че други са започнали да хвърлят храна, защото и двете на събранието бяха категорични, че ще спрат. Но след известно време започнах да виждам - пак от техните балкони по една ръка да изхвърля боклуците си.
Казах им, че ще отровя котките, като си мислех, че това ще помогне - ще съжалят животинчетата. И това не помогна.
А, кажи ми какво да правя!?
Не съм направила нищо лошо до сега на нито една котка, освен да ги гоня от кухнята и стаите. Мъжа ми купи прашка и се опита да ги цели, познай колко е успял, щом всички котки са си налице. То е ясно, че котките не са виновни, но като не мога да се справя със съседите, какво да направя? Предполагам, че ако им е милно и жално за котките, защото ги целим с прашка или заплашвам, че ще отровя, предполагам, че това трябва да спре простите ми съседки!
Нямам друг изход, освен наистина да направя нещо на някоя котка и те да са наясно, че не се шегувам!!!

# 77
  • Мнения: 30
Не може да няма решение на проблема без да се нараняват съществата, които са най-малко виновати. Мисля, че по-горе прочетох, че става въпроса за Пловдив, но не съм съвсем сигурна. Ако сте в София бих могла да дойда да опитам да поговоря с нея от името на еди коя си организация. Ако се намеси друг човек, може би....знам ли....

иначе това - Нямам друг изход, освен наистина да направя нещо на някоя котка и те да са наясно, че не се шегувам!!! Съжалявам животинката, която ще си го отнесе заради тъпотията на хората.

# 78
  • Мнения: 2 018
Варна - мисля, че се разбира от аватара ми.

# 79
  • Мнения: 30
Добре, ще опитам да намеря съмишленик от Варна, който може да дойде да поговори с нея. Предполагам, че ако каже, че е повикан, тъй като вие сте се оплакали и трябва да събере и отведе котките, за да ги приспи, може да се кротне лелката. Дали временно или не, един Господ знае. Така или иначе проблемът ви е тя. Докато тя е там ще имате котки. Все пак е добре и с лекаря да говорите и да му обясните всичко за мръсотията и мизериите. Не знам какво точно може да стори той, но все пак би трябвало да поеме някаква отговорност за роднината си.

# 80
  • Мнения: 607
 
  А аз съм от Пловдив.
Докторът, брат на коткарката, не може да помогне. Говорил е със сестра си хиляди пъти и не може да й повлие. Тя има циклофрения( биполярно афективно разстройство)- редуване на две крайни, полярни настроения.  Когато е в доброто си  настроение тя понякога се съгласява с нас и с брат си. Обещава да не храни котките на двора и след половин час или на другия ден- пак същото. А когато е в криза, само една дума да й кажеш, без значение за какво се отнася, почва да крещи.
  Почвам да си мисля,че единствения изход е принудително психиатрично лечение за жената.
Съгласна съм, че проблемът е с жената ,не с котките. Затова съм озаглавила темата` проблем със съкооператорка` а не проблем с котки. Те, котките за нищо не са виновни.
  
  deni_avr , в Пловдив няма ли подобна на Вашата организация, която да помогне?
  Вчера , дошла една инспекторка на проверка по жалбата ми. Нас ни нямаше в къщи. Пък не се сетих да напиша в жалбата номерът на джиесема ми, а съм писала дом. телефон. Тя звъннала в къщи, нас ни нямаше, дошла , проверила и установила ,ЧЕ НЯМА КОТКИ НА ДВОРА, НИТО ЗАМЪРСЯВАНЕ. Аз й обяснявам после по телефона че, че в МОМЕНТА не е имало , защото са улични котки, обикалят из квартала и идват  ,когато коткарката изкара помиите с яденето.  Инспекторката каза:` Еми , аз не видях нищо. Не мога да си измислям в доклада`. А кажете , има ли управия в тази държава?
  

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 13:40 от Танюшка

# 81
  • Мнения: 607
deni_avr ,
  Ти май бъркаш двата случая- моя и на БО.

# 82
  • Мнения: 2 018
Танюшка извинявай, че се намесих в темата ти. Не можах да се стърпя, защото само хора, които не са го изпитвали се опитват да ни съдят за намеренията ни!
Наистина объркват двата случая.
Както и да е, абстрахирайте се от моите писания.

# 83
  • Мнения: 30
Ох, да, объркала съм ги.

За Пловдив - има организация, ще говоря с тях. Жалко е и за жената. По принцип съм жалостив човек и относно хората, най ми е жал точно за психично болните, живеещи в някаква тяхна реалност, кой знае какво става в главите им. Та, за проблема - ще се обадя на пловдивското сдружение, вероятно ще откликнат, но това, което могат да направят е да дойдат и говорят - веднъж с добро, веднъж с лошо. Дори и да приберат животните (като не знам къде ще ги дянат, защото легален приют за котки в БГ все още няма) то едно коте да се появи отнякъде, а и може би не само коте, то проблемът ще рецидивира.  Щом жената действително не е добре с акъла, не знам какво или кой би я спрял. По принцип най-редният вариант е жената да си постъпи в болнично заведение където да изживее остатъка от дните си спокойно, без да пречи на обществото. Естествено това се случва в едни по-бели страни. Нали знаете, че развитието на една държава се познава по това какви грижи тя полага за възрастните, болните и животните. Тоест колкото по-напред е държавата, тези социални слоеви са по-обгрижени, а отношението към животните и околната среда/природата като цяло е доста по-завишено.

За проблема във Варна - тази госпожа там на свой ред няма ли и тя роднини, които да говорят с нея? Заплашете я, че ще извикате организациите, които са казали, че ще вземат котките и ще ги приспят. "Така правят", кажете. Ако тази е с акъла си, предполагам, че ще се стресне. Общувала съм с подобни хора, да, няма оправия. Трябват железни нерви, че освен всичко друго те си падат и нахални. Но все пак не може да няма решение.

# 84
  • Мнения: 607
Танюшка извинявай, че се намесих в темата ти. Не можах да се стърпя, защото само хора, които не са го изпитвали се опитват да ни съдят за намеренията ни!
Наистина объркват двата случая.
Както и да е, абстрахирайте се от моите писания.
  Бо_ , няма проблем. Двете истории могат да вървят успоредно. Даже те моля- продължавай да пишеш. Нека всеки който има подобен проблем, да  не се колебае да пише.
   Последни новини. Дано не съм ви станала досадна вече.  Докторът ( братът) дойде да ни каже, че не е против нашето семейство  newsm78 и че вече няма да има котки на двора.Което ми прозвуча като поредното замазване и измъкване. На него му  е писнало от нея, защото тя тормози и майка им. Въобще объркана история. Дано това наистина да е краят. Но да ви кажа, не вярвам. Затова си мисля,че ще прибягна до услугите на  deni_avr  и тяхната организация.
 deni_avr , ще изчакам известно време , защото този път братът наистина се кълне ,че котки повече няма да има  и ако не си спазят обещанието , може ли да ти пиша на лични бележки, за да се уточним как могат да помогнат твоите колеги от Пловдив?
 Благодаря на всички, които помогнаха със съвет, с информация или просто изразиха съпричастност с проблема ми, който се оказва ,че е проблем на мноооого хора.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 07:25 от Танюшка

# 85
  • Мнения: 426
Танюшка,прочети това,вярвам ще намериш решение на проблема.Наистина ако всички съседи са съгласни може да я изгоните.
http://www.dnsk.mrrb.government.bg/zakoni/z19.pdf

# 86
  • Мнения: 2 018
Нали ви казах, че може!
 
ІІ. Общо събрание
чл. 4
13. Приема решения за изваждане от сградата на собственик на етаж или на част от етаж съгласно чл. 45 от Закона за Собствеността.

Чл.45.
(1) Собственикът на етаж или на част от етаж се изважда от сградата по решение на общото събрание:
а) ако използува или допуска да се използуват неговите помещения по начин, който излага сградата на опасност от пожар или от значителни повреди;
б) (изм.,ДВ,бр.33 от 1996 г.) ако систематически нарушава правилника или решенията на общото събрание за вътрешния ред в сградата или добрите нрави.
(2) Общото събрание може да вземе решение за изваждане само след като собственикът е бил предупреден писмено от управителя, че ще бъде изваден от имота и ако и след това предупреждение не е прекратил нарушението.

Гласувате на събрание забрана за хранене на животни в двора /стига двора да е ваша собственост/ и я предупреждавате писмено.  Peace

# 87
  • Мнения: 1 749
Никой не може да извади собственик от имота му!Ако ще и с решение не на общото събрание,ами на институцията ,която е по-горе-управителния съвет.Аз също съм се занимавала с това.

Макар,че го пише в закона,това си остава нещо неизпълнимо.......

В моя случай ставаше въпрос за нагли съседи над нас,които направиха 3(различни по степен)пожара,две наводнения(бая тежки),постоянно държаха телефона си отворен,за да попречат на дуплекса да го използва(става въпрос за друга жена от входа),хвърляха от терасата ....няма да споменавам какви работи.....Пробиваха си периодично стените с бормашина,когато решат,че детето ми спи,и такива ми ти работи.Малко оффтопик,но описвам случая,за да докажа,че това "собственика се изважда от етажната собственост "е нещо реално Неизпълнимо.

По темата- deni_avr е дала достатъчно съвети....

# 88
  • Мнения: 2 803
Танюшка,а защо не вземете да снимате Коткарката и подопечните й в момента,когато ги храни и да ги занесете на инспекторката,за да се убеди, че има проблем. Както и оставената храна и "екстрите" от храносмилането...

# 89
  • Мнения: 2 803
И още нещо се замислих - след като е освидетелствана, че има циклофрения, то не е ли възможно да бъде настанена в съответно заведение... Уви, не зная какви са постъпките по такава процедура. Мже би братът ще има добра воля, след като и майка им е потърпевша.

Общи условия

Активация на акаунт