Помощ за Нейка

  • 16 042
  • 347
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 489
В такъв случай аз също ще гледам да й помогна с каквото мога.
Очаквам вие да кажете де.

Наистина е много хубаво това, дано да е осъзнала, че е майка!

# 331
  • Мнения: 46 573
Браво на Нейка! smile3501
Да й е живо и здраво детенцето, няма да съжалява за това решение  newsm10

# 332
  • Мнения: 60
Само ако знаете какво боди купихме на малката красавица с кака й Йосарян... Пък аз после какви розови чорапки й взех... Simple Smile Simple Smile

Ей, отдавна не се бях чувствала толкова развълнувана!

Малко по малко и Нейка започва да осъзнава чудото на майчинството. От това не й става по-леко, но как грейна цялата, когато докараха количката със сладката кукличка!

Моля се за тях двете!

# 333
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 695
Аз вярвам, че всичко ще бъде наред!  bouquet

# 334
  • София
  • Мнения: 13 217
Момичета, аз досега се въздържах да пиша, но сега не мога....
Наистина ли мислите, че Нейка ще се справи... newsm78. Аз не мисля.... тя изобщо не е готова да има дете... Просто няма представа какво следва сега след като излезе от болницата. Едва ли има ясна представа какво е безсънна нощ, колики, зъби.... аз също не съм имала, но аз съм искала това дете и съм била готова да изтърпя всичко... Докато Нейка като я гледам не знае какво иска по принцип. Дано не се окажа лош пророк, но при първата по-сериозна ситуация с детето ще търти да бяга. Къде къде по-лесно е да отиде при бащата в Испания или там където беше отколкото да носи дете на ръце и да спи по 10 часа на едмицата. Още повече ще е сама... Похвално е всичко, което правите момичета за нея, шапка ви свалям, но какво... ще идете ли да носите бебе на ръце, после ще тичате ли след него и т.н.
Всичко, което сте написали важи за майка, която желае детето си и със зъби и нокти се бори за него, но Нейка определено не е тоя тип, няма какво да се заблуждаваме. Виждах как яростно я защитавахте в началото, после една по една започнахте да се оттегляте, дори и Рибка казва, че я е яд на Нейка и прави всичко заради бебето. Да, ама не можете да извземете функциите на майки. Това може да стане само ако Нейка се откаже от детето и го осинови някой... не вярвам някой да тича до Стара Загора през ден, а дори и да го прави в началото, цял живот ли ще е така..
Искам да ви кажа и още нещо... знаете ли колко дечица седят по домовете без да има отказ от родителите. ТЪези родители няма да си ги вземат, но не им дават и шанс... Достатъчно е да отидат веднъж на 6 м., за да не могат да им се отнемат правата... Това е престъпление според мен...
Ами това исках да кажа...

# 335
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ваче, мила, не се притеснявай предварително. Аз лично се опитах да я убедя да вземе детето - да пробва дали ще се справи, казах и, че не всичко е цветя и рози и че ще е трудно и ако не може да се справи и аз и другите видим, че не се справя наистина и реши тогава да даде детето аз ще я подкрепя в решението и. Смятам обаче че и тя и бебето имат право на поне този шанс да пробват да бъдат заедно. Мисля че тя може да се справи. На мен никой не ми е дондуркал бебето, да не говорим че до шестия месец свекърва ми не искаше да го вземе на ръце защото се страхувала, а живеехме заедно. Почти не ми помагаше за пране и готвене, така че щом аз съм се справила ,защо тя да не може. Тя е, както казах, велик инат и аз залагам на този инат да и помогне да се справи. Ще поживеем ще видим.
Между другото ядосвала ни е, но аз, Деси и Рибка сме до нея въпреки това, с надеждата това малко красиво момиченце да бъде гушкано и обичано от майка си. Няма да се откажа. Не мога да го направя просто ей така...

# 336
  • Мнения: 1 343
Vache абсолютно съгласна съм ... много ме беше яд като гледах Всяка неделя за случая с дома за деца. Как родителите са ги оставили в дом не ги поглеждат но не се и отказват за да им вървят помощите за родители.
В случая обаче сторенето сторено... Вече няма връщане назад само можем да се молим всичко да се нареди за бебата / да е жива и здрава / и дано майка й чрез нея намери по добрата си страна и разбере че вече и се налага да порасне.
Дано след време не обвинява хората че са я накарали да вземе това решение и си е провалила живота и да накаже детето за това / изпитала съм го на гърба си /.
Дръжте ни в те4ение моля ви. За бебчето името на майката нещо ми докарва обриви вече.

# 337
  • София
  • Мнения: 7 242
Дано след време не обвинява хората че са я накарали да вземе това решение и си е провалила живота и да накаже детето за това / изпитала съм го на гърба си /.
Това имах и аз предвид. Не можехте ли просто да й предложите помощта си без да я манипулирате.
Както вече беше написано, никой няма право да съветва майка да си остави детето, но и никой няма право да убеждава едно объркано момиче да го задържи. Намесвате се в решения, които само майката има право да взема. Дали, ако не бяхте толкова настоятелни тя щеше да реши същото? Възхищавам ви се за помощта, която й оказвате и ще й оказвате, но трябваше да се ограничите до това. Препрочитам мненията на Нейка и никъде не виждам..... 

# 338
  • Мнения: 46 573
Трудни са първите дни, издържи ли ги, след тях едва ли ще може нещо да я отдели от бебето  Wink И да не забравяме, че има и бебета като моето- без колики, без рев и за да разбера, че има нов зъб трябва да й препипам венеца  Laughing
Дано се справи  Praynig

# 339
  • Мнения: 60
Както вече обещах, тук повече няма да споря. Особено сега.

Само ще обясня.

Никой не е манипулирал Нейка. Всъщност, затова и бях спряла да се занимавам с нея.
Когато ми каза, че иска да заминава, ми поиска мнението.
Точно тогава се разярих. Тя казваше, че е малка, а аз имам повече опит, затова очаквала да й кажа как е редно да постъпи. Обясних й много ясно, че аз решението вместо нея няма да го взема в никакъв случай! Бях остра и категорична. Изредих й опасностите, които едно пътуване крие пред нея и трудностите, които взимането на детето ще й донесе.
Спрях да й се обаждам.
Не й дадох никаква надежда.
Оставих я сам-самичка.
Сърцето ми кървеше, но от самото начало се стараех да й покажа, че в тази ситуация не може да се облегне на никоя от нас. Че ще си носи кръста сама и решенията ще са нейни. Патерица в наше лице няма да намери.

Тя ме разбра чудесно. Може да е объркана и стресирана, но не е малоумна.

Решението което е взела, не е мое решение. Тя е мислила много, разговаряла е с много хора, включително и персонала в болницата и е стигнала до някакъв изход.
Лично неин!

# 340
  • София
  • Мнения: 13 217
Ваче, мила, не се притеснявай предварително.

Ох да ти кажа, хората са различни.. аз това го казах, защото знам какво е да гледаш сам детето си. На мен наистина никой не ми помага, нито майка ми, нито другата баба, мъжът ми пък не му виждам очите по цял ден и като се прибере детето вече спи... Да, ама поне имам близки хора,  а и съм оправна, рядко се отчайвам от нещо...
Вярно е, че трябва да има шанс да гледа детето си, но това не означава, че ще се справи...

# 341
  • София
  • Мнения: 13 217
Може да е объркана и стресирана, но не е малоумна.
О, определено не е малоумна, просто според мен така й е удобно...

Решението което е взела, не е мое решение. Тя е мислила много, разговаряла е с много хора, включително и персонала в болницата и е стигнала до някакъв изход.
Лично неин!

За болницата колкото и гадно да прозвучи, не мисля, че някой ще настоява да си вземе детето, по-скоро точно обратното... Или просто Нейка, която познавате вие, не е Нейка в болницата... не знам, но си мисля, че момичето разиграва доста добър театър. То не беше едно, не беше второ, не беше трето...
Освен това не се заблуждавайте, има жени при които никога не идва майчиното чувство...
Както и да е, дано не съм права. Да е жива и здрава малката госпожичка и да има щастливо детство и по-хубав живот. Дано майка й да съумее да вземе най-правилното решение за детето си, каквото и да е то!

# 342
  • Мнения: 978


За съжаление и аз мисля като Ваче и като Лекси.
Дано не се окажем лоши пророци.

# 343
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Бях си обещала да не пиша известно време в тази тема. Няма да споря със никой кой кого маниполира- недоволни ще има винаги- това е ясно. Като искаше да си остави детето -защо ще си го оставя, сега като иска да го вземе- защо ще го вземе- няма да се справи.
Все едно. Днес ми се случи нещо което ме разстрои и ревах като магаре пред Тина Киркова. Нейка още вчера в присъствието на Деси е казала в детско отделение че ще си вземе детето. Детските на етажа на който лежи тя и казват че детето се храни на система и е под наблюдение и че сведения се дават само в 12 в детско отделение което няколко етажа по- долу. Тя е ходила няколко пъти и са я връщали без да и го покажат. Вчера са и го показали за малко, а после като са били с Деси и за повече. Днес ходих при нея и тя каза че пак са и казали да отиде за сведение в 12 часа. Аз отидох и се обадих от телефона на входа в детско да попитам защо не и го дават да го кърми(между другото от снощи вече не е на системи и го хранят с ШИШЕ!!!!). Казаха ми че явно аз не съм в течение на нещата и че тя е питала в началота как да остави детето за отглеждане. Забележете- питала- не е подписала документ или нещо такова. Дори и да реши една жена да си остави детето по закон пребивава в болницата с бебето 12 дни- това се прави с цел тя да общува с детето и ако евентуално реши все пак да си го вземе. Незнам каква е системата за обмен на информация, но тя вчера е заявила пред Деси и една акушерка че си иска детето- днешната смяна не знаеха за това. Казаха че тя не ходела да се интересува от него- което аз съм свидетел не е вярно. Но тя е питала детските на нейния етаж- което не би трябвало да е проблем- а не детските на етажа на който е бебето. На нейния етаж са и казали да ходи за сведения само в 12 часа. Въпреки че тя е ходила и в детското отделение където е детето са я връщали. Пет минути след като ми вдигнаха кръвното - съответно и аз тяхното са благоволили да я извикат и са и казали че ще и го дадат да го кърми в един часа, а после може да и го дадат и в стаята.
Стоях пред болницата с децата и ревях...
Simple Smile А синът ми миличкия ми казва" Не плачи мамо, аз съм тука". И на мен хем ми смешно че тоя малък човек ме успокоява, хем ми идеше да вия...

# 344
  • Мнения: 1 343
Момичета тя ще идва ли в Стара Загора ?
И едно искам само да предложа каквото и да става да се говори с нея ако реши нещо да каже на майките които и помагат. т.е ако реши да оставя детето след време да се обърне с лице към нас и да го каже. Тогава ще можем да помогнем на самото дете като помогнем поне свясно семейство да му се намери.
Дай боже да не се стига до там, но вземете и говорете с нея и за това за да не направи някоя глупост.
Само предложение не насилвам никой.

Общи условия

Активация на акаунт