Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 36

  • 29 326
  • 302
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 282
b]Някой да е чувал в МЕТРО[/b] да има големи разфасовки сладкарски бои - тип гел? Били най-доброто което има в БГ. Агент-провокатора ми твърди че пазаруват от там. Много цветове? Освен това имало и много дребни захарни цвъцки за украса...
Във Варна нямаше вчера. Имаше 4 цвята боички и 4 цват в тубички гел за писане. Цвъчки - йок. За сметка на това в Кауфланд имаше 10тина вида цветни звъчки под 5 мм. А, да - купих си от Метро бадемов марципан за покриване на торта, по-нататък ще кажа как се е държал. Цена - 8 лева, ето го:

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 16:37 от Сребърен облак

# 241
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Облаче, от де го взе тоз марципан, не разбрах? Метро или Кауфланд? И на кои щандове да се огледам за та екстра?

# 242
  • Мнения: 7 107
Оправиха Мултиплито и пускам тортата, която вчера завърших за сина на кумовете ни :

.
Вътре е еклерова с крем за Тирамису и пандишпанови блатове.

# 243
  • Варна
  • Мнения: 966
Зори тортата е повече от невероятна. Поздравления!   bouquet

# 244
  • Мнения: 285
Браво, Зори...много изпипано и идейно!!!

# 245
  • София
  • Мнения: 618
 Ихааа Зори ами че как няма да ти е почитател г-н Костадинов Laughing

# 246
  • София
  • Мнения: 2 671
Зори, чудесна идея и изпълнение!  Peace

Аз имам спешно питане - някой в София да разполага с излишно количество бавносъхнеща моделираща маса /1 или поне 1/2 кг./, което да мога да купя утре или другиден сутринта?

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
3ори, тортата е направо съвършенна. Изпипана до най-малкия детайл. Браво  Simple Smile

# 248
  • Мнения: 1 491
Зори.... аз нямам думи ....  newsm20  smile3501 smile3501 smile3501


......Аз имам спешно питане - някой в София да разполага с излишно количество бавносъхнеща моделираща маса /1 или поне 1/2 кг./, което да мога да купя утре или другиден сутринта?

Имам разни цветни "остатъци"(червено, лилаво, жълто, розово...)... Не знам дали някоя от тях отива към кило...  newsm78 ако искаш, като се прибера от работа, ще ги претегля и ще ти пиша?

# 249
  • София
  • Мнения: 2 671
violetblue, благодаря, но ми трябва бяла.

# 250
  • София
  • Мнения: 2 116
Зори, идеята, на която си се спряла е чудесна! Куфарът е направо върхът! Какво представлява земното кълбо отвътре? Поздравления!

В Метро не дават ли информация по телефона? Да звъннем на съответния сектор и да попитаме.

# 251
  • Мнения: 1 491
violetblue, благодаря, но ми трябва бяла.

Бялата ми е 390 гр. Ако ти върши някаква работа ...   Mr. Green



ТОКУ ЩО ИЗТЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ОТ ЕДНА ИЗВЕСТНА СЛАДКАРСКА ВЕРИГА, която обаче няма да споменавам засега. Някой да е чувал в МЕТРО да има големи разфасовки сладкарски бои - тип гел? Били най-доброто което има в БГ. Агент-провокатора ми твърди че пазаруват от там. Много цветове? Освен това имало и много дребни захарни цвъцки за украса.... Направо не ми се вярва, но още утре ще се опитам преди работа да мина  ида направя проучването....
Току що влизам от Метро ... Гледах, гледах, ама големи разфасовки боя тип гел никъде не видях ... А както винаги бъкаше от персонал, който да попиташ и любезно да те насочи или обясни ...  #Cussing out   И захарни цвъцки за украса не видях ... Има натурален шоколадов ковертюр, намерих и марципана, който Сребърен облак е купила и има и такъв на калъп от 200 гр. който сам си разточваш. Този на калъп който е, е с по-голямо съдържание на бадемова маса. Снимков материал не мога да приложа, защото забравих да снимам  Mr. Green

# 252
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Олеееее момичета какви неща сте творили  Shocked Shocked Shocked. То бива майсторлък, ама честно ви казвам наистина сладкарниците ще фалират покрай нас, тая тема не влияе добре на търговийката им  Joy.
най-накрая и аз ще се запиша с една торта , че отдавна не съм имала повод. Моят малък мъж имаше тая седмица рожден ден и по този повод направих ето това  нещо, което трябваше да бъде драконче, но за съжаление ми го оприличиха и на донозавър и на игуана дори  Sick, само дето била синя  Joy. Но аз съм доволна, за малкото време, което имах мисля, че се справих прилично с една забележка, че трябваш върху дракончето да има едно детенце, което го е яхнало  Mr. Green, но времето ми изигра лоша шега. както и да е ..... ето я тортичката:

И малкия рожденник  Mr. Green
 
Още снимки ето ТУК
Подложката все ми куца  Sick, за което много ме е яд, но едно птиченце обеща да ме снабди с хубавки подложки, та да не си играя да опаковам подносчета  hahaha.
Това е от мен за сега   bouquet

# 253
  • Мнения: 15
Зори , КорНиШонка страхотни сте , перфектни изпълнения! Hug

КорНиШонка да ти е жив и здрав малкия мъж, щастливо и незабравимо детство му пожелавам!

# 254
  • Мнения: 1 965
Зори - Ако някой случайно попадне във форума, без да знае за какво става въпрос, никога няма да повярва че това е торта. Перфектен е..... Дъъъъълго го гледах и разглеждах.   bouquet
КорНиШонка - Звяра е У-НИ-КАААААААА-ЛЕН!!!! А пък за хлапето ти, да не говорим..... Много сладичко беееееееееей!!!!! Да ти е живо и здраво..... като видя къдраво дете  и полудявам....

Току що се прибирам от празникана племенника. Горкото от сутринта е с висока темепература и беше кисел. Гледа тортата изпитателно известно време и най-накрая отсече: "Нама `гедала" . Синът ми го забеляза още сутринта, но нямах време за огледала.... и се измъкнах от ситуацията много лесно: В поръчката нямаше огледала!!!! В крайна сметка ето това се случи после.

Ето и РАЗРЕЗ

Общи условия

Активация на акаунт