Как да подготвя детето за ясла?

  • 6 813
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 616
Моят дребосък ще тръгне на ясла, когато е на 1г и 6м и не мисля, че разговорите биха имали какъвто и да е резултат, така че смятам да ходим да си играем в двора на яслата известно време. Поне мястото да не му е чуждо, когато тръгнем. А иначе ще имаме половин година, докато ми изтече майчинството, така че в началото и за по половин час мога да си позволя да го оставям, имайки предвид в какви истерии изпада щом го оставя дори на баща му, сигурно ще се наложи. Идеята ми засега е адаптацията да става много, много бавно и постепенно, неусетно почти Simple Smile

# 31
  • Мнения: 75
със сигурност ще разберем как ще реагират малките, когато ги заведем в яслите Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 531
мира също ще тръгва есента и съм доста притеснена - тя ще е,живот и здраве,на 1.4м... мъничка много ми се струва, но не ми се иска да изгубим мястото си в одз-то Confused

тъй като е малка да й се обяснява, мисля да направя следните две неща:
- да я водя цял август на клубове: те са си направо като ясла Peace първо ще влизам с нея (или може би баща й) в залата, а после сама и постепенно към 3-4 часа ще я оставяме Peace дано проработи Peace
- да я събирам често с познато детенце,което е е в същата група: мисля, че са малки да се познават,но кой знае newsm78 Peace

кофтито е,че от към месец е в период,дето мнооого иска мен,ама мен точно Cry особено като й се спи или е гладна илио нещо не на кеф, чак плаче,ако изляза от стаята,в която сме с баща й Confused дано тоа д е период и да отмине Praynig иначе мнооого обича дечица и това ме обнадеждава,но...

и аз ще съм благодарна за практични съвети за подготовка Rolling Eyes дали е малка или ще има полза д ая водя в двора на яслата - мисля,че няма да схване,ама newsm78 все пак сега е ъничка де, тогава сигурно ще е поумняла  Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 931
дали пък на нас, майките, не ни е по-трудно да се отървем от притесненията как ще бъдат гледани децете ни?  Grinning
Да така е. Йони тръгна на ясла на 1 год и 8 месеца и той го прие много лесно за разлика от мен. Важното е да го приемем като нещо добро за децата и да не се притесняваме много защото те усещат нашето притеснение и страх и така започват и те да се страхуват, щом мама се страхува значи е страшно. Приказвах му, че ще ходи на място където да играе с много деца и че там е много хубаво и се оказа, че найстина е хубаво. Всяко сутрин като го оставях му казвах че го оставям да се наиграе с децата и след това  ще дойда да го взема. Трябва да им го покажем като нещо хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт