Помощ за Нейка

  • 16 038
  • 347
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 792
Според последното, което Нейка  е казала на Деси- рибка, тя не си иска бебето. Щяла да го остави за няколко месеца, да ходела при бащата в Холандия, да поработели и после щели да си вземат бебето.Луда работа.Аз и Деси вдигнахме ръце от нея.
  Ох и аз следя темата, Нейка не бих искала да я коментирам, не е моя работа, за детенцецето ми е. Защо него остави за осиновяване директно, пълен отказ от родителски права, толкова много бездетни родители чакат. Здраво, бяло бебе (съжалявам, ако звуча цинично, но това е действителността), няма да изкара и седмица без родители.
  Нека Нейка си оправя нейните си бакии и си живее, в нейния си свят, който явно само тя си разбира, но даде шанс на детето.
  Нейка, ако четеш, това, което съм написала, дай възможност, на детето си да отиде при хора, коита са готови да бъдат родители, след като ти не си, ако го оставиш за определен период, така го лишаваш от рано да заживее в нормално семейство, а ти само не си сигурна, какво искаш да правиш, въпреки всичката помощ, която ти беше предложена.
   Съжалявам, но според мен, това е най-добрият вариант в случая Confused.
 

# 301
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Според последното, което Нейка  е казала на Деси- рибка, тя не си иска бебето. Щяла да го остави за няколко месеца, да ходела при бащата в Холандия, да поработели и после щели да си вземат бебето.Луда работа.Аз и Деси вдигнахме ръце от нея. Опищяхме света, то банкови сметки ли не бяха,доктори, квартири, една друга съфорумка и беше накупила тенджери, тигани, джунджурии, телевизор има в квартирата, всякакви грижи - не става и не става. Не мога да разбера какво още иска това момиче?!?Аз бях сложила в попечителски фонд 1000 долара на нейно име, но се отказвам от нея. Тя е неуравновесена, не знае какво иска, глезена, капризна и нахална на всичкото отгоре.
Отказала е да иде в Самаряни, хората не могат да се начудят с нея.
За мен случаят Нейка е приключен. Да се оправя както може. Половин България, колко хора от чужбина скочиха да и помагат, Деси си беше посветила голямата част от времето на нея, Нейка не поема. Интересно ми е само, в родилния дом като откажат да поемат отговорност за бебето и, а това ще стане, на чие рамо ще ревне Нейка.
За да не се чудите коя съм, аз и дадох първоначалният кураж да не си оставя бебето в дом.Следяла съм историята много от близо, наясно съм с всички детайли и заявявам най-отговорно: НЕЙКА,ОТКАЗВАМ СЕ ОТ ТЕБ!


ey,niamam dumi Close,to biva podigravka s dobrinata na horata,ama tova na nishto ne prilicha newsm09

# 302
Мен ме е срам, защото аз съм главната "виновница" за тази ситуация. От мен тръгна всичко. Повярвах и, подадох и ръка, покрай мен колко, колко хора се подмамиха. Истина е, че насила никой не е помагал, всеки има глава на раменете си, по-добре така, ама ми е страшно мъчно.Избрах да повярвам за пореден път и за пореден път съм предадена. Точно така се чувствам, момичета-предадена.
Според Деси, на Нейка извиненето и било, че видите ли, била още малка. Хм, като връщам лентата назад, на нейните години съм имала семейство и дете. Родих синът си на няма 22 години. И отговорности съм поемала и като се разделихме с баща му съм се справяла.Не мисля, че възрастта в случая може да е извинение.
Колкото до осиновяването- ако Нейка замине за Холандия, на мен схемата ми е ясна и аз съм и го казвала- ще и приберат паспорта, ще я накарат да проституира, няма да види ни България, ни детенце повече. как може толкова да не помисли, не знам.Ако бащата искаше да са заедно, нямаше да я кара да заминава в чужбина и да оставя детето. щеше да си поеме отговорностите на момента. Ей, чак бяс ме хваща, като се сетя. Ама как пък не проумее това момиче,  не знам.
Аз спирам до тук. Изчерпах се.

# 303
  • Мнения: 6 206
Също следя темата от начало, но не съм съм писала, защото виждах, че вие момичета сте прекрасни и се оправяте перфектно.
Но сега искам да напиша нещо специално за Нейка:
Нейка,
няма да те квалифицирам и определям, макар че много ми се иска.
Искам само да те помоля да отидеш в някой дом и да видиш как живеят тези дечица, да ги погледаш няколко часа, да видиш колко внимание и нежност получават, колко дълго плачат без никой да им обърне внимание и как след часове спират отчаяно. И когато започнат малко да разбират с каква надежда гледат всеки непознат и как се вкопчват и понякога е необходима буквално сила за да се отделят. Да видиш как ги хранят грубо без да ги докосват, как лежат по болниците с пневмонии и други тежки болести и пак никой не ги поглежда.
Вярвам, че поне за момент ще се замислиш...
Моля те, дай шанс на детенцето да бъде щастливо, обичано и задоволено.
Дали ще го оставиш да си го гледаш или ще позволиш на други хора да го обичат, а вярвай ми такива хора има много, пресен пример са ми едни съседи с бебе на възрастта на моето, но моля те, не го оставяй в дом. Обричаш го на огромно нещастие.

# 304
  • Мнения: 3 777
 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Кажете ми че се майтапите....

# 305
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Бебето се е родило днес в 10 и 5.
Момиченце - 2750 гр.
със сини очи и руса коса.
Имам огромна надежда, че вече е намерило местенцето си в сърцеТо на мама, и опасенията ни няма да се оправдаят.  Simple Smile

# 306
  • Варна
  • Мнения: 956
Да е живо и здраво детенцето и дано да бъде щастливо и обградено с много любов от МАЙКА - независимо коя.

А за Нейка, нямам думи #Crazy
Ако и сега, след като е родила в сърцето и нищо не е трепнало.....по-добре да даде шанс на детето за по-добър живот.
Аз отдавна писах, че не и вярвам и за съжаление се оказах права  Sad

# 307
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Да, наистина, действията й не са разумни.
Но ситуацията е следната - "бащата" й се обажда от Холандия и й поставя следното условие - ражда, и възможно най-бързо отива при него, за да работят и изкарат пари, после се връщат и си взимат бебето откъдето го е оставила. Ако не е съгласна, да не го търси повече. Тя си мислеше, че ще е за добро за бебето - да расте и с двамата. Явно не може да погледне отстрани ситуацията и да види колко е нелепо поведението му.
Фактите ми бяха известни от около 2 седмици, но не писахме нищо тук, с цел да се избегнат отрицателните емоции и безсмислени разисквания, преди крайния резултат да е налице.
Защото в края на краищата идеята е да помогнем на бебето, без значение, че майка му не е от най-трезво мислещите.
А и наистина си мисля, че след като малкото слънчице се е появило, вече нещата стоят по друг начин за Нейка.

# 308
  • Мнения: 2 489
Боже, милото детенце!
Да е живо и здраво на първо място.

Толкова ми става мъчно, че няма накъде...

Дано поне да го остави за осиновяване и да намери добри родители, които ще го обичат и ще се грижат за него.

Ех, сърцето ми се къса. И не съм сигурна, че ако остане при майка си ще е най-добрия вариант.

# 309
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Да, наистина, действията й не са разумни.
Но ситуацията е следната - "бащата" й се обажда от Холандия и й поставя следното условие - ражда, и възможно най-бързо отива при него, за да работят и изкарат пари, после се връщат и си взимат бебето откъдето го е оставила. Ако не е съгласна, да не го търси повече. Тя си мислеше, че ще е за добро за бебето - да расте и с двамата. Явно не може да погледне отстрани ситуацията и да види колко е нелепо поведението му.
Фактите ми бяха известни от около 2 седмици, но не писахме нищо тук, с цел да се избегнат отрицателните емоции и безсмислени разисквания, преди крайния резултат да е налице.
Защото в края на краищата идеята е да помогнем на бебето, без значение, че майка му не е от най-трезво мислещите.

А и наистина си мисля, че след като малкото слънчице се е появило, вече нещата стоят по друг начин за Нейка.

samo che ako ostavi bebeto ne mojete da mu pomognte poveche momicheta :(Ostavili go az sam sigurna,che niama da se varne za nego(cheteiki shto za ptizta e bashtata).Nai-dobre e vednaga da dade otkaza i naistina hora ,koito shte go obichat da mu stanat rodireli.

i vapreki vsichko se nadiavam da ne go ostavi.
sajaliavam,che taka tia podvede vsichki vi i sega vsichki se uprekvat.Nedeite momicheta da s euprekvate,vie napravihte tolkova mnogo za Neika i bebeto.

Последна редакция: пн, 25 юли 2005, 03:09 от Mamma

# 310
  • Мнения: 46 565
Дано майчинския й инстинкт се е появил вече, да й е живо и здраво бебето ....

# 311
  • София
  • Мнения: 7 242
Да е живо и здраво бебчето!

Защо ли не съм учудена от Нейка!? Дано и дойде акъла и или да си наляга парцалите и да си го гледа или да го остови.

# 312
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
егати!
ако не го сика...защо не се свърже с някой във форума за осиновяване???
има толкова хора, които биха го поискали това дете....
Дайте и тази идея поне...
Има ли връзка някой с нея?
Какво е станало с детето?

Последна редакция: пн, 25 юли 2005, 10:30 от Reza

# 313
  • София
  • Мнения: 7 242
Реза, внимавай с предложенията Wink
Още в началото Нейка се обърна с молба да й помогнат да намери дом, където да роди и да остави детето. Никой, ама съвсем никой не  й помогна по начина, по който тя искаше. Всички в купом започнаха да я убеждават да задържи детето, без да се замислят дали тя се чувства готова за майка, дали наистина го иска, дали има реалната възможност да го гледа. Опитах се да изразя мнение, че решението за бъдещето на детето е отговорност само на Нейка и никой няма право да й се меси, защото тя и само тя ще си го гледа и то цял живот. Тъй като всички я убеждаваха да си го гледа, обърнах внимание, че има и друга възможност - да го остави, тъй като детето не е играчка и ако не си напълно убеден, че го искаш и то за винаги, каквото и да се случи, по-добре е да му дадеш шанс да е щастливо с други. Да си оставриш детето поне за мен не е престъпление. На всеки може да се случи да изпадне в ситуация, недай Боже , когато просто не може да поеме такава отговорност. На никого не го пажелавам. Само, че думите ми бяха приети доста зле - имаше намеци, че едва ли не искам да взема детето на Нейка и т.н.
Надявам се и в бъдеще да има толково много мами, готови да помогнат, но също така се надявам и никой вече да не се меси по този начин в най-важните решения на хората. Нека помагаме, когато някой ни помоли, а личното си мнение да пазим за себе си.

Надявам се само Нейка да не остави детето в дом за временно отглеждане, защото ми е е ясно каква ще бъде съдбата му от там нататък.

# 314
  • Мнения: 46 565
Лекси, аз съм на същото мнение, но когато жената не иска детето си. Тя подведе всички майки, че иска да го остави поради една единствена причина: няма къде да живее и как да го издържа. Всички й обясниха, че ако само това е причината може да се уреди и тя прие с възторг варианта! Е, вече е факт и покрива над главата и всичко за бебето, +предложена от няколко майки месечна издръжка.

Нека си го кажем, нейка търсеше някой да я издържа, докато роди, никога не е имала намерение да задържа детето. И когато се уговарях с нея да й нося разни неща за бебето тя не спомена нищо, ден преди да се видя с нея разбрах, че е взела решение да зареже детето преди няколко седмици  #Crazy защо нищо не ми каза тя? Защо не каза нищо на мийките, с които се срещна? Защото очакваше да дадем и пари на ръка сигурно  Close

Общи условия

Активация на акаунт