Комбинирана количка - каква ще ми препоръчате?

  • 4 998
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 631
Аз съм с Cangaroo Cruiser ,но понеже съм я ползвала само 2 дена , не мога да дам много точна оценка.Като общо ,за сега ми харесва и съм доволна Simple Smile Струва 280 лв.

ние сме с такава от 2 години и 2 месеца - не е мръднала, единствено че е тежка, но е супер стабилна, маневрена  Peace

само дето е доста тесничка...особено като малко порасне детето или е по-едричко....

алекс на 2 години е 17 кг и 97 см - не е от най-дрбните - идеална му е все още, даже скоро спа в нея  Peace

# 31
  • Мнения: 8
Здравей, на първо място искам да те посъветвам наистина да се съобразиш с фактори като тегло / къде живееш - ако нямате асансьор ще трупнеш мускули доста бързо  Wink ,  дали може да се управлява с една ръка - двойните дръжки не са подходящи ако бебчето се разплаче и трябва да го вдигнеш насред улицата и да продължиш да тикаш количката. Помпащите се гуми са много по-добър вариант, но аз закъсах, защото помпата от колелото не става и трябва да идеш до бензиностанция да си ги напомпаш  Crazy
Обръщаща се дръжка е голямо предимство, когато слънцето се измести, двойните колела, поне за мен, са крайно неудобни - въртят всяко накъдето реши - сестра ми имаше с такива - виждах се в чудо.

Аз ползвам Кенгуру Карера - хубава и здрава и много ,ама много маневрена и лесна за управление с една ръка, вози сравнително меко. Има голям, но малко неудобен багажник.Количката не е от най-леките, но сама жена се справя, а и много лесно можеш да разкачиш металната конструция и да пренесеш първо нея, а после и коша с детето, ако си по -слабичка или след секцио, например...е, идва малко тежичка, ако трябва да я пренасяш на ръце - аз съм сама през деня и го усещам сериозно, особено като се върна с кош, пълен с покупки и нервно бебе, неразбиращо от "изчакай мъничко, маменце, моля ти се" Laughing

от family.bg излиза 385 лв. - в цената влиза всичко, което е описано - зимен и летен кош, дъждобран, дюшече; двата коша са големички и удобни.

Доволна съм от нея, но погледни и българските , на Мони - наживо изглеждат добре, а като цени са без конкуренция. Практичен съвет е и за Продавалника, макар новото да си е ново.
Успех с търсенето

# 32
  • Мнения: 488
Ние се спряхме на Чиполино-Алекса Rolling Eyes newsm78Стар модел е и бих казала доста тежка-16 кг Sad,но иначе отговаря на всичките ни изисквания-маневрена е,вози много меко,с голям кош,чупеща се дръжка(за нашия асансьор това е мн.важно).Все още не сме я купили-250-260лв. е,ако излезе нещо по-интересно...колебая се още!http://www.chipolino.com/catalog.php?lang=bg&category=160&type=1

# 33
  • Мнения: 454
[Мисля и за "Рапидо" на Чиполино http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 3/products_id/806
Или http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1201
Боже! Объркана съм!  Confused

Аз съм с Рапидо и съм страшно доволна. Количката е доста лека в сравнение с другите комбинирани колички, само 8 кг, много е маневрена и има всички аксесоари (чувалче, дъждобран и раница), които са ти нужни. Виждам, че напоследък са добавили и кошница за кола, което е супер, а цената с нея отговаря на твоите изисквания. Мисля, че няма да съжалчваш, ако се спреш на този модел.

# 34
  • Мнения: 814
Аз съм доволна от нашата - Peg Perego Pliko P3  Peace

 И ние бяхме с такава количка Peace. Страхотна е,  но е малко скъпичка. Аз продавам моята, ако някой прояви интерес Wink

# 35
  • Мнения: 32
 И ние имаме проблем в избирането на количка. Бебето се очаква октомври месец. Проблема е, че живеем на 4 етаж без асансьор. Иска ми се модел със кош за новородено който се маха, за да мога да свалям първо долната част на количката, а после да сваля и бебето което съм приготвила вече в коша.
Харесахме новия модел на Чиполино Ръш
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4066
Притеснява ме само, че на летния вариант не пада само гръбчето, а заедно с него се повдига и седалката. Както е и при летния вариант на Джема.
Април - май живот и здраве бебето ще е на 6-7 месеца и се притеснявам дали ще е удобно веднага на този летен вариант с такова полужение на гърба.
Дайте ми съвет моля. Цената до която се спираме е 400лв тъй като ще я купуват моите родители.
Благодаря предварително.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 133
Аз не ги харесвам тези колички, които им поляга целия кош...особено при чиполинките ми изглежда дкато съм виждала доста дълбок и бебето вътре много неестествено стои...
Лично мнение.

Няма ли как да даржите количката някъде долу...кола? Гараж? нещо такова.....
А и да ти кажа - плана ти ми е малко безумен. имахме една съседка, та майка й (или свекърва не знам точно) всеки път като се прибираха и излизаха й помагаше именно едната носише рамката, другата коша, защото не се побираше в асансьора количката....
А ако нямаш помощ - аз лично никога не посмях да оставя детето само в къщи пък макар и за 5 мин....параноя съм си....
Аз бих предпочела една принципно по-лека количка, която на почивки да си я качвам.....

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 11:11 от Angel_Dust

# 37
  • Мнения: X
Такааа, доста опит имам с количките и фактора 4-и етаж без асансьор. Значи с каката имах Pepino - ей няма такова возене, просто идеална за новородено, с големи гуми, проходими, но дотам. Тежка, не маневрена и дете, което не е много стабилно в седянето т.е периода 5м. - 9м.  не се чувства много удобно, тежи, та се къса.  Сега съм с Виктория на Cangaroo, също е тежичка, но май това е единствената забележка. Това с "лека количка да си я вдигам" хич не си го мислете. И аз го мислих сто пъти, ама детето, като стане 8 -9  кила и ти стига, дрехи, багаж и най-леката количка си е живо наказание. За това или долу във входа през деня, заключена или не, ако самия вход се заключва, или на задни гуми и до горе. Хубаво е предните гуми да се въртят, а задните да са динични и по-големи, за да е проходима. Всъщност колички с четири двойки колела за мен не са опция, защото предвижването с тях е кошмар. Само веднъж излязох с такава и на другия ден я продадох. Та така, аз мога да препоръчам Викторията, коша също е по-дълъг и по-широк от масово продаващите се в момента. Мога да кажа, е е здрава, защото я взех втора ръка, та е ползвана една година преди мен, а аз и взимам душата  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 32
Ами няма къде да я държим. Входа не се заключва и да го заключа някой след мен пак ще го отключи  #Cussing out
Иначе за оставянето на бебето и аз се притеснявам разбира се. Мисля да пробвам както е писала pandora да се качвам и слизам с нея на задни колела. Ръш-а е точно с такива по-големи колела. Иначе нямам нито свекърва, която да си стои у дома нито майка ми има възможност. Само евентуално да карам някоя комшийка да пази бебето. Направо не ми се мисли  newsm78 Доста трудничко ще е.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 133
Аз лично бих си купила една лека количка, евентуално да се свива с 1 ръка  и кенгуру...та бебето по стълбите в кенгуруто, а количката сгъната отделно.....и възможно по-малко багаж...абе не знам...мен това тътрене по стълбите никога не ми е било удобно. Особено нагоре. А и е кофти за количката, еле пък ако си вземеш чиполино, които здравината им е въпрос на късмет (казвам го въпреки , че съм ползвала - едната комбинираната имахме късмета да е здрава, а лятната след година употреба просто се разпадна.....)

Единственото тъпо е ако бебето спи.....

# 40
  • Мнения: X
Аз си заключвам количката със заключалка за колела. Можеш да си вземеш и така ще можеш да качиш количката когато ти е удобно, или да я качиш само един етаж и да я заключиш на парното, или да я прибираш само вечер - аз така правя.

# 41
  • Мнения: 1 483
Аз бях с Кангару Виктория и съм страшно доволна,малко е тежичка ,ама е супер!!!!!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също живея на 3-ия етаж и нямам асансъор.Първата количка беше на Чиполино с кош за новородено.Първо пробвах да свалям количката и после бебето със зимния кош,ама нещо ми дотегна този кош само да го откачам и закачам.Започнах да смъквам първо цялата количка,а оставях беба в креватчето си горе.Гледах със сигурност да е спокойна,за да не реве докато ме няма и да се захласне нещо.Оттогава насам процедирам само така,първо количката,после детето.Сега с леката лятна количка започнах да я смъквам с малката надолу,обаче върши работа само на слизане.На качване нагоре си е зор.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 133
Аз чесно казано поне с лятната от около година и половина като беше го пусках да си катери стълбите сам...а аз си качвах празната количка(при нас има асансьор, но имам 2 полу етажа стълбидо асансьора и горе от него до къщи)

# 44
  • Мнения: 48
Аз ползвам комбинираната количка Пуки на Чиполино  http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3876
Определено е една от най-леките колички(имай предвид, че триколките поначало са по-тежки-в случай, че си харесала такава). Не е луксозна, но ми е удобна и доколкото забелязвам по разходки, предпочетена е от доста мами. Ще ти върши работа през първата година.
 Но не си купувай столчето http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 4/products_id/816. не можеш да го ползваш до 3 месец- не е помислено както трябва, на бебето не му е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт