Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 36

  • 29 308
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 55
Бопси много са ти хубави костенурките не са като извънземни
Ванче колата е супер.
Зори направо ми опадаха зъбите........
Корнишонка и твоят драконовдинозавър е страхотен.А малкия е такъв сладур,да ти е жив и здрав! bdbaloni
Момичета страхотни сте. smile3501 smile3501
Радвам се че и моите тортички са ви харесали значи съм добър ученик

# 256
  • Мнения: 492
Зори,тортата ти е по-ефектна от тези,на арткейк, истински тортен шедьовар   bouquet

Корни много сладък,интересен и изваян дино,също като щастливият рожденник Simple Smile

Ванче,товоят изискан автомобил и без огледала си е страхотен:)

# 257
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Отново прекрасни торти Hug Hug Hug

Да покажа и аз моята бързо спретната тортичка изработена за 20 минути снощи и украсена за 5 минути днес Mr. Green

извинявам се за качеството на снимките  Embarassed

клик

пак, парче и разрез


вътре е  изрезки от "Шарени топки" (рецепта от форума, за която съм изключително благодарна на eti_31   bouquet ), смлени бисквити "Ореховка (1 пакет) омесени с крем от 1 п краве масло+100 гр. пудра захар+200 мл студено прясно мляко +1 пак суха сметана.
Отгоре е сметана карамел, шоколадови пръчици и бодли от бисквити (по принцип бодлите ги правя от орехи или бадеми, но сега нямах)

не е кой знае какво, но е много вкусна и лесна за приготвяне Hug

# 258
  • Мнения: 1 485
Привет от мен!
Набързо попрегледах темата,и пак сте мнооого напред ooooh!Кога ще прочета задълбочено- Thinking
Поздравления!Страхотни тортички! Hug
Няма да изреждам имена,вие си знаете! Wink
Ванче,хайде разучи за тези бои,цвъчки...и казвай къде,какво,що newsm78

# 259
  • Мнения: 2 282
АзсъмСи, голямо облизване падна покрай твоята торта!
Куфара, а и цялата идея и изпълнението са убийствени, Зори!   bouquet
Корни, сори, че повтарям другите, но и рожденика и дино са върха! Добра работа си свършила  Hug

Момичета, първия етаж на тортата - трюфел е завършен Simple Smile и сега се чудя дали да не направя и втория такъв, че ще има хора, които няма да могат да опитат и от двата етажа, да няма сърдити...  newsm78
Сега ВЪПРОСЪТ е:
мале,  напих се, забравих... Embarassed нали си опитах сиропа и малко от маминото тирамису, а не пия...
А, да - как се прави втория етаж от тортата? Прави се настрани върху подложка, облича се, и се наглася върху първия етаж ли? Има ли някакви особености? Трябва ли подложката да е много дебела, че да не се огъне случайно при пренасянето? Взех да се притеснявам... знам за сламките на височината на първия етаж, мисля на 3 да подпра втория. И друго - да опитам ли да подгъна малко от чаршафа под матрака (подложката де)? Май трябва по най-бързия начин да мятам и втория етаж, да има време да постегне, че после да обличам?

# 260
  • Мнения: 95
van444eto, страшна кола- идеална за малчугани Peace
Зори - нямам думи просто , чудесна идея, перфектно изпълнение, невероятен резултат  Hug
КорНиШонка, сладка тортичка и още по-сладко детенце- да ти е живо и здраво.

Сега да покажа и моята торта за рождения ден на баща ми. Не се гордея особено, имам толкова грешки, че накрая никак не си харесах резултата, но пък трупам опит за следващия път  Simple Smile Направих шаблони за тортата, не се събраха в подносите и подложките ми, позавъртях се в работилницата на мъжа ми- парче шперплат, само мен чака hahaha Обвих с фолио, наредих тортата, цифрите с готови блатове, бусчето с домашно приготвен, крем- муса на Tannita. Тук ще отбележа, че никак не ми харесаха готовите блатове- много изкуствен вкус, претъпкан със захар, няма да повторя:xarms: В момента, в който бях готова с тортата, засилих се към хладилника - той се оказа малък за тортата. Постоя си една нощ в хладна стая, но се нацепи и крема не стегна както трябва. Въпреки кусурите, баща ми беше много впечатлен, гостите си изядоха тортата, а аз няма да се откажа да се боря  Grinning

# 261
  • Мнения: 466
Зори, ти направо изби рибата, такова съвършенство не съм виждала  smile3501

корнишонка, много симпатична идея, тъкмо събирах идеи  за животни, страхотно изпълнение.

Аз съм си много хубав таралеж, и вкусен ми изглежда.

 Neli^na , аз не виждам снимката  newsm78

Момичета аз все още си търся червена боя, но имам още малко време. Относно бадемовия марципан, който е за покритие, как точно се процедира? И аз си купих, но виждам, че е жълтеникав, размесва ли се и той с нещо като пудра захар и дали му побелява цвета?

И аз се интересувам за втория етаж как става аджеба работата.

# 262
  • Мнения: 1 461
Здравейте мили дами , благодарение на вас успях да сътворя ето това , като за първи път съм доволна от себе си
Използвах пандишпанови платки а за крем Муса на Танита , на вкус всички много я харесаха , фигурките ги направих с помоща на Силрай

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 03:34 от kar4ita

# 263
  • Мнения: 1 461
Момичета върнах се назад да ви изчета и видях , че сте правили плодови торти , та ето я и моята която направих по случай годишнината ни от сватбата, отново първи опит ето и разрязана тортата 

# 264
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Зори, прекрасно измайсторен куфар, изглежда като истински! Браво, майстора си е майстор! Hug

Корни, Дино е невероятен! МНого ми хареса! Справила си се отлично! Heart Eyes

Аз съм си, таралежа изглежда прекрасно и много апетитно! Hug

kar4ita, чудесни първи опити, продължавай в същия дух! Heart Eyes

Браво момичета![/color]  bouquet

# 265
  • София
  • Мнения: 2 113
Облаче, ако подложката ти е тънка, подсили я. Не знам колко голям ще е този втори етаж, но ако е много тежък, има риск при пренасянето, просто се замислям как ми се огъват понякога тортите, като ги вдигна с подноса...Аз също тези дни съм в подготовка на една тортичка за нашата годишнина (утре) и мисля да имам второ етажче, но досега само едно пънче като втори етаж съм местила и то не беше голямо и тежко... Сложи си 4 сламки, като на квадрат, поне така съм виждала...

kar4ita, тортите са много успешни, а плодовата е като рай!

Neli^na, много апетитна е украсата на тази торта! Да е жив и здрав баща ти!

КорНиШонка, разкошно ти е дракончето, много мило и много хубаво направено...Да ти е живо и здраво прекрасното детенце!

Аз съм си, тарльо е много сладък и изкусителен...много ми хареса!

Пепи, твоят карамелен крем става ли за под чаршаф (питам предвид пудинга в него)?
Снощи го направих, довечера ще сглабям, но понеже тортата е за унас, няма гости, реших да поекспериментирам, та второто етажче ще е с други 2 крема и ми писна от кремове, ако правя и маслен, ще станат 4, а аз леко луда:))) Много е вкусен, опитах аз:)) и карамелизираното кондензирано мляко ме омая, добре че варих 2 кутии, да не е на халос варенето, та сега си имам още една. (и тук въпрос, нали така карамелизирана може да се съхранява до следваща употреба?) Само че, аз направих една промяна, погледнах състава на карамеления пудинг на Йоткер, начина на варене и си направих с 500мл мляко и 3-4 сл карамелизирана захар и 4 сл царевично нишесте свой пудинг.

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Пепи, твоят карамелен крем става ли за под чаршаф (питам предвид пудинга в него)?
Снощи го направих, довечера ще сглабям, но понеже тортата е за унас, няма гости, реших да поекспериментирам, та второто етажче ще е с други 2 крема и ми писна от кремове, ако правя и маслен, ще станат 4, а аз леко луда:))) Много е вкусен, опитах аз:)) и карамелизираното кондензирано мляко ме омая, добре че варих 2 кутии, да не е на халос варенето, та сега си имам още една. (и тук въпрос, нали така карамелизирана може да се съхранява до следваща употреба?) Само че, аз направих една промяна, погледнах състава на карамеления пудинг на Йоткер, начина на варене и си направих с 500мл мляко и 3-4 сл карамелизирана захар и 4 сл царевично нишесте свой пудинг.

Димитрина, няма проблем мила, става за под чаршаф. Млякото ако не ти е отворено може да си го съхраняваш колкото си искаш. А модификацията на крема на Йоткер мисля, че съм го писала за мамите, които живеят в страни, където няма такъв пудинг, така че много добре си се справила с импровизацията   bouquet

# 267
  • Мнения: 7 106
Момичета, страхотни сте! Благодаря от сърце за положителните отзиви, направо ме накарахте да се почувствам страхотно.
Истината е, че това беше най-инфарктната ми торта в кариерата  Laughing, предвид малкото време с което разполагах да я измисля и направя.

Зори, идеята, на която си се спряла е чудесна! Куфарът е направо върхът! Какво представлява земното кълбо отвътре? Поздравления!


Димитрина, земното кълбо е направено от 8 малки блатчета. Изпекох една орехова платка, защото става по-твърдичка и изрязах кръговете с различна форма. Слеепих ги с маслен крем с карамелено кондензирано мляко и намазах отвсякъде с маслен крем. Въпреки че цяла нощ стягаше в хладилника, пак ми се струваше че може да се разпадне, затова на другият ден залях кълбото с разтопен шоколад и най-накрая е покрито с марципан Варна. Към тортата е прикрепено със шишчета и въпреки притесненията ми дали няма да се килне, слава Богу оцеля и не мръдна  Laughing. само дето леееко слегна надолу и един шиш щръкна, но успях да замажа положението.

# 268
  • у дома
  • Мнения: 1 581
van444eto, колата е върхЪт  Hug 3ори, останах без думи! 5 минути гледах тортата без да мигна!!!  smile3501  КорНиШонка, твоето драконче е невероятно! а очите и изражението - нямам думи!!!  smile3501 Аз съм си, таралежчето е много сладко и апетитно  Crazy  smile3501 kar4ita, страхотни първи опити  smile3501

видях и последното творение на Atalanta - уникално - ЦЪК


Neli^na, тортичката не я виждам  newsm78

в близките 4 седмици най-вероятно ще се отчета с 3 или 4 тортички  Crazy  Mr. Green

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 08:58 от blueeye®

# 269
  • Мнения: 95
Цитат на: veri
Neli^na , аз не виждам снимката


Общи условия

Активация на акаунт