За спазването на правилата за движение

  • 1 518
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
- Аз се запътвам да пресека с количката на пешеходна пътека на кръстовище. В този момент пред мен точно върху пешеходната пътека, на кръстовище, паркира микробус. И шофьорът ме гледа като треснат, защото му се разкрещях.
- На тротоар /!!!/ до банка абсолютно всеки Божи ден има паркиран автомобил, пак пред пешеходната пътека. Откакто съм родила и всеки ден излизам с количката и минавам оттам, сиреч от една година, колата си е винаги там през деня. Място за минаване - силно ограничено.
- Друг случай - паркиран автомобил на тротоар отново. Почти му отнесох огледалото и алармата се разпищя. Защото едвам минах с количката между колата и сградата. Ще ме извини шофьорът, дето заради неговия кеф ще сляза на пътя с количката. Хич не ме интересува.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 502
  По тази тема не мога да говоря,мога само това вече да правя : #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Mr. Green Mr. Green smile3511 smile3511 newsm61

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Почти по темата:
http://www.dnes.bg/article.php?id=52265
Тази жена най-вероятно е майка... непосредствено до този блок е 96-то училище и е повече от ясно, че на такова място трябва да се шофира с повишено внимание.
Не мога да се начудя на кретените, които свистят с гуми, из малките квартални улички  Twisted Evil.

# 18
# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние във фирмата на такива им лепим едни "любовни" бележчици. Повече не спират, където пречат, че не се знае следващия път дали само с бележка ще се разминат, щото си имаме едни такива машинки с големи шипове отпред и не се знае къде ще замъкнат автомобила.

# 20
  • Мнения: 1 172
У нас мъжът ми каза, че съвсем съм изперкала!
Мъжът ти ще каже или ще си помисли същото и ако е на мястото на шофьора, а друга е потърпевшата. Не виждам никаква разлика в мисленето му и на този, който те е ядосал.  Та кой трябваше да спазва правилата? Как тъй все не ни спират на пешеходни пътеки и все други са ни  виновните? Ами тези дето не ни спират, са нечии чужди мъже, вероятно бащи. Вероятно и нашите мъже, и ние,  не спираме на други пешеходци. А децата ни не са просто пътници на задните седалки - те попиват всеки детайл от нашия личен пример. Някъде от там трябва да почне промяната, че да е по-осезаема.
На въпросите ти:
1. Хубаво е , че се ядосваш. Но не е хубаво, че реакцията ти стига само до там.
2. Да прочетеш закона и да си информирана кое паркиране е неправилно. Да се обадиш в КАТ и да съобщиш, че съседът ти или някой си там непознат е паркирал неправилно и ти пречи.

# 21
  • Мнения: 2 005
Мои анонимни съседи се справиха с друг наш съсед, на който по цяла нощ му пищеше алармата по следния начин - Поставиха му писмо с текст:"Оправи си алармата, да не ти я оправим ний! - От недоспалите съседи".  bouquet Измисли нещо подобно, от което ще има резултат, а най лесно е да се обаждаш всеки път в КАТ, докато на някой най - накрая му писне и вземе мерки.

# 22
  • Мнения: 482
*SV* ,да, и моят мъж така реагира,когато му правят забележка.Аз ЗНАМ, че това паркиране е неправилно.
Вчера бусът не беше там Grinning

# 23
  • Мнения: 4 585
При неспазване на правилата ползвай опция информирай модератор.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако не се лъжа силно, тел. е нещо като 85555... абе, някъде в цялата работа още цифри би трябвало да има. Това е в общината, кажи номера на колата, часа, къде е тръшната, поискай да я вдигнат или поне "скобират"...

Общи условия

Активация на акаунт