Бебета ЮНИ 42

  • 13 167
  • 298
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 743
Рони, аз такива предменстурални болки имам от поне 1 седмица. Така, че не се притеснявай може и при теб да не означава, че моментът е настъпил. Мен ме понаболява обикновено вечер и като се наспа на сутринта и после целия ден никакви признаци.

Аз съм съгласна, че всяко раждане е различно и още повече вярвам, че е изключително изживяване за всяка жена, макар и болезнено. Но както писах и преди, предпочитам да знам какво да очаквам, ако е възможно newsm78.

Например, сега говорих със сестра ми, нали и тя е с тесен таз, та да посъбера малко информация, как е било за нея раждането. И все пак знам, че моето раждане едва ли ще протече по същия начин като нейното. Остава ни само да чакаме раждането да започне и за нас...

За епидурала, аз засега съм решила без, пък ще видим.

Марвеле, за корема след раждане - аз пък съм се приготвила за най-лошия вариант, да ме изпишат с корема с който съм влязла hahaha, макар че всички казват, че ще се прибере малко. Даже съм инструктира мъжа ми да ми купи голям букет специално за корема, та да изглеждам добре на снимките hahaha /макар че не вярвам тогава да ми е до снимки/

# 256
  • Мнения: 13
Трънче,наистина като се стигне до напъните не боли(това по мои преживявания)Напъвах 40 мин.без грам болка.С последното само малко не съм съгласна-на 2см имах такива напъни,че мислех,че бебо всеки момент ще изхвърчи.Но пък случаи и теории разни....

# 257
  • Мнения: 1 404
Всички казват че уж стигне ли се до напъните, най-лошото е минало - много жени чувствали облекчение даже, не болка. (Мамите дето са раждали естествено да кажат така ли е... Майка ми понеже ме е избутала за 5 минути точно, каза че през тази последна фаза никаква болка не е усетила, но и при нея е минало много бързо...)



При мен беше точно така,след контракциите напъните ми се видяха като детска игра Grinning

# 258
  • Мнения: 616
А и наистина последно, оффиоли - чувството да напъваш започва при 9-10 см, не 6-8  Peace
Аз за медицински неща не споря Simple Smile Казвам това, което научих на курса за подготовка - че при 6-7 см започват първите усещания за напън, но те не са "реални" и не трябва да се напъва. Трябва да се чакат тези истински напъни при 10см! Е тогава се ражда за 5 минути Simple Smile Ако почнеш да напъваш преди да му е дошло времето - дълги усилия, умора, разкъсвания и тнт... Затова е много важна акушерката, за да ти каже как да задържиш Simple Smile  Моята сестра е родила с три напъна точно! имала едно малко разкъсване, понеже като са й казали да спре да напъва, не е знаела как! Иначе вероятно и без него щеше да е  Peace

Ех, днес нещо пак ни изби на тези теми... май да спрем а  Mr. Green че пак ме подхваща нервата  Crazy

# 259
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ето ме отново тук! Бяхме на разходка с Ивайло, пече ме слънцето, изгоряла съм "на потник", уморена съм и съм ужасно нервна от непоносимата жега.
Сега Ивчо спи, а аз ще ви разкажа пък ние как се забавлявахме днес на празника.
Участвах в едно състезание за бременни, което беше организирано от тукашен магазин. Трябваше да заредя стерилизатор #Crazy А аз дори не бях виждала отворен такъв уред. Ужас! Застреляха ме с тази задача. И естествено наградата беше за този, който е и най-бърз. Ами наредих някак си шишетата и бибероните, обаче се оказа, че нещо не съм изпълнила както трябва. Т.е. аз ги наредих шишетата надолу с гърлото, а бибките махнах от капачките и ги наредих отгоре. Оказа се, че капачките на шишетата си остават върху биберонките и по този начин се стерилизират. Сега, на път за къщи, се замислих - защо най-откритата част на шишето, а именно биберонката, остава покрита с капачка? Незнам принципа на работа на стерилизатора, признавам си, че не съм ползвала. Обаче ми се струва, че бибероната на шишето най-старателно трябва да се стерилизира! newsm78 А как струята вода /поне така мисля, че работи този стерилизатор - с вода. Или се бъркам?/ ще мине през капачката, за да измие биберона?! newsm78 Ей, такива мисли ме вълнуваха Grinning! Е, получих и аз поощрителна награда - шишенце и залъгалка. Отделно рекламни материали от АВЕНТ и още една залъгалка...
А синът ми горкия много срамежлив. В нито едно състезание, организирано за децата, не посмя да участва. Чак ме е яд, че не се поотпусна малко. Беше се лепнал за мен и не ме пускаше от ръка. Малко темерутче го раздава... Sad

Нещо май и при нас ще завали, като гледам какви гръмоносни облаци се задават.

Аз пък защо не си спомням с първото ми раждане контракциите да приличат на менструални болки? newsm78 Имах стягане на корема през определен интервал, което стягане ме накара да посетя болницата. И накрая имах една много силна контракция, която тръгна някъде отдолу, премина през целия корем, за да завърши в кръста.

А, а за корема, бях писала някъде назад, че мислех, че ще изляза с най-плоския корем на света. Дори когато родих, почти бях сигурна, че толкова много съм отслабнала, нали няма огледала в родилното. Е, не ми стана приятно, когато погледнах истината в огледалото вкъщи, ама пък мисля, че бързо изчезна коремчето ми. Може би за месец-два най-много. Ама май при всеки е индивидуално.

Марвеле, твоята Марина много сладка! И как се е усмихнала на една от снимките! Пу-пу

Аз пък имам проблем със сайта на Снимка.бг. Изхвърля ме от Опера-та и трябва да отварям Експлорер-а, за да разглеждам снимките.

Хайде, за сега спирам, че как съм се "разбъбрила" Crazy

# 260
  • Мнения: 657
Замислям се за епидуралната, хем не ми се иска, хем пък ако наистина улеснява защо не..  Thinking На следващата визита ще поразпитам моя доктор аз, да видим дали ще наклони везните нанякъде  Grinning
Имам подозрения, че мойта мома пак се врътна с главичката надолу, но не смея да се радвам вече след последната шега, която ми изигра  Mr. Green В четвъртък ще я видим..  Heart Eyes Не че толкова ме е страх от секциото, но искам да родя нормално, искам да ми падне тапата, да ми изтекат водите, да усетя контракции.. Иначе някакси имам чувството, че ще изпусна много от това, което природата е нагласила да се случва  Crazy

# 261
  • Miami
  • Мнения: 413
Трънче, тенкю за по-точните  разяснения    bouquet 
...на 2см имах такива напъни,че мислех,че бебо всеки момент ще изхвърчи.Но пък случаи и теории разни....
miloni това напъни ли са били или контракции  newsm78


Оле, днес съм голяма досада във форума, но малко ми е скучно и все повече си мисля за раждането, пък няма с кого да споделя. Извинете ме, моля!

# 262
  • Мнения: 233
Sleeping Beauty тя упойката може да се сложи на 8 см, но може да те хване и след като си родила вече  Mr. Green За това не искат да ги слагат на толкова голямо разкритие.  Peace
Кори, може би е така наистина. Аз се изказах от личния опит на една позната тук, която роди наскоро. Имаше 8 см разкритие, беше на система (преносваше вече доста) и въпреки всичко я е хванала упойката. Може би зависи от анестезеолога и колко добре умее да дозира, идея си нямам Simple Smile  Peace

Рони, аз такива предменстурални болки имам от поне 1 седмица. Така, че не се притеснявай може и при теб да не означава, че моментът е настъпил. Мен ме понаболява обикновено вечер и като се наспа на сутринта и после целия ден никакви признаци.
Аз съм съгласна, че всяко раждане е различно и още повече вярвам, че е изключително изживяване за всяка жена, макар и болезнено. Но както писах и преди, предпочитам да знам какво да очаквам, ако е възможно newsm78.
Ох  ooooh! , и аз съм с такива болки вече няколко поредни нощи. Събуждам се от тях и място не мога да си намеря... За жалост, ще чакам до четвъртък, когато ми дойде реда за консултация и тогава чак ще видим какво е положението.  Confused
И още нещо, аз също съм като теб - искам да знам предварително, какво ме очаква.
маргарет, добре си се завърнала вкъщи!   bouquet

# 263
  • София
  • Мнения: 226
Да се изкажа пак - то и при секцио има някак си момента на "раждане" точно. В смисъл режат, правят, струват - то отнема време докато стигнат до матката, поне при мен така беше, и анестезиоложката в един момент ми каза - сега ще ти вадят бебето и ще те понатиснат, и те натискат точно под ребрата и то силничко и то се ражда и проплаква. Аз в първия момент им казах, че не искам да я виждам веднага - незнам - нещо ми стана, страх ме хвана може би, но ми я показаха цялата омазана в нещо бяло и аз като ревнах, ама рев ви казвам - много нетипично за мен. Та има го този вълнуващ момент и при секциото - не сме ощетени съвсем откъм изживяване.

Добре завърнали се на margarete и бебе Радина Simple Smile

# 264
  • Мнения: 279
Марвеле, колко време след операцията почна да се чувстваш добре? След колко дена и как беше още в самото начало като излизаше от упойката ?
Много ми е интересно при теб как е било! Вече нямам търпение да идва и нашия момент Crazy
Интересно ми е също дали на теб някой сега ти помага... Сама може ли да се справяш, че моята майка само около 10тина дена след като ме изпишат ще ми помага. Надявам се да са ми достатъчни и после да мога да се оправям сама !


ПП. Слийпинг как го турна тоз голям аватар! Май не се е усетила!

# 265
  • Мнения: 616
айде за скучаещите една тема от форума съвети към младите булки
тези, които вече са я чели, да ми простят Simple Smile

# 266
  • Мнения: 13
Кори,със сигурност бяха напъни.Едновременно имах и напъни и контракции на 1,5 мин(така че усетих разликата м\у двете),но разкритието не идваше.Акушерката постоянно ми се караше да не напъвам,но натиска си идваше спонтанно и не можех да му противодействам.

# 267
  • Мнения: 13
сега да не реши някой че се заяждам - нищо подобно. Чисто любопитство:
Доказано е че разкъсванията зарастват по-лесно от разрязването. Но на самите лекари им е къде по-лесно да зашият един прав шев отколкото не знам си колко разкъсвания.
Трънче сигурна ли си? Не съм чела инфо по този въпрос но на курса на който аз ходих медицинско лице каза точно обратното. А и на мен ми се струва логично да е обратното newsm78. Иначе и аз съм на мнение че малко доста профилактично режат нашите мили доктори

# 268
  • Мнения: 616
сега да не реши някой че се заяждам - нищо подобно. Чисто любопитство...
... Иначе и аз съм на мнение че малко доста профилактично режат нашите мили доктори
   Ами то именно от тези доктори ще чуеш изказванията за зашиването  Mr. Green
И аз съм далеч от заяждането, обсъждаме си тука просто, нали така Simple Smile
 Peace

# 269
  • Мнения: 13
Бързо включвайте на Нова да чуете Масларова какви ги плещи! smile3532
НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ЗА ХОРА СЪС СЛАБИ НЕРВИ! #2gunfire #2gunfire

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт