Неприятна миризма в пералнята

  • 20 859
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 163
mimatta - това е ОК.

Но и аз имам една препоръка. Натопете гумено съединение във белина и гледайте какво става.  Twisted Evil

Обаче как да го натопя  Shocked и нали става въпрос за това, което е около барабана и уплътнява вратичката. Аз си мисля, че не мога да го вадя, щото съм го оглеждала и съм си го мислила същото, не мога ли да я изкарам и да я накисна в нещо.... #Crazy

# 31
Ползвам продуктите на Амуей и от опит ще Ви дам един съвет. Един или два пъти в месеца, наред с дрехите, прахта и омекотителя в пералнята поставям и 2-3 капки ЛОК. Има страхотен ефект - превантивно за почистване на  котлен камък , а пък за разни миризми и дъх и дума да не става. Може да опитате и ще се радвам да сте доволни !

# 32
  • Мнения: 1 195
И аз имах подобен проблем, но с доместоз за момента контролирам нещата.
Но имам един въпрос как да извадя това поставката за прах? Пералянта е Индезит, но не успявам да я извадя.
Предишната ми пералян е Зануси и се вадеше без проблем и редовно си го миех но сега не става и се вбесявам  Twisted Evil Twisted Evil

# 33
  • Smallville
  • Мнения: 994
Mpulle,и аз не мога да си извадя чекмеджето,моята е Аристон .Все се каня да питам в магазина,от където я купих,но ми е далече и не ми се ходи само за това.И си бъркам с една гъбичка и докъдето стигна.Това с доместоса ще го пробвам и аз.

mimatta - това е ОК.

Но и аз имам една препоръка. Натопете гумено съединение във белина и гледайте какво става.  Twisted Evil

Обаче как да го натопя  Shocked и нали става въпрос за това, което е около барабана и уплътнява вратичката. Аз си мисля, че не мога да го вадя, щото съм го оглеждала и съм си го мислила същото, не мога ли да я изкарам и да я накисна в нещо.... #Crazy
Шани иска да каже,че ще се разяде уплътнението

# 34
  • Мнения: 2 323
С Доместос си пера белите неща и чаршафи и съм много доволна.

А след това переш ли ги с прах?  Shocked Или само на Доместос остават....

миматта - колко Доместос сложи за дезинфекциращата програма? И на каква програма и Т сложи преалнята?

# 35
  • София
  • Мнения: 15 460
С Доместос си пера белите неща и чаршафи и съм много доволна.

А след това переш ли ги с прах?  Shocked Или само на Доместос остават....
Не е само с Доместос, слагам си прах,като го отмие водата сипвам малко доместос, а си има и омекотител в другото отделение.Така хем се избелват, хем се дезинфекцират, хем миришат хубаво после.Но само чаршафи и кърпи, детски неща не пера така.

# 36
  • Мнения: 163

миматта - колко Доместос сложи за дезинфекциращата програма? И на каква програма и Т сложи преалнята?

Сложих малко доместос в гуменото уплътнение и изсипах през чекмеджето още, но точно колко не мога да кажа, но не беше и две три капки Wink, доста ливнах. Програмата е за 60 градуса, за около 90 мин. , ако трябва да съм по точна на упътването ми е дават тази програма за смесени тъкани и долно бельо. Най - вече гледах да е по- краткотрайна и задължително с изключена центрофуга. За сега съм доволна и мисля, поне един път в месеца, така да си я дезинфекцирам пералнята.

# 37
  • Мнения: 2 323
Не е само с Доместос, слагам си прах,като го отмие водата сипвам малко доместос, а си има и омекотител в другото отделение.Така хем се избелват, хем се дезинфекцират, хем миришат хубаво после.Но само чаршафи и кърпи, детски неща не пера така.

Първо слагаш да изпере с Доместоса в отделението за праха, после с прах, така ли? Кога поглеждаш дали е отмило....Аз не отварям чекмеджето като си върти пералнята... Rolling Eyes

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Не е само с Доместос, слагам си прах,като го отмие водата сипвам малко доместос, а си има и омекотител в другото отделение.Така хем се избелват, хем се дезинфекцират, хем миришат хубаво после.Но само чаршафи и кърпи, детски неща не пера така.

Първо слагаш да изпере с Доместоса в отделението за праха, после с прах, така ли? Кога поглеждаш дали е отмило....Аз не отварям чекмеджето като си върти пералнята... Rolling Eyes
Пусни програма с предпране. Сложи доместоса (белината) в отделението за предпране. После си сипи прах в отделението за пране и омекотител в мястото за омекотител.

# 39
  • Мнения: 2 323
УУУ, Янтра, жива да си. Laughing Аз понеже с предпране не пера никога и не се сетих, че има и такава опция Simple Smile

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
На Аче автомат - белината си пише и колко да сипеш. Laughing И изчакай да почне да налива вода, да не слиза концентрирана белина към дрехите (предполагам и твоето чекмедже не задържа течности, освен в отделението за омекотител).

# 41
  • Мнения: 2 323
Изобщо не знам какво задържа, аз не отварям чекмеджето, защото я пускам на отложен старт за през нощта и да е готова рано сутрин да я простра. А пък с белина не съм прала, защото нямам една пералня бели дрехи - ако имам за избелване - в легенче, после плакна и бухам в пералнята да се отмирише заедно с другото пране.

НО!!! Няколко пъти ми прави впечатление, че като сипвам омекотител направо изчезва надолу...и аз пак сипвам за всеки случай, че не знам къде се е изтекло....Това не е по темата, ама се сетих.

П.П. Защо не се вясваш при нас? Гледам си 33 г.с. Hug

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

НО!!! Няколко пъти ми прави впечатление, че като сипвам омекотител направо изчезва надолу...и аз пак сипвам за всеки случай, че не знам къде се е изтекло....Това не е по темата, ама се сетих.

И на мен ми се случва понякога. newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 15 460
Първо слагаш да изпере с Доместоса в отделението за праха, после с прах, така ли? Кога поглеждаш дали е отмило....Аз не отварям чекмеджето като си върти пералнята... Rolling Eyes
Не пера с предпране, изсипвам праха и доместоса (една капачка) заедно във второто отделение и пускам веднага водата.Белите неща пера на 90 градуса, но без предпране.От 4 години го правя и нищо и няма на пералнята.

Общи условия

Активация на акаунт